Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wielka procesja Bożego Ciała w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu [ZDJĘCIA, VIDEO]

W tym roku procesja Bożego Ciała przeszła ulicami: Warszawską, Łąkową, Słoneczną, Prusa, Skłodowską, Żwirki i Wigury i Polną. Wzięły w niej udział tłumy parafian z "okrąglaka".

Wielka procesja Bożego Ciała w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu [ZDJĘCIA, VIDEO]

Rok temu hierarchowie kościelni zakazali organizacji dużych procesji na ulicach miast. W tym roku wszystko wraca już jednak do normy sprzed epidemii. Tak też było 3 czerwca w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu. Wierni oprowadzili Pana Jezusa wśród swoich domów i zakładów pracy.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa sięga korzeniami do XIII wieku. W pierwszej połowie XIV wieku uroczystość została wprowadzona do całego Kościoła Katolickiego. W okresie rozbiorów Polski, udział w procesji był okazją do manifestacji przynależności narodowej. W czasach PRL władze państwowe wielokrotnie zakazywały urządzania procesji ulicami miast z tej okazji.

Boże Ciało A. D. 2021 w naszym regionie 9 wiadomości, 2 komentarze w dyskusji, 1215 zdjęć, 1 film
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].