Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Nacyna zalewa posesje w Rydułtowach. Władze i mieszkańcy dyskutowali z przedstawicielami kopalni 

Intensywne opady deszczu, które w ostatnim czasie nawiedziły Rydułtowy, spowodowały wylanie cieku wodnego Nacyna w największym jak do tej pory stopniu. Zalane zostały posesje i budynki znajdujące się wzdłuż ul. Radoszowskiej oraz ul. Gen....

Orszak Trzech Króli w Rydułtowach [ZAPOWIEDŹ] 

6 stycznia do Rydułtów zawitają Trzej Królowie! Z trzech stron świata orszaki zejdą się by wspólnie spod urzędu miasta przejść na rynek i tam dalej kolędować.

Rydułtowska Gwiazdka 2022. Znamy kandydatów 

Z końcem listopada zakończyło się zbieranie zgłoszeń kandydatów do „Rydułtowskiej Gwiazdki 2022”. 

Jubileusze małżeńskie w Rydułtowach cz.2 [ZDJĘCIA]  

24 Listopada w Rydułtowskim Centrum Kultury odbyła się druga uroczystość wręczenia medali oraz dyplomów parom z okazji 50, 55 i 60 - lecia pożycia małżeńskiego.

Rydułtowski Budżet Obywatelski - znamy zwycięski projekt! 

11 października został zatwierdzony zarządzeniem burmistrza Rydułtów zwycięski projekt, wyłoniony w głosowaniu na Rydułtowski Budżet Obywatelski 2023.

Posprzątaj po swoim psie. Rydułtowski urząd apeluje do mieszkańców 

Urząd przypomina, że obowiązkiem właścicieli czworonogów jest sprzątanie po nich, dlatego warto zabrać specjalną torebkę lub woreczek foliowy, aby móc spakować w nie nieczystości, a następnie wyrzucić do kosza.

65-lecie Koła Gospodyń Wiejskich w Radoszowach 

Uroczyste spotkanie burmistrza Marcina Połomskiego i zastępcy burmistrza Marioli Bolisęgi z przedstawicielkami Koła Gospodyń Wiejskich Radoszowy odbyło się w rydułtowskim urzędzie. W tym roku Koło świętuje jubileusz 65-lecia istnienia.

Nacyna zalewa posesje w Rydułtowach. Władze i mieszkańcy dyskutowali z przedstawicielami kopalni 

Intensywne opady deszczu, które w ostatnim czasie nawiedziły Rydułtowy, spowodowały wylanie cieku wodnego Nacyna w największym jak do tej pory stopniu. Zalane zostały posesje i budynki znajdujące się wzdłuż ul. Radoszowskiej oraz ul. Gen. Stanisława Maczka. W rydułtowskim urzędzie odbyło się spotkanie związane z tym problemem.

Rydułtowski urząd przypomina o możliwości zgłoszenia azbestu 

Burmistrz Rydułtów przypomina, iż w dniach od 10.06.2022 r. do 15.09.2022 r. na terenie miasta przeprowadzana jest inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest (eternit).

Festyn z okazji 100-lecia parafii Radoszowy [ZDJĘCIA]  

Świętowanie 100-lecia odbyło się w dwóch etapach. W lutym miały miejsce uroczystości liturgiczne, zaś 15 sierpnia parafianie świętowali na festynie.

Wypadek na ul. Raciborskiej w Rydułtowach [ZDJĘCIA]  

Deszczowy poniedziałek przyniósł na drogach w regionie sporo stłuczek - tych mniej jak i tych poważniejszych. Do jednej z nich doszło w Rydułtowach na ul. Raciborskiej, na granicy z Rybnikiem.

Boże Ciało w parafii św. Jacka w Radoszowach [ZDJĘCIA]  

Wierni z osiedla Radoszowy w Rydułtowach licznie uczestniczyli w uroczystości liturgicznej ku czci Najświętszego Sakramentu. Zobaczcie zdjęcia naszej praktykantki Marianny Gocman.

Wandal z Radoszów wybijał szyby na przystankach 

Policjanci z Komisariatu Policji w Rydułtowach zatrzymali 19-latka podejrzanego o zniszczenie wiat przystankowych w dzielnicy Radoszowy. Sprawca odpowie teraz za wandalizm.

Samochód wjechał w dom w Rydułtowach [ZDJĘCIA], [FILM]   

W niedzielę, 2 kwietnia, około godziny 22.00 na ulicy Raciborskiej w Radoszowach doszło do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

109 lat temu w Nowinach: piorun zabił 23-latkę. Burza spustoszyła region 

W Krzanowicach piorun uderzył w dziewczęta przewracające siano. Na miejscu zginęła 23-letnia córka chałupnika Klemensa... Czym jeszcze żyli mieszkańcy regionu sprzed ponad wieku?

Inżynierowie od jaj [REPORTAŻ]  

Prowadzenie współczesnej fermy jaj ma dziś więcej wspólnego z nowoczesnymi technologiami niż z tradycyjnym rolnictwem. Nic więc dziwnego, że w Pogrzebieniu od 38 lat zajmują się tą działalnością inżynierowie, którzy nie boją się wpuścić do kurnika komputerów.

Chór "Cecylia" na "Kusakach" w Jedlińsku koło Radomia  

4 marca w tzw. kusaki, w przeddzień Środy Popielcowej, zgodnie z tradycją, wójt Jedlińska przekazuje symbolicznie władzę dawnym włodarzom tej miejscowości. Na zakończenie trzydniowych zapustów na miejscowym rynku ścięta zostaje Śmierć.