Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Boże Ciało A. D. 2021 w naszym regionie

Boże Ciało A. D. 2021 w naszym regionie

Boże Ciało A. D. 2021 w naszym regionie

Zobaczcie, jak mieszkańcy naszego regionu udekorowali ulice dla Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Wielka procesja Bożego Ciała w parafii Matki Bożej [ZDJĘCIA]  

Publikujemy obszerną fotorelację z procesji Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która 3 czerwca przeszła ulicami parafii Matki Bożej w Raciborzu. Autorem zdjęć jest Robert Struzik.

Boże Ciało w parafii św. Jacka w Radoszowach [ZDJĘCIA]  

Wierni z osiedla Radoszowy w Rydułtowach licznie uczestniczyli w uroczystości liturgicznej ku czci Najświętszego Sakramentu. Zobaczcie zdjęcia naszej praktykantki Marianny Gocman.

Procesja Bożego Ciała w Kobyli [ZDJĘCIA]  

Nasza praktykantka Nicole Doleżych uczestniczyła w procesji Bożego Ciała w parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Kobyli. Jest to pierwsza fotorelacja z uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa z tej miejscowości.

Wielka procesja Bożego Ciała w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu [ZDJĘCIA, VIDEO]  

W tym roku procesja Bożego Ciała przeszła ulicami: Warszawską, Łąkową, Słoneczną, Prusa, Skłodowską, Żwirki i Wigury i Polną. Wzięły w niej udział tłumy parafian z "okrąglaka".

Procesja i cztery ołtarze. Boże Ciało w parafii Wniebowzięcia w Wodzisławiu [ZDJĘCIA]  

Piękna pogoda i tłum wiernych na procesji Bożego Ciała w parafii Wniebowzięcia NMP w Wodzisławiu Śląskim.

Polowy ołtarz w piaskownicy. Boże Ciało w Raciborzu Sudole [ZDJĘCIA, WIDEO]   

- Nieważne gdzie odprawiamy Eucharystię, bo chodzi o boże dobro - mówił proboszcz Norbert Nowotny z sudolskiej parafii z polowego ołtarza. Umieszczono go na podeście nad piaskownicą przy miejscowej szkole katolickiej. Dopisali wierni. Licznie zgromadzili się na boisku.  

Pan Jezus w parafii farnej Raciborza, czyli Boże Ciało A.D. 2021 [ZDJĘCIA, VIDEO]  

Parafianie z kościoła farnego tradycyjnie stanęli na wysokości zadania i pięknie przygotowali ulice na przyjście procesji z Panem Jezusem.

Godnie, ale skromnie. Procesja Bożego Ciała przy kościele farnym w Żorach [ZDJĘCIA]  

Mieszkańcy Śródmieścia oraz os. 700-lecia wzięli udział w obchodach Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W kościele pw. świętych apostołów Filipa i Jakuba w Żorach odbyły się msze święte oraz procesja teoforyczna wokół kościoła. 

Boże Ciało w Raciborzu. Zobacz jak przygotowano przepiękne chodniki z trocin i kwiatów [ZDJĘCIA]  

Choć mamy dziś dzień wolny od pracy, już wczesnym rankiem na wielu ulicach Raciborza było wyjątkowo tłoczno. Wszystko za sprawą tych wiernych, którzy wstali wcześnie rano, aby upiększyć trasę procesji Bożego Ciała.