Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Olivia Kwiatkowska przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miasta Racibórz

Odbyło się pierwsze posiedzenie nowo wybranej Młodzieżowej Rady Miasta Racibórz. Podczas, którego wybrano przewodniczącą rady oraz jej zastępcę. W obradach uczestniczył również Przewodniczący Rady Miasta Racibórz Marian Czerner oraz Zastępca Prezydenta Miasta Dawid Wacławczyk.

- Podczas posiedzenia podkreślano, jak istotny w samorządzie jest głos młodego pokolenia. Członkowie młodzieżowej rady są przedstawicielami zarówno swoich szkół jak i środowiska młodych. Daje to duże możliwości do tworzenia międzypokoleniowego dialogu na forum samorządowym oraz szanse do owocnej współpracy - podaje w komunikacie magistrat.

Najważniejszym punktem obrad było wybranie w głosowaniu tajnym prezydium nowej rady. Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miasta została Olivia Kwiatkowska, natomiast na stanowiska jej zastępców wybrano Julię Pacharzynę oraz Mateusza Dyrszkę. Sekretarzem Rady został Tomasz Klohsek.

Głównym celem jaki przyświeca Młodzieżowej Radzie Miasta jest wspieranie oraz upowszechnianie idei samorządowej. Rada ta ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny. Do głównych jej zadań należą:

  • opiniowanie projektów uchwał dotyczących młodzieży;
  • udział w opracowaniu dokumentów strategicznych gminy na rzecz młodzieży;
  • monitorowanie realizacji dokumentów strategicznych gminy na rzecz młodzieży;
  • podejmowanie działań na rzecz młodzieży, w szczególności w zakresie edukacji obywatelskiej, na zasadach określonych przez radę gminy.

- Jestem przekonany, że Ci młodzi ludzie dostarczą nam wiele inspiracji między innymi przy tworzeniu oferty kulturalnej Miasta Racibórz. Świeże spojrzenie z perspektywy młodzieży szkolnej na sprawy samorządowe może wnieść wiele dobrego do dyskursu społecznego i echem odbić się podczas obradowania nad kluczowymi dla miasta i jego mieszkańców sprawami. Liczę, że nowo wybrana Młodzieżowa Rada Miasta Racibórz wykaże się sporą inicjatywą i będzie brała aktywny udział w życiu samorządu - mówił wiceprezydent Dawid Wacławczyk.

źródło: UM Racibórz, oprac. (d)

Ludzie

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Marian Czerner

Przewodniczący Rady Miasta Racibórz w kadencji 2018-2023, wcześniej wice.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~GXR (103.208. * .132) 04.03.2022 19:05
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem