Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ewa Gawęda

Senator RP

Senator RP

35 lat Klubu Olimpijczyka Sokół. Medale i historia na Zamku Piastowskim   

Marcin Handziuk prezesujący klubowi, który krzewi idee olimpizmu i dba o pamięć o raciborskich sportowcach, przedstawił w piątkowy wieczór 2 grudnia wszystkich olimpijczyków związanych z Raciborzem. Sportowcom i sympatykom sportu wręczono okolicznościowe medale, a Polski Komitet Olimpijski przekazał swoje odznaczenia.

W Tworkowie zapachniało polskimi i ukraińskimi specjałami [ZDJĘCIA]  

"Integracja poprzez muzykę" – to wydarzenie, które w piątek 25 listopada zorganizowała gmina Krzyżanowice w wozowni tworkowskiego zamku. Gościem wójta Grzegorza Utrackiego była senator Ewa Gawęda.

Przewodniczący rady Mikołajem. Do Pietrowic Wielkich powrócił kiermasz bożonarodzeniowy [ZDJĘCIA]  

Stoiska z ozdobami i smakołykami, występy artystyczne oraz Mikołaj. Pietrowice Wielkie po pandemicznej przerwie powróciły z organizacją kiermaszu świątecznego. W hali centrum społeczno-kulturalnego zgromadziły się tłumy.

V jarmark pszczeli odbył się w Gorzycach [ZDJĘCIA]  

Koło Pszczelarzy w Gorzycach zorganizowało już po raz piąty Gorzycki Pszczeli Jarmark. Tegoroczne wydarzenie odbyło się w ramach obchodów 50-lecia działalności Koła.

Taki jubileusz to jest "coś". OSP Rzuchów ma 125 lat [ZDJĘCIA, WIDEO]  

- To święto całej społeczności - tak Jacek Kuźmiński, prezes OSP Rzuchów mówił o jubileuszu jednostki, na czele której stoi. Pytany przez Nowiny o życzenia z okazji urodzin, odpowiadał, że potrzeba młodszego pokolenia, które przejmie to, na co od lat pracowali mieszkańcy kornowackiej wsi.

Trzy Rubiny – Trzy Gminy. W Kietrzu uhonorowano tych, którzy dużo dają lokalnym społecznościom [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Tangiem polsko-argentyńskie małżeństwo rozpoczęło galę "Trzy Rubiny – Trzy Gminy", wydarzenie zorganizowane przez: Baborów, Branice i Kietrz dla uhonorowania mieszkańców. Kogo wyróżniono?

Wodociągi Raciborskie mają drugą już farmę fotowoltaiczną  

Druga farma fotowoltaiczna Wodociągów Raciborskich jest gotowa do uruchomienia. Instalacja o mocy 16,4 kW zapewni energię elektryczną pompowni i zbiornikowi wody Lipki w Brzeziu.

W Mszanie mają pierwszą Zieloną Pracownię  

Szkoła wzbogaciła się o nowe pomoce dydaktyczne oraz sprzęt multimedialny, a sama pracownia została odmalowana i zakupiono do niej nowe meble.

Najpiękniejszy śmietnik w regionie. PSZOK za 3,5 mln zł na Płoni w Raciborzu  

- Nasz PSZOK ma piękną twarz - mówił prezes PK Bogdan Gawliczek wskazując, że punkt zbiórki odpadów obsługują dwie panie i dwóch panów. - To, co było tu wcześniej nie spełniało standardów XXI wieku - ocenił prezydent Raciborza Dariusz Polowy 24 listopada zorganizował na terenie PSZOK-a konferencję prasową.

Marszałek Chełstowski zdradził PiS? Senator Ewa Gawęda odpowiada krótko: "tak" 

Senator Ewa Gawęda w rozmowie z nami komentuje ostatnie wydarzenia, jakie miały miejsce w Sejmiku Województwa Śląskiego.

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki w Jastrzębiu. Prezes PiS zapowiedział swoją emeryturę [ZDJĘCIA, WIDEO]  

W Zespole Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się spotkanie z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim oraz, co dla wielu było niespodzianką z premierem Mateuszem Morawieckim. W spotkaniu uczestniczyli parlamentarzyści z regionu oraz głównie lokalni działacze i samorządowcy związani z PiS. Przed szkołą odbyła się...

Medale Księdza Pieczki. To nie gonitwa, tu się nie obstawia faworytów   

W ciągu 20 lat przyznawania tych odznaczeń otrzymało je 80 osób. - Choć to już 31 lat minęło od śmierci księdza Stefana, to pamięć o nim wciąż trwa. On nas uczył, przygotowywał do życia. On oddał miastu swoje życie - mówił o kapłanie-patronie wydarzenia jego organizator Ryszard Frączek.

Kapsuła czasu na 750 lat miasta Żory - pamiątkowe zdjęcia z kapsułą oraz lista pamiątek [ZDJĘCIA]  

Nie milkną echa piątkowego wydarzenia - umieszczenia dla potomnych Kapsuły Czasu w Żorach przy ul. Klimka z okazji 750-lecia Miasta Żory. Dziś prezentujemy wyczekiwane zdjęcia pamiątkowe mieszkańców z kapsułą (w galerii) oraz zdjęcia reprezentantów firm i instytucji, które złożyły do kapsuły swoje pamiątki. 

Poznajcie laureatów Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Pszowie [ZDJĘCIA]  

Ponad 180 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło udział w V Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Pszowie, który odbył się pod patronatem senator RP Ewy Gawędy i ks. prof. Jerzego Szymika. 

"Nasi ojcowie przechowali dla nas wiarę, tradycję, kulturę i język". 11 listopada w Radlinie [ZDJĘCIA]  

Zastępca burmistrz Radlina w swoim przemówieniu zwrócił uwagę, że każde pokolenie Polaków jest zobowiązane i zmuszone do rozwijania tego, co odziedziczyło po swoich przodkach.

Zakopaliśmy kapsułę czasu z okazji 750-lecia miasta Żory. Otworzą ją dopiero za 50 lat [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Przy ul. Klimka w Żorach, na nowo zrewitalizowanym skwerze, odbyła się uroczystość złożenia kapsuły czasu w specjalnie przygotowanym miejscu. Wydarzenie poprzedziły pamiątkowe zdjęcia z mieszkańcami Żor. ZOBACZ ZDJĘCIA!

Rudy z nową drogą za 733 tys. złotych 

Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej pochwalił się nową drogą wybudowaną w Rudach. - Łączy się ona z historyczną Aleją Lipową oraz z istniejącą nawierzchnią asfaltową - boczną odnogą ul. Kolonia Renerowska - podkreślono.

Zobacz więcej