środa, 11 grudnia 2019

imieniny: Damazego, Waldemara, Artura

RSS

Patrol

Policjanci z Krzyżanowic mają nowy komisariat - zobacz jak wygląda

24.09.2015 14:09 | 0 komentarzy | żet

Kompania honorowa, orkiestra oraz zastępca komendanta policji z Katowic zapewnili uroczystości otwarcia nowego komisariatu w Krzyżanowicach wyjątkową oprawę.

Policjanci z Krzyżanowic mają nowy komisariat - zobacz jak wygląda
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prace nad remontem komisariatu przy Tworkowskiej rozpoczęły się w 2010 roku - nieśmiało, od 50 tys. zł przekazanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Później przyszło wsparcie gminy, Banku Spółdzielczego i ministerstwa. Ostatecznie koszt inwestycji zamknął się w kwocie 1,2 mln zł (1 mln zł kosztowały prace budowlane, 200 tys. zł kosztowało wyposażenie).

- Poprawa warunków pracy policjantów pozytywnie wpłynie na jakość ich służby - zapewnił 24 września podczas uroczystości otwarcia komisariatu Paweł Zając, Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu. Wstęgę przeciął razem ze starostą Ryszardem Winiarskim, prezes Banku Spółdzielczego Beatą Łopocz, burmistrzem Krzanowic Andrzejem Strzedullą, zastępcą wójta Krzyżanowic Grzegorzem Swobodą, zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji Piotrem Kucią oraz komendantem Komisariatu Policji w Krzyżanowicach Mirosławem Mularskim.

Inspektor Piotr Kucia powiedział zebranym, że okazje takie jak ta nie trafiają się często, stąd uroczysta oprawa z policyjną orkiestrą oraz kompanią honorową. Pogratulował policjantom i gminie nowego komisariatu, który "spełnia wszystkie normy".

- Wasza praca nie jest łatwą pracą - zwrócił się do mundurowych kapelan raciborskiej policji ks. Ginter Kurowski. - Tym bardziej prośmy o Boże błogosławieństwo - mówił przed poświęceniem nowego obiektu, w czym wspomógł go proboszcz parafii w Krzyżanowicach ks. Jerzy Witeczek. - Jesteśmy świadomi, że jest to ciężka praca, ciężki obowiązek służby ludziom - dodał Grzegorz Swoboda, wyrażając nadzieję, że współpraca policji z gminą będzie układać się tak dobrze jak do tej pory - wzorowo.

Wojtek Żołneczko

Ludzie:

Andrzej Strzedulla

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski