Kto miał układziki?

Bożydar Nosacz pyta, czy radny Henryk Mainusz, współrządząc Raciborzem przez wiele lat, wiedział o patologiach i je tolerował, czy też może jego wypowiedzi to zwykłe bajdurzenie.

Kto miał układziki?

Mieszkańcy Ocic regularnie skarżą się, że po każdej większej ulewie ich podwórka zamieniają się w zlewnie błotnistej wody z pól. Posesje są podtapiane, a woda stoi w piwnicach. Niektórzy upatrują przyczyn m.in. w tym, że kolejne ekipy rządzące miastem sprzedawały ludziom działki budowlane bez opamiętania i bez zabezpieczeń, czyli np. budowy zbiorników retencyjnych.

Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że w Ocicach mieszkają nie tylko obecny prezydent Dariusz Polowy, ale przede wszystkim także były prezydent Mirosław Lenk (rządził 12 lat) i wieloletni radny i były przewodniczący Rady Miasta Henryk Mainusz. Ten ostatni, na niedawnym spotkaniu obecnego prezydenta z wkurzonymi mieszkańcami Ocic, szukając genezy obecnych podtopień, stwierdził m.in.

„Na ulicy Górnej to miejskie służby zasypały swego czasu rowy [….] Zasypywano kolejne kawałki rowu, robił to, kto miał układziki. Potem każdy zakopał przed ogródkiem rurę, jaką sam uważał za stosowne…”

Jakiego „swego czasu” – chciałoby się zapytać? Jakie „układziki” i z kim? Kto konkretnie te rury przed ogródkiem zakopywał? Czy pan Mainusz się aby słyszy? Czy to oznacza, że będąc radnym, a przez wiele lat także de facto współrządząc Raciborzem wiedział o takich patologiach i je tolerował?

Jeśli by tak rzeczywiście było to cóż, po prostu ręce opadają… Wolę wierzyć, że to tylko takie zwykłe bajdurzenie. Niestety – co podkreślam nie od dziś – w naszej radzie miasta od dłuższego czasu coraz więcej bajdurzenia, a mniej przemyślanych decyzji.

Bożydar Nosacz

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~KJer4 (37.252. * .107) 19.10.2022 09:18

Bożydar coś się tak na Majnusza sfocusował... kolejny tekścik wali w te samą osobę.. zajmij delegacjami prezydenta.. i będziesz miał cały cykl ..ale dofinansowanie zostanie uwalone..

~MieszkaniecOcic (83.16. * .66) 19.10.2022 09:08

Miało być śmiesznie a jest żałośnie. Mainusz może i jest w radzie od dawien dawna ale rowy w Raciborzu, w tym na Ocicach ochoczo zasypywano w latach 70-80 tych ubiegłego wieku. Ma już trochę lat to może pamietać ale przypisywanie jemu właśnie "przymykania oczu" na ten proceder to ewidentny strzał kulą w płot.