Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Marian Czerner

Przewodniczący Rady Miasta Racibórz w kadencji 2018-2023, wcześniej wice.

Szef Rady Miasta Racibórz, wcześniej zastępca. Członek klubu "Niezależni Michała Fity", w przeszłości prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego.

Z przewodniczącym rady i jego decyzjami się nie dyskutuje [FELIETON] 

Przewodniczący rady to najważniejsza funkcja w samorządzie. Mało kto wie, że posiada bardzo wielką władzę. Niedawno mogliśmy się o tym przekonać na sesjach w Raciborzu i Wodzisławiu Śląskim.

Strzały i niewypały 

Bożydar Nosacz pisze o incydencie z udziałem prezydenta Racborza Dariusza Polowego i przewodniczącego rady Mariana Czernera, do którego doszło na strzelnicy Rafako.

Czy budowa nowej komendy powiatowej strażaków jest zagrożona? 

O inwestycję planowaną przy obwodnicy miasta spytał na sesji przewodniczący Marian Czerner. Doszły doń słuchy, że postępowanie dotyczące terenu pod budowę utknęło, choć powinno się toczyć. - Jeśli nie dojdzie do sfinalizowania tych czynności, strażakom może przepaść kilkadziesiąt milionów złotych, a to kluczowa inwestycja...

Finał VI Giełdy Talentów w raciborskim RCK [ZDJĘCIA]  

27 maja w Raciborskim Centrum Kultury odbyła się Giełda Talentów. Zorganizowała ją Oliwia Kwiatkowska - Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta. Kto wystąpił?

Patryk Jaki w Raciborzu: nie wierzcie w bzdury, jakie nam wmawiają  

Europoseł z Solidarnej Polski wpierw długo przemawiał, później chętnie odpowiadał na pytania mieszkańców. Spotkanie odbyło się w domu kultury 25 marca. Towarzyszył mu raciborzanin Michał Woś, kolega z partii, a wcześniej - zanim Jaki udał się do Brukseli - z resortu sprawiedliwości. Poseł Jaki wdał się w pełną emocji dyskusję...

„Siedmiu wspaniałych”, a gdzie reszta? 

- Kiedy sesję przed zakończeniem opuszcza 70 procent składu rady to wygląda to po prostu słabo - pisze Bożydar Nosacz w Złośliwym Komentarzu Miesiąca.

Opozycja znów uchwaliła, że nie chce lodowiska. Radcy prawni odmówili opinii, bo uchwała będzie wadliwa 

Anna Szukalska zawnioskowała na sesji budżetowej o zmianę porządku obrad, jeszcze przed głosowaniem nad uchwałą budżetową. Wprowadziła projekt grupy radnych - o zaniechaniu realizacji przedsięwzięcia pod nazwą RCAIS - budowa obiektu z wyposażeniem. - Rada nigdy nie wyrażała zgody na zadanie RCAIS pod pozorem którego ma być realizowane...

Sportowcy mogli stracić dwumiesięczne stypendia, bo radni chcieli dodatkowych konsultacji 

40 zawodników różnych dyscyplin sportowych w Raciborzu czeka na wypłatę stypendiów za 2022 rok, bo uchwała rady miasta wróciła na sesję uznana za wadliwą prawnie. Na styczniowych obradach padł wniosek, by z głosowaniem poprawek zaczekać, co oznaczałoby dla zainteresowanych utratę stypendiów za styczeń i luty.

Radni nie wiedzieli o muralu Mony Tusz. „Proszę się nie podśmiechiwać” 

Powstający na kamienicy przy placu Ofki Piastówny nowy mural miejski był zaskoczeniem dla radnych opozycji na grudniowej sesji budżetowej. Wiceprezydent Wacławczyk próbował go bronić, ale rajcy wylali nań żale, że nie konsultował z nimi tematu wcześniej. Zastępca usłyszał, że jego decyzja była niepoważna, a nawet uwłaczająca.

Raciborzanka Alicja Czerner odpadła z The Voice of Poland TVP. Zobaczcie, w jakim stylu [FILM] 

- To była bardzo dobra bitwa! Brawo Alu! - w tych słowach założycielka zespołu Miraż Elżbieta Biskup skomentowała występ Alicji Czerner w kolejnym etapie programu. - Co za bitwa! Duma i satysfakcja! - napisał w mediach społecznościowych ojciec Alicji, Marian Czerner.

Alicja Czerner śpiewa dalej w The Voice of Poland. Wybrała drużynę Justyny Steczkowskiej 

Raciborzanka, wokalistka grupy Miraż, wystąpiła w sobotni wieczór 24 września w show muzycznym w TVP2. Zyskała tam uznanie ze strony jurorów programu. Do swych drużyn chcieli ją zaprosić Marek Piekarczyk (lider legendarnej TSA) oraz Justyna Steczkowska.

Alicja Czerner zaśpiewa w The Voice of Poland. Cieszą się w Mirażu, dumny jest szef rady miasta  

Raciborzankę będzie można zobaczyć w popularnym show muzycznym w sobotę 24 września. Początek o godz. 20.00. - Ala wystąpi w „przesłuchaniach w ciemno”. Ona jest ogromnie muzykalna - przekazała Nowinom Elżbieta Biskup, która kieruje zespołem wokalnym Miraż w MDK.

Bożydar Nosacz: Brać czy nie brać? 

Zasada „jak dają to brać” nie zawsze jest bezpieczna - pisze Bożydar Nosacz w Złośliwym Komentarzu Tygodnia.

Sprawa honoru. Lenk z Czernerem nie dostali tego co chcieli od prezydenta 

Zapytania szefa komisji budżetowej i przewodniczącego rady miasta dotyczące gospodarowania odpadami pozostały bez odpowiedzi na sesji. Wiceprezydent Raciborza Dominik Konieczny wyjaśnił, że wskazał radnym drogę pisemną, ale nie doczekał się korespondencji w tej sprawie.

Raciborskie obchody 100-lecia Związku Polaków w Niemczech [ZDJĘCIA]  

- Kościół ma zapewnione, że będzie istniał do Końca Świata, ale nigdzie nie jest napisane, że Polska będzie istnieć do końca świata. To jest nasze zadanie - powiedział prezydent Raciborza Dariusz Polowy podczas obchodu 100-lecia Związku Polaków w Niemczech.

BOŻYDAR NOSACZ: Aż strach się cieszyć 

Z góry przepraszam za dwa „suchary”, którymi was poniżej uraczę, ale po prostu nie mogłem się oprzeć. Pierwszy kawał będzie o teściowej, a drugi o niedźwiedziu. A wszystko spaja tajemnicze i szykowne słowo „ambiwalencja”. No, ale po kolei - pisze Bożydar Nosacz w Złośliwym Komentarzu Tygodnia.

Wielkie święto strażaków z Raciborza: Nowe wozy i zapowiedź nowej komendy  

Aż pięciu parlamentarzystów, do tego samorządowcy oraz inni goście wzięli udział w uroczystości, którą zorganizowano w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Zobacz więcej