Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowy numer Nowin Raciborskich: Do pracy bez umowy i bez płacy

Odpowiedziała na ogłoszenie w urzędzie pracy. Poszła na rozmowę kwalifikacyjną. Szef powiedział żeby się przyuczała. Przychodziła przez kilka dni, pracowała po parę godzin dziennie. Miała do czynienia z danymi pacjentów. Z zatrudnienia nic nie wyszło. Zapłaty nie było, bo nikt nie spisał umowy. Wszystko to przydarzyło się pani Grażynie, która miała być rejestratorką w Raciborskim Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nowy numer Nowin Raciborskich: Do pracy bez umowy i bez płacy

Czy straż miejska jest w Raciborzu potrzebna? Sonda Nowin. Jedni uznają straż za gwarant porządku, inni mówią, że zajmują się bzdurami.

Fita zdecydował na moście. Piąty oficjalny kandydat na prezydenta Raciborza jest już znany. Nieoficjalnie jest ich sześcioro – 2 panie i 4 panów.

Tuż przed otwarciem stadionu po remoncie wspomnienia sprzed ponad 50 lat. Skąd wziął się stadion OSiR-u? Kapsuła czasu czyli stare zdjęcia w Nowinach.

Czy Winiarski rzuci politykę? Rozterki starosty na koniec kadencji. Koledzy namawiają, znany polityk chce odejść.

Szlachetna inicjatywa w Raszczycach. Rolnicy i gwiazdy estrady pomogą w trudnej i kosztownej walce z chorobą. Szczególne dożynki pod Raciborzem.

Spacerkiem po historii Rzuchowa. Cykl historyczno – reporterski Katarzyny Gruchot o najmniejszych miejscowościach w powiecie raciborskim.

Tylko w Nowinach. Karuzela transferowa cz. 2. Piłkarze przychodzący i odchodzący z klubów. Zestawienie przygotowuje Artur Krzykała.

Orły Rafako. Pierwsze takie nagrody w fabryce kotłów.

Moda seniora. Jak dojrzałe raciborzanki ubierają się w ciepłe dni?

Bożydar Nosacz odkrywa korzenie PiS-u w klasyku literatury.

Piotr Klima tropi „fałszywą urzędniczkę”, której tożsamości nie chcą wyjawić w urzędzie miasta.

Nowe kilometry ścieżek rowerowych po ziemi krzyżanowickiej.

W jakich barwach rysuje się przyszłość dworca kolejowego w Chałupkach – pierwszego w Polsce po przekroczeniu jej granicy z Czechami.

Tajemniczy transport z Kornowaca.

Co pisały Nowiny Raciborskie przed stu laty sprawdza Wojciech Żołneczko.

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru gazety

Ludzie

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Theomars (83.10. * .96) 11.09.2018 20:04

Wygląda jakby babka nie dostała pracy i próbowała się na siłę mścić, żałosne.