Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ewa Gawęda

Senator RP

Senator RP

Nadanie imienia Franciszka Pieczki szkole w Godowie [ZDJĘCIA]  

29 września odbyła się uroczystość nadania imienia Franciszka Pieczki szkole podstawowej w Godowie.

Czy to „ustawka” z PiS i co oznacza taniec z posłem Gadowskim? 

- pytamy senator Ewę Gawędę, kandydatkę do senatu z ramienia Bezpartyjnych Samorządowców.

XVII-wieczny żołnierz odwiedził senator Gawędę i poczęstował rogalami 

29 sierpnia Senat RP podjął uchwałę w 340. rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej, w której oddaje hołd wojskom walczącym pod Wiedniem w 1683 roku w obronie Rzeczypospolitej, Europy i chrześcijaństwa, w tym głównodowodzącemu – królowi Janowi III Sobieskiemu. Treść uchwały przedstawiła Senatowi RP Ewa Gawęda, którą odwiedził w biurze...

Dożynki w Gorzycach. Gmina świętuje 50-lecie istnienia [ZDJĘCIA]  

W Gorzycach odbyło wielkie świętowanie. Na terenach rekreacyjnych za basenem miały miejsce dożynki gminne. W tym roku jest dodatkowy powód do świętowania, gdyż gmina obchodzi jubileusz 50-lecia istnienia. 

Nowiny Raciborskie piszą o upamiętnieniu Michała Kędzierskiego na pomniku 

Rodzina śp. Michała Kędzierskiego doczekała się symbolicznego hołdu dla zabitego na służbie 4 maja 2021 roku. Uroczystość odsłonięcia obelisku z wizerunkiem policjanta i dziennikarza odbyła się w niedzielne południe 10 września. Jej gospodarzami byli policja i samorząd. Przybył zastępca komendanta głównego policji nadinspektor...

Politycy matkami i ojcami chrzestnymi drzew w Sławikowie. Tak gmina promuje miejscowy pałac   

Najstarszym okazom rosnącym w parku nadano imienia osób nierozerwalnie związanych z historią wsi oraz pałacu. Drzewa stoją wzdłuż trasy, prowadzącej m.in. do mauzoleum. Ich matkami i ojcami chrzestnymi zostali politycy i społecznicy. To kolejny krok właściciela tego miejsca, czyli gminy i wspierającej samorząd Fundacji Gniazdo, aby...

Zawody najtwardszego strażaka powiatu wodzisławskiego za nami [ZDJĘCIA]  

W sobotę 9 września odbyły się IV Powiatowe Zawody „Najtwardsi Strażacy Powiatu Wodzisławskiego”. W turnieju uczestniczyły drużyny PSP i OSP. 

Policjanci bliżej mieszkańców. Do Pietrowic Wielkich po 12 latach powrócił posterunek policji [RELACJA NA ŻYWO, ZDJĘCIA]  

Policjanci jeszcze skuteczniej mają troszczyć się o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Pietrowice Wielkie, zwłaszcza że w gminie swoją siedzibę ma największy pracodawca Raciborszczyzny. Posterunek policji oficjalnie został otwarty w piątek 8 września.

Na wnuczka i na kogo bądź - żeby tylko wyłudzić pieniądze od seniora w emocjach. Debata w Strzesze   

Z inicjatywy senator Ewy Gawędy odbyło się już trzecie takie spotkanie, adresowane do seniorów, organizowane z udziałem ekspertów od bezpieczeństwa. Przed południem w raciborskim domu kultury, na piętrze, wspólnie z Gawędą otworzyli je starosta raciborski Grzegorz Swoboda i prezydent miasta Dariusz Polowy.

Henryk Siedlaczek zapewnia, że energii mu nie brakuje. "To moja ósma kampania wyborcza" 

Rozmawialiśmy z Henrykiem Siedlaczkiem przy okazji okazji prezentacji kandydatów Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu i Senatu. Były poseł mówi o fajnych ludziach, którzy go wspierają i pomagają mu w kampanii wyborczej.

PiS bez kandydata w wyborach do Senatu 

Po "wycięciu" Ewy i Adama Gawędów z list PiS, kandydatem partii rządzącej w wyborach do Senatu miał być Dariusz Domański - wicekurator z Żor i były żorski radny. Ostatecznie jego kandydatura nie została zarejestrowana. Dlaczego? Wyjaśniamy.

Czy wiceministrowie z Raciborza podbierają sobie nawzajem głosy wyborców? "My z Michałem bardzo dobrze współpracujemy" 

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński odpowiada na pytania Nowin o konkurencję z wiceministrem Michałem Wosiem oraz spektakularną kampanię billboardową (która czasem wkracza tam, gdzie nie powinna).

Żeby senior nie dał się oszukać. Debata o bezpieczeństwie odbędzie w Strzesze 

Takie debaty senator Ewa Gawęda organizuje wspólnie z samorządowcami. W Raciborzu współgospodarzami będą prezydent miasta i starosta powiatu. Poprzednie spotkania odbyły się w Rydułtowach i Bluszczowie. W środę 6 września o 11.00 senator zaprasza do raciborskiej Strzechy.

Nowiny Wodzisławskie o zmianie komendanta policji 

Od 5 września nastąpiła zmiana personalna na stanowisku komendanta Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Nowym komendantem zgodnie z decyzją komendanta wojewódzkiego został mł. insp. Dariusz Zajda, zastępując odchodzącego na emeryturę mł. insp. Wiesława Dryję. Według informacji, do których dotarli dziennikarze Nowin...

Ewa Gawęda odchodzi z PiS-u, będzie senatorką niezależną do końca kadencji [WYWIAD]  

- Ta decyzja mocno mnie zaskoczyła - tak senator Ewa Gawęda komentuje decyzję o „wycięciu” jej z listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu. Pani senator w rozmowie z Nowinami mówi również, że występuje z partii i nie chce wstępować do innej. - Chcę pracować ponad podziałami politycznymi - deklaruje. Rozmawia Dawid Machecki.

W Rzuchowie powstała sala lekcyjna, w której nauczyciele nie będą wystawiać jedynek [ZDJĘCIA]  

Pierwsza Zielona Pracownia na terenie gminy Kornowac powstała w Rzuchowie. To też pierwsza pracownia, którą w tym roku szkolnym otwarto w województwie śląskim. Jej działalność zainaugurowano 4 września.  

Ewa Gawęda wystartuje w wyborach do Senatu. "Decyzje podejmują wyborcy przy urnach, a nie partyjne układy" 

To już oficjalne, Ewa Gawęda będzie kandydować w wyborach do Senatu z Komitetu Wyborczego "Bezpartyjni samorządowcy".

Zobacz więcej