Konkurs na dyrektora szpitala w Raciborzu. Co zrobi Ryszard Rudnik?

TEKST AKTUALIZOWANY

W starostwie czekają na kandydatów do 18 listopada. Na 24 listopada zaplanowano rozmowy z kandydatami. Czy finalnie dojdzie do zmiany na stanowisku dyrektora? Tego na razie nie wiadomo, bo dyrektor Ryszard Rudnik już dziś zapowiada, że weźmie udział w konkursie.

Konkurs na dyrektora szpitala w Raciborzu. Co zrobi Ryszard Rudnik?
Ryszard Rudnik (68 l.) jest dyrektorem szpitala w Raciborzu od 1 stycznia 2007 roku.

Z formalnego punktu widzenia konkurs został ogłoszony, bo obecny dyrektor szpitala Ryszard Rudnik złożył wypowiedzenie (ma już uprawnienia emerytalne). Tego dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.

W tym miejscu dodajmy, że przejście na emeryturę nie zamyka R. Rudnikowi drogi do wzięcia udziału w konkursie. Obecny dyrektor szpitala w Raciborzu Ryszard Rudnik w rozmowie z Nowinami potwierdza, że faktycznie zamierza wziąć udział w konkursie.

Niezatapialny dyrektor

Ostatni raz o możliwej zmianie na stanowisku dyrektora szpitala w Raciborzu mówiło się w połowie 2019 roku. Działania Ryszarda Rudnika były wielokrotnie krytykowane przez opozycję w Radzie Powiatu Raciborskiego, m.in. Katarzynę Dutkiewicz oraz Elżbietę Biskup.

Jednak dyrektor Rudnik cieszył się konsekwentnym poparciem ze strony rządzącej powiatem koalicji radnych Razem dla Ziemi Raciborskiej i Platformy Obywatelskiej.  Pisaliśmy o tym w artykule:

Wielokrotnie nagradzany

W obecnej kadencji samorządu, gdy starostą jest Grzegorz Swoboda, Ryszard Rudnik trzykrotnie otrzymał nagrodę roczną. Wcześniej zarząd powiatu nie przyznawał R. Rudnikowi nagrody przez 5 lat (kadencja starosty Ryszarda Winiarskiego i ostatni rok rządów starosty Adama Hajduka). Zobacz również:

Czekają na kandydatów do 18 listopada

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłosił konkurs na dyrektora Szpitala Rejonowego w Raciborzu 25 października. Od kandydatów wymaga się m.in. wykształcenia wyższego, wiedzy i doświadczenia dających rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków dyrektora, co najmniej pięcioletniego stażu pracy na stanowisku kierowniczym lub ukończenia studiów podyplomowych z zarządzania i co najmniej trzyletniego stażu pracy.

W Starostwie Powiatowym w Raciborzu czekają na oferty kandydatów do 18 listopada 2022 r. Więcej informacji w zarządzeniu:

zarządzenie w sprawie ogłoszenia konkursu na dyrektora szpitala w Racborzu [PDF]

Komisja konkursowa - kto jest kim?

W skład komisji, która przeprowadzi konkurs na dyrektora Szpitala w Raciborzu, wchodzą:

Ludzie

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski

Elżbieta Biskup

Nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, Radna Powiatowa

Franciszek Marcol

Radny Powiatu Raciborskiego.

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Katarzyna Dutkiewicz

samorządowiec i polityk, obecnie prezes Fundacj Elektrowni Rybnik

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Piotr Olender

Radny Powiatu Raciborskiego.

Ryszard Rudnik

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pump (5.184. * .38) 29.10.2022 10:11

To już się robi śmieszne, ładnie próbuje ugrać Rudnik…. I to za rządów PiS mu się uda. Pójdzie sobie ładnie na emeryturę, a kolejną kadencje wygra jako kontrakt menadżerski albo coś podobnego, w takim wypadku bardziej będzie mu się opłacać. A żeby mu emerytury nie zabrali, będzie kombinować. Tak więc pilnuj się Panie Rudnik ! Bo w szpitalu nie masz przyjaciół, na co sam sobie zapracowałeś, zbliżają się wybory kto wie jak się potoczą… żebyś łapką w nocniku nie wylądował.

~Pontonka (193.105. * .181) 28.10.2022 09:09

do kuku , myślisz , że ci co naprawdę kręcą szpitalem mogą sobie pozwolić na to, żeby jakaś mało kompetentna komisja wybrała bez uzgodnień kogoś na stanowisko dyrektora lecznicy.. w szpitalu trzeba wszak otworzyć SOR i wymienić oświetlenie, niezależnie od tego czy to opłacalne dla szpitala czy nie, więc dyrektorem nie może zostać np wyszkolony menadżer, który by nieopatrznie policzył prawdziwą rentowność tych inwestycji.
dyrektorem nie może też zostać nikt kto miałby trochę odwagi by rozliczyć poprzednika za bezprawne zamknięcie szpitala obywatelom w czasie Covid, sprzedaż radiologii, kardiologii oraz stacji dializ..
dyrektor z tego pseudokonkursu musi być naprawdę mocno zaakceptowany .. przesłuchania przed komisją konkursową, opinia starosty..są bez znaczenia..
szef izby gospodarczej w tej komisji konkursowej właściwie obrazuje możliwości i kompetencje tego gremium w sprawie wyboru dyrektora szpitala.fajny jest też prof ..co tak ochoczo w niedawnej przeszłości legitymizował wątpliwe wynagrodzenia , dodatki oraz nagrody dla obecnego dyrektora

~WIARA (5.184. * .129) 27.10.2022 21:57

Mam nadzieję, że nastąpi zmiana...

~kuku (159.8. * .166) 27.10.2022 21:41

cóż, po składzie tej komisji konkursowej można domniemywać, że wygra ktoś wskazany, odpytka przed komisja nie będzie miała żadnego znaczenia , ponieważ nikt z tej komisji po prostu nie zna się na prowadzeniu szpitala i przepisach obowiązujących. wygra nawet koza z papierami byle z odpowiednim poparciem.zresztą kto za taką kasę chce zostać dyrektorem.. kiedy jako lekarz zarobi co najmniej raz tyle i nie musi się użerać z mądralińskimi radnymi..