Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski

ur. 1950, przedsiębiorca, polityk samorządowy (Razem dla Ziemi Raciborskiej). Przewodniczący Klubu Razem dla Ziemi Raciborskiej, który ma większość w radzie powiatu, w poprzedniej kadencji przewodniczący komisji rolnictwa w radzie powiatu, przedsiębiorca, właściciel firmy Winiarski.

Karnawałowa Rewia Tańca MDK 2023 w Raciborzu. "Bo taniec przegania smutek"   

15. edycja sztandarowej imprezy Młodzieżowego Domu Kultury mogła w końcu, po przerwie pandemicznej, dojść do skutku. W sobotę 11 lutego zgromadziła publikę, jakiej Arena Rafako może pozazdrościć na imprezach spotowych. Widownia zapełniła się po obu stronach, ciężko było o miejsca stojące.

Starosta zawnioskował o nagrodę dla dyrektora 

W październiku rada społeczna raciborskiego szpitala opiniowała projekt uchwały w sprawie rocznej premii dla szefa jednostki. Tej nagrody Ryszard Rudnik nie miał w całej minionej kadencji za rządów starosty Ryszarda Winiarskiego, a ostatnie pieniądze wpływały na jego konto jeszcze za czasów, gdy Powiatem kierował Adam Hajduk.

Starosta zmienia starostwo. Likwiduje dzieło poprzednika 

Starostwo likwiduje referat rozwoju, którym kieruje Karolina Kunicka, była długoletnia rzeczniczka starosty. Zadania referatu powołanego w kadencji Ryszarda Winiarskiego zostaną rozdzielone między inne komórki urzędu.

Radny Płonka jest przerażony bezczynnością w aferze na Płoni 

– Jeśli zarzuty w tej sprawie się potwierdzą, to wszyscy zostaliśmy okradzeni – stwierdził na ostatniej sesji rady powiatu Paweł Płonka. To od niego przed rokiem starosta raciborski dowiedział się o budzącej kontrowersje sytuacji w dzielnicy Raciborza.

Zobaczcie w jakich warunkach kształci się w "Mechaniku"  

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 "Mechanik" w Raciborzu dokonano oficjalnego otwarcia nowych pracowni zawodowych.

100 dni od zmiany władz. Co robią byli włodarze? 

Prezydent Polowy „wyspowiadał” się przed światem, co robił przez pierwsze sto dni swej pracy w samorządzie. Postanowiliśmy sprawdzić co w tym samym czasie działo się z poprzednimi głównymi aktorami raciborskiej sceny politycznej, którzy przed stu dniami utracili władzę w mieście i powiecie.

Drugi dzień Rewii Tańca MDK. Arena Rafako pękała w szwach   

Taniec nowoczesny, towarzyski i grupy baletowe, a także pary sportowe w tańcu - bogaty program wypełnił niedzielny program 13. Karnawałowej Rewii Tańca. Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu zorganizował imprezę w Arenie Rafako. Zainteresowanie popisami dziecięcych tancerzy było ogromne.

Starosta Winiarski wymienił "szorstką" korespondencję z wiceministrem zdrowia 

Włodarz powiatu raciborskiego napisał do resortu zdrowia czy wizyta Janusza Cieszyńskiego podsekretarza stanu w Raciborzu była prywatna czy służbowa i jaki charakter miały jego wypowiedzi. Winiarski wytknął mu, że informuje o sprawach szpitala poprzez media pomijając samorząd i dyrekcję. Wiceminister w odpowiedzi powtórzył, że najważniejszy...

Starosta Plura, a może Swoboda? Powiat raciborski wstrzymuje oddech 

- Marzy mi się rada powiatu bez podziału na rządzącą koalicję i opozycję - mówi nam Adrian Plura szef klubu Razem dla Ziemi Raciborskiej, które ma 10 "szabel" w nowym samorządzie. Do większości brakuje 2. PiS ma ich 9, a 4 zdobyli politycy PO. Wśród ostatnich - rekordzistka Ewa Lewandowska, która bez ogródek przyznaje, że apetyt...

Oni znają przepis na smaczny chleb [ZDJĘCIA]  

W Światowy Dzień Chleba, który przypada na 16 października Dzienny Dom Pomocy Społecznej "Iskierka" w Raciborzu zorganizował konkurs kulinarny dedykowany osobom niepełnosprawnym. W roli głównej było chrupiące i pachnące pieczywo.

Starosta Ryszard Winiarski dziękuje za współpracę i żegna się z nauczycielami  

Nagrody starosty dla nauczycieli, dyrektorów i pracowników administracji z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczono na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Nowiny Raciborskie piszą o komedii z inwestycją, za którą stał Polsat 

Na pierwszej stronie tygodnika o głośnej wpadce samorządowców z Batorego, którzy zniechęcili inwestora do budowy multipleksu w Raciborzu. Czy ich tajemnice i podejrzenia zaszkodziły biznesowi? Czy Racibórz potrzebuje kolejnego kina?

Szkoła w Ocicach obchodzi jubileusz [ZDJĘCIA]  

Znamienni goście, liczne życzenia oraz występy artystyczne dzieci. Tak dzisiaj (28.09) świętowano jubileusz 80-lecia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Raciborzu- Ocicach.

Siedlaczek przeniósł szpital, Hajduk wyremontował zamek, a Winiarski...? 

Za nami XLV Sesja Rady Powiatu Raciborskiego. Starosta Ryszard Winiarski mówił o sukcesach minionych czterech lat, opozycyjny radny Dominik Konieczny punktował porażki rządzącej powiatowej raciborskim koalicji Razem dla Ziemi Raciborskiej - Platforma Obywatelska.

Czy Winiarski rzuci politykę? Rozterki starosty raciborskiego 

Trwa namawianie Ryszarda Winiarskiego (na zdj. po prawej) by nie opuszczał szeregów „Razem dla Ziemi Raciborskiej” i wystartował w październikowych wyborach do rady powiatu. Włodarz powiatu bliższy jest jednak rezygnacji z życia publicznego.

Nowy numer Nowin Raciborskich: Do pracy bez umowy i bez płacy 

Odpowiedziała na ogłoszenie w urzędzie pracy. Poszła na rozmowę kwalifikacyjną. Szef powiedział żeby się przyuczała. Przychodziła przez kilka dni, pracowała po parę godzin dziennie. Miała do czynienia z danymi pacjentów. Z zatrudnienia nic nie wyszło. Zapłaty nie było, bo nikt nie spisał umowy. Wszystko to przydarzyło się pani...

Odbudowa mostu Ciechowice-Grzegorzowice jest możliwa 

Pojawiła się szansa na wybudowanie mostu pomiędzy Ciechowicami a Grzegorzowicami. Zadanie ma być sfinansowane z rządowego programu Mosty dla Regionów.

Zobacz więcej