środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Muzyka zaostrza obyczaje czyli dalszy ciąg Złośliwego Przeglądu Miesiąca

15.06.2013 11:17 | 1 komentarz | web

W dorocznym koncercie ku czci Beethovena i Liszta, który odbył się w krzyżanowickim kościele znów zabrakło miejscowego Chóru Św. Anny.

Muzyka zaostrza obyczaje czyli dalszy ciąg Złośliwego Przeglądu Miesiąca
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wójt Grzegorz Utracki tłumaczy tę sytuację faktem, że dyrygent i założyciel chóru Leonard Fulneczek (były wójt Krzyżanowic, obecnie radny powiatowy) nie przyjmuje zaproszenia na występy. Ten ostatni kategorycznie temu zaprzecza, mówiąc że Utracki jest chórowi niechętny, a wręcz go szykanuje. Przy takim rozdźwięku głosów aż trudno uwierzyć, że obaj panowie kiedyś występowali w tym chórze razem. Prawdopodobnie udawało się to tylko dlatego, że podczas występów Utracki jako tenor ruszał tylko ustami, a Fulneczek jako dyrygent wyłącznie rękami. Z góry pana wójta przepraszam, jeśli on jest barytonem lub basem, bo na skali męskich głosów się nie znam. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze rozbieżność pomiędzy tym, co obecny wójt mówi, a co jest napisane na oficjalnej stronie internetowej urzędu gminy. Poza zachwytami nad sukcesami chóru stoi tam jak wół, że „Chór także od lat współorganizuje i uczestniczy w corocznych koncertach poświęconych pamięci Ludwika van Beethovena i Franciszka Liszta (…), gdzie występuje ze znakomitymi artystami z Republiki Czeskiej i Polski”. Oj, redaktor strony to się chyba porządnie zawiesił…

Bożydar Nosacz

Czytaj także:


Opinie oraz treści zawarte w rubryce WebKrytyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres webkrytyka@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.

Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.

Leonard  Fulneczek

Leonard Fulneczek

Radny Powiatu Raciborskiego.