Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Borucin już nie będzie zalewany? Rusza inwestycja za ponad 3 mln złotych

Bardzo dobre wiadomości dla mieszkańców Krzanowic, zwłaszcza dla tych z sołectwa Borucin. 24 stycznia w Urzędzie Miejskim w Krzanowicach podpisana została umowa na wykonanie systemu kanalizacji deszczowej w rejonie Domu Kultury w Borucinie. Powstanie tej inwestycji powinno zniwelować problem podtapiania tego terenu. Burmistrz Andrzej Strzedulla podkreśla, że ta inwestycja podwoi możliwości odbioru wód opadowych w tym miejscu.

Borucin już nie będzie zalewany? Rusza inwestycja za ponad 3 mln złotych
Umowa na wykonanie kanalizacji deszczowej w rejonie Domu Kultury w Borucinie została podpisana 24 stycznia. Na zdjęciu: prezes Borbudu Ryszard Bortel, burmistrz Andrzej Strzedulla, senator Ewa Gawęda oraz skarbnik gminy Justyna Lubecka
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Do września

Krzanowice za realizację tej inwestycji zapłacą firmie Borbud, która wygrała przetarg 3 mln 30 tys. zł. Aż 80% tej kwoty pochodzić będzie z dofinansowania z rządowych środków w ramach Polskiego Ładu. O pomoc w pozyskaniu tych środków burmistrz Strzedulla zwrócił się wcześniej do senator Ewy Gawędy.

- Jest to bardzo ważna wiadomość zarówno dla samych mieszkańców Borucina, jak i samorządu, gdyż teren ten już od kilku lat był bardzo często zalewany podczas nawalnych opadów deszczu - informuje w mediach społecznościowych Gmina Krzanowice. Inwestycja, według zapewnień Gminy, ma zostać zrealizowana do końca września tego roku. - Podczas podpisania umowy obecna była także senator Ewa Gawęda, która wspierała inwestycję - podkreśla Gmina Krzanowice.

Burmistrz Andrzej Strzedulla zaprosił na podpisanie umowy senator Ewę Gawędę, która wspierała pozyskanie środków na realizację inwestycji

Senator Gawęda: Borucin ucierpiał najmocniej

- Borucin był tą miejscowością, która zdecydowanie najbardziej w całym moim okręgu wyborczym odczuła w ubiegłym roku skutki majowych powodzi. Oczywiście wiele miejscowości zostało dotkniętych niesamowicie mocno tym kataklizmem, jak Rydułtowy, Pszów czy Lubomia, ale to Borucin odczuł ten kataklizm najmocniej. Dlatego cieszę się, że inwestycja, która poprawi bezpieczeństwo mieszkańców, zostanie wkrótce zrealizowana - mówi senator Ewa Gawęda, która 24 stycznia, na zaproszenie burmistrza Strzedulli, wzięła udział w podpisaniu umowy na budowę systemu kanalizacji deszczowej w Borucinie.

Jednocześnie pani senator omówiła z burmistrzem Andrzejem Strzedullą nowe plany inwestycyjne, które Gmina Krzanowice planuje zrealizować w ramach kolejnych naborów do rządowego programu Polski Ład.

Burmistrz Strzedulla: To ważna inwestycja dla nas wszystkich

- Rusza potrzebne zadanie. Długo o te pieniądze na ten cel zabiegaliśmy - komentuje w rozmowie z Nowinami burmistrz Andrzej Strzedulla.

- To nie tylko ważna inwestycja dla nas, jako urzędników, ale przede wszystkim mieszkańców Borucina - dodaje.

Czytaj także: 

Ludzie

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Ewa Gawęda

Senator RP

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gibona10 (83.7. * .197) 24.01.2022 21:15

Czekamy na efekty tej realizacji bo inwestycje nie kończą się na podpisaniu papierka i zaproszeniu oficjeli. Powodzenia