Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Borucin już nie będzie zalewany? Rusza inwestycja za ponad 3 mln złotych

Bardzo dobre wiadomości dla mieszkańców Krzanowic, zwłaszcza dla tych z sołectwa Borucin. 24 stycznia w Urzędzie Miejskim w Krzanowicach podpisana została umowa na wykonanie systemu kanalizacji deszczowej w rejonie Domu Kultury w Borucinie. Powstanie tej inwestycji powinno zniwelować problem podtapiania tego terenu. Burmistrz Andrzej Strzedulla podkreśla, że ta inwestycja podwoi możliwości odbioru wód opadowych w tym miejscu.

Borucin już nie będzie zalewany? Rusza inwestycja za ponad 3 mln złotych
Umowa na wykonanie kanalizacji deszczowej w rejonie Domu Kultury w Borucinie została podpisana 24 stycznia. Na zdjęciu: prezes Borbudu Ryszard Bortel, burmistrz Andrzej Strzedulla, senator Ewa Gawęda oraz skarbnik gminy Justyna Lubecka

Do września

Krzanowice za realizację tej inwestycji zapłacą firmie Borbud, która wygrała przetarg 3 mln 30 tys. zł. Aż 80% tej kwoty pochodzić będzie z dofinansowania z rządowych środków w ramach Polskiego Ładu. O pomoc w pozyskaniu tych środków burmistrz Strzedulla zwrócił się wcześniej do senator Ewy Gawędy.

- Jest to bardzo ważna wiadomość zarówno dla samych mieszkańców Borucina, jak i samorządu, gdyż teren ten już od kilku lat był bardzo często zalewany podczas nawalnych opadów deszczu - informuje w mediach społecznościowych Gmina Krzanowice. Inwestycja, według zapewnień Gminy, ma zostać zrealizowana do końca września tego roku. - Podczas podpisania umowy obecna była także senator Ewa Gawęda, która wspierała inwestycję - podkreśla Gmina Krzanowice.

Burmistrz Andrzej Strzedulla zaprosił na podpisanie umowy senator Ewę Gawędę, która wspierała pozyskanie środków na realizację inwestycji

Senator Gawęda: Borucin ucierpiał najmocniej

- Borucin był tą miejscowością, która zdecydowanie najbardziej w całym moim okręgu wyborczym odczuła w ubiegłym roku skutki majowych powodzi. Oczywiście wiele miejscowości zostało dotkniętych niesamowicie mocno tym kataklizmem, jak Rydułtowy, Pszów czy Lubomia, ale to Borucin odczuł ten kataklizm najmocniej. Dlatego cieszę się, że inwestycja, która poprawi bezpieczeństwo mieszkańców, zostanie wkrótce zrealizowana - mówi senator Ewa Gawęda, która 24 stycznia, na zaproszenie burmistrza Strzedulli, wzięła udział w podpisaniu umowy na budowę systemu kanalizacji deszczowej w Borucinie.

Jednocześnie pani senator omówiła z burmistrzem Andrzejem Strzedullą nowe plany inwestycyjne, które Gmina Krzanowice planuje zrealizować w ramach kolejnych naborów do rządowego programu Polski Ład.

Burmistrz Strzedulla: To ważna inwestycja dla nas wszystkich

- Rusza potrzebne zadanie. Długo o te pieniądze na ten cel zabiegaliśmy - komentuje w rozmowie z Nowinami burmistrz Andrzej Strzedulla.

- To nie tylko ważna inwestycja dla nas, jako urzędników, ale przede wszystkim mieszkańców Borucina - dodaje.

Czytaj także: 

Ludzie

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Ewa Gawęda

Była senator.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gibona10 (83.7. * .197) 24.01.2022 21:15

Czekamy na efekty tej realizacji bo inwestycje nie kończą się na podpisaniu papierka i zaproszeniu oficjeli. Powodzenia