Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Policjanci z Krzyżanowic mają nowy komisariat - zobacz jak wygląda

Kompania honorowa, orkiestra oraz zastępca komendanta policji z Katowic zapewnili uroczystości otwarcia nowego komisariatu w Krzyżanowicach wyjątkową oprawę.

Policjanci z Krzyżanowic mają nowy komisariat - zobacz jak wygląda

Prace nad remontem komisariatu przy Tworkowskiej rozpoczęły się w 2010 roku - nieśmiało, od 50 tys. zł przekazanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Później przyszło wsparcie gminy, Banku Spółdzielczego i ministerstwa. Ostatecznie koszt inwestycji zamknął się w kwocie 1,2 mln zł (1 mln zł kosztowały prace budowlane, 200 tys. zł kosztowało wyposażenie).

- Poprawa warunków pracy policjantów pozytywnie wpłynie na jakość ich służby - zapewnił 24 września podczas uroczystości otwarcia komisariatu Paweł Zając, Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu. Wstęgę przeciął razem ze starostą Ryszardem Winiarskim, prezes Banku Spółdzielczego Beatą Łopocz, burmistrzem Krzanowic Andrzejem Strzedullą, zastępcą wójta Krzyżanowic Grzegorzem Swobodą, zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji Piotrem Kucią oraz komendantem Komisariatu Policji w Krzyżanowicach Mirosławem Mularskim.

Inspektor Piotr Kucia powiedział zebranym, że okazje takie jak ta nie trafiają się często, stąd uroczysta oprawa z policyjną orkiestrą oraz kompanią honorową. Pogratulował policjantom i gminie nowego komisariatu, który "spełnia wszystkie normy".

- Wasza praca nie jest łatwą pracą - zwrócił się do mundurowych kapelan raciborskiej policji ks. Ginter Kurowski. - Tym bardziej prośmy o Boże błogosławieństwo - mówił przed poświęceniem nowego obiektu, w czym wspomógł go proboszcz parafii w Krzyżanowicach ks. Jerzy Witeczek. - Jesteśmy świadomi, że jest to ciężka praca, ciężki obowiązek służby ludziom - dodał Grzegorz Swoboda, wyrażając nadzieję, że współpraca policji z gminą będzie układać się tak dobrze jak do tej pory - wzorowo.

Wojtek Żołneczko

Ludzie

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].