Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Lucyna Siwek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Racibórz

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Racibórz

Dochodowe lodowisko z dachem, któremu śnieg z mrozem nie są straszne  

To już druga konferencja prasowa prezydenta Dariusza Polowego poświęcona planowanemu przezeń lodowisku. Nowe spotkanie dla mediów poświęcił rozwiewaniu wątpliwości na temat nowej inwestycji.

9 milionów na 3 ulice. Polowy planuje, rząd dofinansuje  

Miasto ma w swoim zarządzie 119 km dróg. Prezydent Raciborza promuje w swojej kampanii inwestycyjnej remont trzech miejskich dróg - dwóch na Ostrogu i jednej obok parku Roth. Mówił o tym na zdalnej konferencji - drugiej w tym tygodniu, jeszcze nie ostatniej.

Polowy wyremontuje aquapark. Wyda 1,1 mln zł   

Chcemy przywrócić zaufanie klientów do H2Ostróg - tłumaczy wydatek prezydent Raciborza. Nie chce, żeby powtarzała się sytuacja z bakterią legionellą w wodzie. Pływalnia będzie nieczynna z powodu prowadzonych tam napraw przez 6 tygodni. Włodarz chce wykorzystać warunki pandemiczne, w których działalność basenów jest mocno ograniczona.

Prezydent Polowy reformuje urząd. Powołał nowe biuro i podał zakres pracy wydziału promocji 

Włodarz Raciborza od 1 stycznia będzie pracował w oparciu o nową strukturę organizacyjną magistratu. Szersze kompetencje nadano pierwszemu zastępcy (na razie wakat po M. Ficie). Pod prezydentem będą dwa nowe samodzielne stanowiska w urzędzie - architekt miejska (dotąd w "inwestycjach") i konserwatorka zabytków (aktualnie WEKiS). Polowy...

Polowy zarzuca radnym, że popsuli system odbioru śmieci 

Prezydent Raciborza wydał komunikat przez swoją rzeczniczkę dotyczący ustaleń sesji nadzwyczajnej. - System gospodarki odpadami zagrożony - twierdzi Dariusz Polowy. Jego zdaniem system jest teraz "wewnętrznie sprzeczny i niemożliwy w pełni do zastosowania".

Nowe lodowisko w OSiR. Prezydent Polowy pokazał jak ma wyglądać   

Na zdalnej konferencji prasowej włodarz Raciborza omówił i zaprezentował plany budowy nowej ślizgawki przy Zamkowej. Ma kosztować 5,7 mln zł. To jedna z kilku inwestycji, które zaplanował na najbliższy czas Dariusz Polowy. Chce je prezentować na przestrzeni nadchodzących tygodni. Liczy, że raciborzanie będą dopingować swych radnych,...

Tomasz Kaliciak wrócił na Batorego. Od dziś znów jest sekretarzem miasta 

Jak potwierdzono nam w magistracie, do pracy na swoje stanowisko wrócił, przywrócony wyrokiem sądu, długoletni sekretarz Tomasz Kaliciak. Od 3 listopada świadczy pracę, ale prezydent Polowy zgłosił sprzeciw w sprawie wyroku zaocznego w sprawie Kaliciaka i czeka na rozstrzygnięcie sądu.

Plac zabaw nie dla przedszkolaków. Przez prowizorkę (i nie tylko) 

Dzieci nie mogą korzystać z placu zabaw, bo ogrodzenie nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. Okazuje się, że budowa nowego ogrodzenia wiązałaby się z okrojeniem placu zabaw.

Siedem osób chce być sekretarzem Miasta Racibórz 

Z końcem lipca 2019 zwolniono w magistracie Tomasza Kaliciaka długoletniego sekretarza miasta i od tamtej pory stanowisko w urzędzie jest nieobsadzone. Obecny nabór przy Batorego zainteresował 7 kandydatów, najwięcej spośród dotychczasowych.

Urząd miasta broni wyboru prezesa Unii: powołano go zgodnie z prawem 

Raciborski magistrat przesłał redakcji dodatkową informację na potwierdzenie swego stanowiska, że z wyborem Krzysztofa Sałajczyka na prezesa spółki komunalnej - Unii Racibórz - wszystko jest w zgodzie z prawem.

Co robił prezydent Polowy z łopatą nad Odrą?  

Zaczęła się dotowana z pieniędzy europejskich inwestycja na lewym brzegu Odry w Raciborzu - bulwarach nadodrzańskich. Powstanie tu infrastruktura rekreacyjna za środki, których Miasto nie wykorzystało wcześniej na rewitalizację placu Długosza.

Prezydent Polowy organizuje 12 spotkań z mieszkańcami. Co z reżimem sanitarnym? 

- Tak jak jeździłem po dzielnicach w kampanii wyborczej i tak jak przed rokiem spotykałem się z mieszkańcami, kontynuuję teraz tę formę dialogu na temat Raciborza - mówił we wtorek rano na antenie Vanessy Dariusz Polowy. Zaczyna 14 września na Ostrogu.

Marcin Wojnarowski żegna się z urzędem miasta 

Naczelnik wydziału informacji i promocji jest już na okresie wypowiedzenia, na Batorego zostaje do końca tego tygodnia. Zarówno on jak i prezydent Polowy są oszczędni w komentowaniu powodów decyzji kadrowej.

Ludzie nie są przygotowani, aby pomagać jeden drugiemu 

Do naszej redakcji zgłosił się starszy mężczyzna opisujący bulwersującą dlań sytuację związaną z niezatrzymaniem się na jednym z przystanków autobusu PK. Czując się niesprawiedliwe potraktowany, poprosił „Nowiny Raciborskie” o interwencję. Jako że Przedsiębiorstwo Komunalne podlega władzom miasta, tam też zwróciliśmy się...

Radni Raciborza skrytykowali opłatę 2 zł za toaletę w Parku Jordanowskim 

Piotr Klima stwierdził na posiedzeniu komisji gospodarki 23 lipca, że to wygórowana cena za skorzystanie z szaletu w miejskim parku, który otwarto tuż przed wakacjami. - Dzieci często korzystają z toalety, to uderza po kieszeni rodziców - mówił radny. Poparł go Mirosław Lenk, ale wyjaśnienia rzeczniczki magistratu wszystkich uspokoiły.

Nowe wieści o reaktywacji dworca kolejowego 

Urzędnicy z Raciborza spotkali się przy Batorego z kolejarzami z Katowic by omówić zaplanowany remont generalny dworca PKP.

Ostatni autobus odjeżdża zbyt wcześnie 

Mieszkańcy Łęgu, Zawady Książęcej i Ciechowic w gminie Nędza doświadczają wykluczenia komunikacyjnego – twierdzi czytelnik Nowin. Zwraca uwagę, że w dni robocze ostatni autobus z Ciechowic do Raciborza wyrusza o godz. 15.48, natomiast ostatni kurs z dworca autobusowego w Raciborzu do tych miejscowości jest o godz. 16.40. W trakcie weekendu...

Zobacz więcej