Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Marian Czerner

Przewodniczący Rady Miasta Racibórz w kadencji 2018-2023, wcześniej wice.

Szef Rady Miasta Racibórz, wcześniej zastępca. Członek klubu "Niezależni Michała Fity", w przeszłości prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego.

Bożydar Nosacz: Brać czy nie brać? 

Zasada „jak dają to brać” nie zawsze jest bezpieczna - pisze Bożydar Nosacz w Złośliwym Komentarzu Tygodnia.

Sprawa honoru. Lenk z Czernerem nie dostali tego co chcieli od prezydenta 

Zapytania szefa komisji budżetowej i przewodniczącego rady miasta dotyczące gospodarowania odpadami pozostały bez odpowiedzi na sesji. Wiceprezydent Raciborza Dominik Konieczny wyjaśnił, że wskazał radnym drogę pisemną, ale nie doczekał się korespondencji w tej sprawie.

Raciborskie obchody 100-lecia Związku Polaków w Niemczech [ZDJĘCIA]  

- Kościół ma zapewnione, że będzie istniał do Końca Świata, ale nigdzie nie jest napisane, że Polska będzie istnieć do końca świata. To jest nasze zadanie - powiedział prezydent Raciborza Dariusz Polowy podczas obchodu 100-lecia Związku Polaków w Niemczech.

BOŻYDAR NOSACZ: Aż strach się cieszyć 

Z góry przepraszam za dwa „suchary”, którymi was poniżej uraczę, ale po prostu nie mogłem się oprzeć. Pierwszy kawał będzie o teściowej, a drugi o niedźwiedziu. A wszystko spaja tajemnicze i szykowne słowo „ambiwalencja”. No, ale po kolei - pisze Bożydar Nosacz w Złośliwym Komentarzu Tygodnia.

Wielkie święto strażaków z Raciborza: Nowe wozy i zapowiedź nowej komendy  

Aż pięciu parlamentarzystów, do tego samorządowcy oraz inni goście wzięli udział w uroczystości, którą zorganizowano w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Olivia Kwiatkowska przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miasta Racibórz  

Odbyło się pierwsze posiedzenie nowo wybranej Młodzieżowej Rady Miasta Racibórz. Podczas, którego wybrano przewodniczącą rady oraz jej zastępcę. W obradach uczestniczył również Przewodniczący Rady Miasta Racibórz Marian Czerner oraz Zastępca Prezydenta Miasta Dawid Wacławczyk.

Były szef rady Raciborza: to przewodniczący Czerner jest podporządkowany i to paru osobom 

Leon Fiołka, który kierował radą od początku kadencji do lutego 2021 roku, zapytany przez Nowiny skomentował uwagi skierowane pod jego adresem przez Mariana Czernera szefa Rady Miasta Racibórz. Czerner zarzucił Fiołce, że ten był przewodniczącym podporządkowanym prezydentowi Polowemu.

Pomnik Żołnierzy Wyklętych stanie przy więzieniu w Raciborzu. Prace już trwają  

Godzinę temu oficjalnie tego tematu jeszcze nie było. Milczał Zakład Karny w Raciborzu. Milczało biuro poselskie Michała Wosia, któremu jako wiceministrowi sprawiedliwości podlega więziennictwo. W ślad za pytaniami Nowin, do mediów trafił oficjalny komunikat w tej sprawie.

Szef rady miasta uznał, że Polowy go pomówił i wprowadził w błąd mieszkańców  

Marian Czerner podpiera się opinią radcy prawnego magistratu, który także uznał pismo Kongresu Kobiet za anonim. - Moje postępowanie okazało się słuszne - podkreślił przewodniczący rady Raciborza.

Gdy kwadrans trwa prawie godzinę czyli długie sesje rady Raciborza 

Jeden z listy zarzutów prezydenta Polowego skierowanych ostatnio pod adresem szefa rady miasta, to nieprofesjonalne prowadzenie przezeń obrad, wskutek czego trwają one zbyt długo. Jego zdaniem Marian Czerner ogłasza zbyt wiele przerw w obradach. Poza tym trwają one dłużej, niż ten zaplanuje.

Michał Fita: rozdmuchiwanie konfliktów to błędne koło [STANOWISKO] 

Lidera „Niezależnych Michała Fity” do których należy przewodniczący Rady Miasta Racibórz Marian Czerner spytaliśmy o komentarz do wystąpienia prezydenta Raciborza Dariusza Polowego. Włodarz chce, żeby Czerner ustąpił z funkcji szefa rady (CZYTAJ TUTAJ), zarzucając mu zatajenie pisma Kongresu Kobiet Województwa Śląskiego, brak...

Co miał na myśli prezydent Raciborza twierdząc, że Marian Czerner nadużył prawa? 

Dotarliśmy do treści dokumentów, które Dariusz Polowy pokazał na swoim briefingu prasowym (CZYTAJ TUTAJ), wzywając do dymisji szefa rady miasta. Posłużył się tu korespondencją od prawników Wojewody Śląskiego. W 2020 i 2021 roku nadzór prawny wykazał "nieprawidłowości, których dopuścił się Marian Czerner".

Radni o przewodniczącym Czernerze: stonowany, panuje nad salą, ma z nami dobry kontakt 

Po tym jak prezydent Polowy zaapelował do Mariana Czernera o jego dymisję z funkcji szefa rady zapytaliśmy szefów największych klubów rady miasta ("Razem" i "Niezależni" mają większość w obecnym składzie) o opinię jak się im współpracuje z przewodniczącym, którego wybrali. O konfrontację z zarzutami Polowego (m.in. brak charyzmy,...

Polowy wzywa Czernera by ustąpił z funkcji szefa rady miasta [BRIEFING WIDEO]   

Prezydent Raciborza zwołał 10 lutego briefing prasowy, którego tematyki wcześniej nie podał. Wygłosił na nim zdalnie oświadczenie, apelując do Mariana Czernera przewodniczącego Rady Miasta Racibórz, aby ten podał się do dymisji. Zarzucił mu zatajenie pisma Kongresu Kobiet Województwa Śląskiego w sprawie radnego Klimy, a także ocenił...

Kolana radnego w Wyborczej. Gazeta pisze o skandalu i przemocy symbolicznej 

Tekst „o siadaniu na kolanach” ukazał się 8 lutego wieczorem na stronach katowickich serwisu wyborcza.pl. Mowa w nim m.in. o schowaniu przez przewodniczącego rady miasta Mariana Czernera oficjalnego pisma Kongresu Kobiet Województwa Śląskiego.

"Tyle już cierpieliśmy to pocierpimy dłużej". Remont DW935 może się wydłużyć do lata 

Przy okazji zapytania o przebudowę ulicy Rybnickiej za 18 mln zł pojawiła się informacja o dodatkowych pracach przy skrzyżowaniu Rybnicka-Brzeska.

Przewodniczący Czerner uznał pismo Kongresu Kobiet za anonim. Dotyczyło sprawy radnego Klimy 

Dotarliśmy do treści pisma - sygnowało je 11 pełnomocniczek stowarzyszenia. Wśród nich jest kandydatka do Rady Muzeum w Raciborzu, która przegrała głosowanie o miejsce w radzie z Piotrem Klimą. - Śmiałem domniemywać, że ma ono formę anonimu - oznajmił na ostatniej sesji Marian Czerner.

Zobacz więcej