Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Miki kontra SMA

Miki kontra SMA

Mikołajek jest mieszkańcem Wodzisławia Śląskiego, który od urodzenia zmaga się z wyniszczającą chorobą - rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA).

Dzięki badaniom przesiewowym udało się bardzo szybko zdiagnozować u niego wadę genetyczną, przez co rodzice oraz armia wolontariuszy mogła ruszyć z pomocą, by zebrać prawie 10 mln zł na najdroższy lek świata - terapię genową Zolgensma. Mimo tego, że 22 września 2022 roku Minister Zdrowia ogłosił, że w Polsce refundowana będzie terapia Zolgensma, niestety przez określone kryteria, Mikołaj nie kwalifikuje się do dofinansowania (bo Mikołaj jest o miesiąc za "stary" oraz jest już leczony innym lekiem - Spinrazą). Dlatego tak ważne jest poruszenie społeczne na rzecz młodego wodzisławianina i dalsze kontynuowanie zbiórki, aby jak najszybciej zebrać potrzebne środki.

W żyłach Mikołaja Kubali z Wodzisławia płynie najdroższy lek świata. "Dotrzymaliśmy obietnicy synku" 

- To już... Serce wali jak opętane. Radość, łzy i wewnętrzny spokój. Dotrzymaliśmy obietnicy synku. Udało się Mikołajku, jesteśmy na mecie, mamy ten upragniony cel! W twoich żyłach płynie Zolgensma. Tych emocji nie da się tak po prostu opisać - piszą rodzice chłopca w mediach społecznościowych.

Mniej niż pół miliona złotych – tyle potrzebuje Mikołaj Kubala z Wodzisławia Śl. na najdroższy lek świata. Pomożecie? 

Rankiem informowaliśmy Was, że do zebrania pozostaje jeszcze nieco ponad 600 tys. złotych. Kilka godzin później potrzeba już mniej niż 500 tys. złotych. Kwota, która potrzebna jest na najdroższy lek świata, topnieje z minuty na minutę. Czy uda się chłopczykowi podarować na jego urodziny najpiękniejszy prezent, jaki można sobie wymarzyć?

Tabu może zagrać koncert w twoim domu. Wystarczy, że wygrasz licytację na rzecz Mikołaja Kubali 

Sporym zainteresowaniem cieszy się aukcja wodzisławskiego zespołu Tabu. Cel jest szczytny, bo pieniądze trafią na rzecz chłopczyka chorującego na rdzeniowy zanik mięśni.

Parafie w regionie będą zbierać na Mikołaja Kubalę, chłopczyka chorującego na SMA. Potrzeba jeszcze ponad 2 mln złotych 

Z dnia na dzień, z godziny na godzinę, a nawet z minuty na minutę pomniejsza się kwota potrzebna do tego, aby chłopczyk chorujący na rdzeniowy zanik mięśni otrzymał najdroższy lek świata. Ciągle brakuje jeszcze nieco ponad 2 mln złotych. W najbliższą sobotę i niedzielę Mikołaja z Wodzisławia Śląskiego będzie można wesprzeć...

Protestowali dla Mikołaja. Blokada DW 933 w Mszanie [ZDJĘCIA]  

We wtorek na przejściu dla pieszych położonym na drodze wojewódzkiej numer 933 (trasa Wodzisław Śląski - Jastrzębie-Zdrój) protestowano przeciwko decyzji władz o braku refundacji dla leku, którego potrzebuje chory na SMA Mikołaj Kubala.

Przyjdź na Pożegnanie Lata z Mikołajkiem [ZAPOWIEDŹ] 

Poprzedni festyn, który odbył się dla Mikołajka Kubali w maju osiągnął ogromny sukces, dlatego już 4 września odbędzie się kolejne wydarzenie charytatywne pt „Pożegnanie Lata z Mikołajkiem”. Impreza odbędzie się na Trzech Wzgórzach.

Turzyczka zbierała dla Mikołaja [ZDJĘCIA]  

W sobotnie popołudnie przy OSP Turzyczka odbył się piknik charytatywny, z którego dochód przeznaczono na leczenie chorego na SMA Mikołaja.

Najdroższy lek świata - ZolgenSMA będzie refundowany! Co z Mikołajem? 

Cały region zaangażował się w zbiórkę dla Mikołaja Kubali, u którego podczas badań przesiewowych wykryto SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Zbiórka ma na celu zebranie prawie 10 mln zł na terapię genową ZolgenSMA. Tymczasem w poniedziałek 22 sierpnia Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że lek będzie refundowany. Według wstępnych zapowiedzi,...

Finał szafowania dla Mikołajka z Michałem Wiśniewskim. Wilchwy zebrały ubrania [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Michał Wiśniewski jest twarzą akcji Szafowanie.pl fundacji Po Pierwsze, w której chodzi o to, aby zebrać jak najwięcej ubrań w szczytnym celu. W tym przypadku pieniądze ze sprzedaży ubrań trafią do Mikołaja Kubali, który zbiera na najdroższy lek świata. 

W Bluszczowie zebrali 14 tys. zł dla chorego Mikołaja [ZDJĘCIA]  

Tłumy pojawiły się na festynie charytatywnym, który odbył się w ostatnią niedzielę w Bluszczowie. Organizatorzy zebrali 14 637 zł dla chorego na SMA Mikołaja Kubali.

Zrób przegląd szafy i pomóż Mikołajkowi - ubrania 19 sierpnia zbierze Michał Wiśniewski 

Finał akcji szafowania, czyli zbiórki ubrań w szczytnym celu zaplanowano na 19 sierpnia w Wodzisławiu Śląskim. Zbiórka odbędzie się na rzecz Mikołajka, chorego na SMA. Nakrętki, makulaturę i ubrania można przynosić także do Raciborskiego Centrum Pomocy i Wsparcia dla ukraińskich uchodźców wojennych przy ul. Opawskiej 81 w Raciborzu.

Piknik rodzinny dla Mikołajka już w niedzielę na Trzech Wzgórzach [ZAPOWIEDŹ] 

Grochówka, którą na żywo przygotuje sam Remigiusz Rączka, radiowóz policyjny, wóz strażacki, zabawa i tańce przy muzyce, kiermasz kwiatów, pokaz ognia... długo tak można by wymieniać atrakcje, które czekają na gości Pikniku rodzinnego dla Mikołajka, który 29 maja odbędzie się na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki Trzy Wzgórza. 

Przyjdź na zajęcia samoobrony dla kobiet i wesprzyj zbiórkę dla Mikołajka 

Już w najbliższy piątek, 20 maja o godz. 19.00 w klubie FitActive Studio w Wodzisławiu Śląskim odbędą się warsztaty samoobrony dla pań, w ramach dni otwartych klubu. Gościem specjalnym będzie Mirosław Barszowski, a podczas wydarzenia będzie można wesprzeć zbiórkę na najdroższy lek świata dla Mikołaja Kubali. 

Festyn charytatywny dla Mikołaja. Wszyscy chcieli karmić alpaki [ZDJĘCIA]  

Pogoda dopisała, frekwencja także. Wczoraj (30.04) w Rydułtowach na terenie zagrody "Szczęśliwe Alpaki" przy ul. Gajowej odbył się festyn charytatywny na rzecz małego Mikołaja Kubali, który zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA).

"GRAMY GŁOŚNO DLA MIKOŁAJKA" już 29 kwietnia w Pszowie 

Koncert charytatywny pod hasłem "GRAMY GŁOŚNO DLA MIKOŁAJA!", to wyjątkowe wydarzenie, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na zakup leku ratującego życie malutkiego bohatera, jakim jest niespełna 3 -miesięczny Mikołaj.

Festyn Rodzinny z alpakami w Rydułtowach. Przyjdź i wspomóż zbiórkę 

Już 30 kwietnia od godz. 15.00 w Rydułtowach na terenie zagrody "Szczęśliwe Alpaki" przy ul. Gajowej 45A odbędzie się Festyn Rodzinny z wieloma atrakcjami, który będzie mieć charytatywny cel - wsparcie zbiórki dla Mikołaja Kubali na najdroższy lek świata. 

Zagrają dla Mikołajka chorego na SMA. Już 29 kwietnia w Pszowie 

Koncert charytatywny pod hasłem "GRAMY GŁOŚNO DLA MIKOŁAJA!", to wyjątkowe wydarzenie, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na zakup leku ratującego życie malutkiego bohatera, jakim jest niespełna 3 -miesięczny Mikołaj.

Zobacz więcej