Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.

Przedsiębiorca, działacz sportowy w LKS Ocice. Radny Gminy Racibórz.

Bożydar Nosacz: W godce wszyscy mocni 

Kilka słów o wypowiedziach radnego Henryka Mainusza, które "wykazują pewne podobieństwa z polszczyzną".

Reasumpcja głosowania na sesji, bo radny Lenk się pomylił. Rada zmieniła decyzję komisji w sprawie lodowiska na rynku 

Głosowanie nad petycją w sprawie lodowiska na rynku trzeba było powtórzyć (tzw. reasumpcja), bo Mirosław Lenk nie zorientował się, że w głosowaniu popiera stanowisko komisji skarg, żeby skargę mieszkańców na uciążliwość ślizgawki oddalić jako bezzasadną. Tymczasem Lenk jest od dawna przeciwnikiem tej lokalizacji na rynku i nie...

Lenk: nie wyobrażam sobie żeby Miasto nie dało na procesję w Sudole. Polowy odsyła do radnych winiąc ich za tę decyzję 

Były prezydent Raciborza Mirosław Lenk, a wcześniej także Henryk Mainusz podjęli na sesji nadzwyczajnej temat braku dofinansowania miejskiego w kwocie 5 tys. zł dla Wielkanocnej Konnej Procesji w Sudole. Radni obwiniają o to prezydenta Dariusza Polowego, a ten wskazuje winę radnych. Organizatorzy dostali pismo z urzędu, że o braku pieniędzy...

Kto miał układziki? 

Bożydar Nosacz pyta, czy radny Henryk Mainusz, współrządząc Raciborzem przez wiele lat, wiedział o patologiach i je tolerował, czy też może jego wypowiedzi to zwykłe bajdurzenie.

Pogadajmy o tym co nas boli. Polowy w Ocicach stracił zaufanie sąsiadów 

- Trzymał mnie pan za rękę i obiecywał, że zrobi wszystko, żeby mnie więcej nie zalało. Już panu nie ufam - usłyszał prezydent od mieszkanki ulicy Czeskiej. - W niedzielę, zamiast wypoczywać, bierzemy miotły i łopaty, żeby sprzątać błoto z podwórka - mówiła kobieta z Wiejskiej.

Mam, ale nie pokażę 

No to się porobiło… Przy ul. Warszawskiej ma być zbudowana tężnia. Zgodziła się na to rada miasta, acz z dużym opóźnieniem, co ponoć mocno podniosło koszty budowy. Kto za to zapłaci? Ano my wszyscy. Na dodatek na ostatniej sesji dowiedzieliśmy się, że podobno niektórym seniorom (a to chyba głównie dla nich się buduje) ta lokalizacja...

100 seniorów nie chce tężni przy Warszawskiej. Mainusz ogłosił to na sesji 

W sierpniu rada miasta zgodziła się dołożyć pieniędzy z budżetu na budowę tężni w małym parku nieopodal SP15. Tę lokalizację poparły 3 środowiska seniorów, a na sesji apelował o to szef rady seniorów. Na wrześniowym posiedzeniu temat wrócił za sprawą Henryka Mainusza, który ujawnił apel podpisany przez 100 osób.

Wycinka o północy. Opozycja odwołała Ronin i Tomaszewską z funkcji przewodniczących komisji rady miasta 

Pod nieobecność pań radnych w końcowej części sesji sierpniowej Rady Miasta Racibórz, przy minimalnym kworum, bo przy 11 nieobecnych, kluby opozycyjne dwunastoma głosami odwołały z funkcji szefów komisji, pełniące te funkcje od początku kadencji Annę Ronin i Zuzannę Tomaszewską.

Czy Racibórz będzie miał wzorzec śmietnika? Spór o altankę za 150 000 zł 

Na forum rady miasta wrócił temat kosztownego śmietnika w centrum. Przed miesiącem oponował przeciw niemu radny Marcin Fica, a opozycja zablokowała ten wydatek w budżecie. W nowych, majowych propozycjach prezydenta ta pozycja znów się pojawiał.

Bożydar Nosacz: Bohaterski czyn radnych 

Radni Raciborza dokonali ostatnio bohaterskiego czynu – z hukiem, na specjalnie zwołanej sesji, zakończyli partnerską współpracę z rosyjskim miastem Kaliningrad* - pisze Bożydar Nosacz w "Złośliwym komentarzu tygodnia".

Zdaniem prawników urzędu pismo Kongresu Kobiet powinno trafić do radnych 

Wbrew temu co podał w poniedziałkowym oświadczeniu przewodniczący Marian Czerner (czytaj TUTAJ), radcy prawni magistratu wydając opinię, nie nazwali wprost anonimem pisma Kongresu Kobiet Województwa Śląskiego (KKWŚ) i stwierdzili, że radni Raciborza powinni zapoznać się z treścią pisma.

Ciepła woda z podgrzanego cebrzyka czyli ślimacze tempo remontów kamienic miejskich 

Radni opozycji - Anna Szukalska i Henryk Mainusz wytykając na sesji prezydentowi Polowemu rozrzutne podejście do budowy lodowiska, wskazali na potrzebę remontów w zasobie MZB. - Nie jest sztuką powiedzieć, że zrobimy 30 budynków w ciągu roku w momencie, gdy nie znajdziemy na to wykonawców - rozłożył ręce włodarz Raciborza.

Radni Klima i Mainusz w gabinecie prezydenta Polowego żądali wydania dokumentu [WIDEO]   

Przewodniczący komisji gospodarki Piotr Klima domagał się dostępu do treści dotyczącego go zawiadomienia do prokuratury. Prezydent Raciborza Dariusz Polowy podejrzewa, że ten mógł popełnić przestępstwo wobec Miejskiego Konserwatora Zabytków. Zgłosił to w organach ścigania. Klima i Mainusz twierdzą, że sprawę w której interweniował...

Polowy zawiadomił prokuraturę w sprawie „afery kolanowej” z udziałem radnych i Miejskiego Konserwatora Zabytków 

Do budzącej kontrowersje sytuacji na posiedzeniu komisji gospodarki miejskiej doszło w listopadzie 2021 roku Włodarz Raciborza zdecydował się powiadomić organy ścigania dopiero na początku stycznia 2022 roku, "by uszanować okołoświąteczny czas". Uważa, że zgłoszenie do prokuratury to przestroga, aby takich incydentów unikać w przyszłości.

Oficjalna wersja zdarzeń z kolanami radnego: chodziło o urzędnika, a nie urzędniczkę 

W protokole z posiedzenia komisji Piotra Klimy, które zrodziło już wiele kontrowersji, zapisano, że przewodniczący spytał, czy to on ma komuś siadać na kolana, a inny radny rzucił propozycję, by Piotr Klima skorzystał z kolan… kierownika biura rady.

BOŻYDAR NOSACZ: Kabaret starszych panów 

Bożydar Nosacz nie ma litości dla radnych z Raciborza - Piotra Klimy i Henryka Mainusza. I dobrze, bo takiej żenady w raciborskim samorządzie nie było już dawno.

Nowiny Raciborskie piszą o tym jak rodzina z Nędzy wyszła z „nędzy” 

Pani Agnieszka, samotna matka wychowująca dwójkę małych dzieci, mieszkała z nimi w nędznych warunkach. - Kiedy zobaczyłam jak mieszka ta kobieta to się rozpłakałam - mówi Gabriela Kilian, autorka akcji pomocowej dla rodziny z Nędzy. - Bród i chłód, jakby mieszkali w kotłowni - tak charakteryzowała mieszkanie bohaterki swej akcji....

Zobacz więcej