Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski

ur. 1950, przedsiębiorca, polityk samorządowy (Razem dla Ziemi Raciborskiej). Przewodniczący Klubu Razem dla Ziemi Raciborskiej, który ma większość w radzie powiatu, w poprzedniej kadencji przewodniczący komisji rolnictwa w radzie powiatu, przedsiębiorca, właściciel firmy Winiarski.

OSP Krzyżanowice i OSP Samborowice z Pucharem Starosty [ZDJĘCIA]  

Dzisiaj (8.09) na boisku przy przedszkolu w Krzyżanowicach odbyła się kolejna edycja Międzynarodowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych CTIF Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP. Druhny i druhowie rywalizowali o Puchar Starosty Raciborskiego.

Kto oszczędza, a kto się zadłuża? 

Zaglądamy do portfeli radnych powiatu raciborskiego i porównujemy oświadczenia majątkowe z lat 2014 oraz 2018

Kto jest winien utraty 2 milionów na remont Kościuszki? Winiarski: grupa Fity, Lenk: radni powiatu 

Raciborscy samorządowcy szukają przyczyn odstąpienia od najważniejszego remontu drogowego w 2018 roku – przebudowy ulicy Kościuszki. 22 sierpnia w urzędzie miasta doszło do „przesłuchania” starosty Ryszarda Winiarskiego przez opozycyjnych radnych: Szukalską, Fitę i Szczasnego. Pytający mówili, że niczego się nie dowiedzieli, a...

3500 uczniów rozpoczęło dziś naukę w szkołach ponadgimnazjalnych [ZDJĘCIA]  

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to też powiatowa inauguracja. W tym roku odbyła się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 Mechanik.

Radny Wacławczyk: Nie ma znaku równości pomiędzy interesem starostwa, a pana starosty 

Nie wyobrażam sobie, że kiedykolwiek będzie się to powtarzało, że pan starosta, czyjś szef, przywołuje do porządku radnego, powołując się na swoje zwierzchnictwo na tle służbowym – mówił wczoraj (27.08) na sesji powiatu radny Dawid Wacławczyk.

Nowi dyrektorzy przygotowani na rozpoczęcie roku szkolnego. Mają plan na rozwój 

Podczas wczorajszej (27.08) sesji rady powiatu podziękowano dotychczasowej dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych i życzono zapału do pracy jej następczyni. Było też o Zespole Szkół Ekonomicznych.

Powiatowe święto plonów. Krzanowice podjęły starostę i delegacje ziemi raciborskiej  

Plony są dobre bo traktorzysta się śmieje - mówił Jan Długosz szef rady miejskiej i mistrz ceremonii dożynek powiatowo - gminnych w Krzanowicach. Przez rynek przejechał długi i barwny korowód, a w farskich ogrodach odbyła się biesiada żniwna.

Najlepszą obroną jest atak. Taka była taktyka starosty przesłuchanego przez opozycję 

Troje radnych z komisji gospodarki miejskiej - opozycyjni: Szukalska, Fita i Szczasny chciało by starosta Winiarski z prezydentem Lenkiem powiedzieli dlaczego przepadły 2 miliony złotych na remont ulic Kościuszki i Łąkowej. Włodarz powiatu przypomniał Szukalskiej, że jest "jego pracownicą", a głowa miasta wskazała za winowajców radnych powiatowych.

Rowerem ku zdrowiu. Festyn w Ocicach [ZAPOWIEDŹ]   

W najbliższą środę 15 sierpnia na boisku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 przy ul. Tuwima w Raciborzu - Ocicach odbędzie się uroczystość podsumowania tegorocznej XX Jubileuszowej edycji Raciborskiego Rajdu Rowerowego Środowisk Trzeźwościowych Dookoła Polski'2018.

Były dwa miliony, nie ma dwóch milionów 

Pieniądze na remont ulic Kościuszki i Łąkowej w Raciborzu wracają do kasy wojewody. Starosta Winiarski zwala winę na innych, ale czy słusznie? Wyniki naszej analizy nie spodobają się władzom...

Nowych autobusów dla raciborskiego PKS-u jak nie było, tak nie ma 

Władze powiatu raciborskiego od miesięcy zwlekają z podpisaniem umowy na unijne dofinansowanie zakupu autobusów, a bez umowy nie można ogłosić przetargu. Czy milionowa inwestycja dojdzie do skutku?

Powiat raciborski wygrał w sądzie z ministerstwem finansów 

Powiat wygrał w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie sprawę dot. zwrotu ponad miliona złotych.

Nie chcą, ale muszą 

Krzanowice, Kuźnia Raciborska oraz Rudnik nie chcą płacić powiatowi raciborskiemu kar za zajęcie pasa drogowego. Starosta Ryszard Winiarski również wolałby tego uniknąć, ale... ma związane ręce.

Konwent samych zatroskanych 

Na Zamku Piastowskim odbyło się posiedzenie konwentu starostów województwa śląskiego. Gospodarzem był starosta raciborski Ryszard Winiarski (na zdj.).

Obniżki pensji, czyli kupa (gorzkiego) śmiechu  

Zapytał mnie Czytelnik czemu nie piszę, że włodarze naszych miast i gmin migają się od obniżek pensji, bo jego, na ten przykład, wkurza to, że znów władzy wolno więcej. Najpierw miałem machnąć ręką, bo ten temat ostatnio podnosi mi (i tak wysokie) ciśnienie, ale po namyśle zaparzyłem sobie głogu i wywalam, co mi leży na wątrobie w tym temacie.

Starosta Winiarski zarobi mniej, prezydent Lenk bez zmian 

Większość radnych powiatu raciborskiego opowiedziała się za obniżeniem pensji starosty raciborskiego Ryszarda Winiarskiego. Sam zainteresowany przed głosowaniem poprosił radnych, aby tak właśnie zrobili, po czym wyszedł z sali. Inaczej potoczyły się wypadki na sesji rady miasta Racibórz, gdzie decydowano o obniżeniu pensji prezydenta...

Podziękowanie za święto 

Dawid Wacławczyk podziękował władzom powiatu raciborskiego za dopuszczenie do organizacji pierwszego Święta Powiatu Raciborskiego na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Zobacz więcej