Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zobaczcie w jakich warunkach kształci się w "Mechaniku"

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 "Mechanik" w Raciborzu dokonano oficjalnego otwarcia nowych pracowni zawodowych.

Zobaczcie w jakich warunkach kształci się w "Mechaniku"

Dyrektor "Mechanika" Sławomir Janowski podziękował byłemu staroście raciborskiemu Ryszardowi Winiarskiemu oraz obecnemu staroście Grzegorzowi Swobodzie za wsparcie w postaci realizacji projektu, którego efektem są nowe pracownie do praktycznej nauki zawodu w szkole.

Starosta G. Swoboda powiedział, że nowe pracownie zawodowe są wizytówką powiatu raciborskiego, a kształcąca się takich warunkach młodzież będzie mieć ułatwiony start na rynku pracy. 

Goście, wśród których nie zabrakło władz powiatu, dyrektorów szkół i placówek oświatowych oraz przedstawicieli pracodawców, zwiedzili pracownie maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych, pomiarów elektrycznych, odnawialnych źródeł energii oraz obróbki skrawaniem.

Inwestycja, której efekt można oglądać na zdjęciach, jest pokłosiem projektu "Nowoczesne pracownie do praktycznej nauki zawodów w Powiecie Raciborskim". Pracownicy starostwa pozyskali na jego realizację 4 mln zł unijnego dofinansowania. O nowe pracownie zawodowe wzbogaciły się również: Budowlanka, Ekonomik, Gastronomik oraz Plastyk.

Ludzie

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].