Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

WAŻNE: Eko-Okna otworzą się w Wodzisławiu Śl. Tysiąc miejsc pracy na start. "Stworzymy konkurencyjną ofertę"

02.06.2021 11:46 | 107 komentarzy | mak

TEKST AKTUALIZOWANY

Na taką wiadomość czekano w Wodzisławiu Śl. od lat. Na 17-hektarowej działce na Olszynach spółka Eko-Okna chce zbudować nowy zakład pracy. - To kolejny etap naszego rozwoju - mówi prezes Eko-Okien Mateusz Kłosek. - Liczymy, że będziemy mogli na tym terenie pozyskać oddaną grupę ludzi, którzy zwiążą z nami swoją przyszłość - dodaje.

WAŻNE: Eko-Okna otworzą się w Wodzisławiu Śl. Tysiąc miejsc pracy na start. "Stworzymy konkurencyjną ofertę"
Plan jest ambitny - mówi prezes Eko-Okien Mateusz Kłosek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dobre wieści dla Wodzisławia Śląskiego. Spółka Eko-Okna* z Kornic (powiat raciborski) kupiła 17-hektarową działkę na terenie wodzisławskiej strefy inwestycyjnej Olszyny. W ciągu najbliższych miesięcy chce tam zbudować hale produkcyjne. - Plany jest ambitny - mówi o terminie uruchomienia zakładu prezes Eko-Okien Mateusz Kłosek. - Jeśli będzie łaska Boża, to wrzesień przyszłego roku - zapowiada.

Dlaczego Wodzisław Śląski?

O planach inwestycyjnych Eko-Okien mówiło się od dawna. Rozważane były różne lokalizacje. Ostateczny wybór padł na Wodzisław Śl. Zadecydowały dwie kwestie. Po pierwsze spółka, która już teraz zatrudnia 7 tys. osób, chce pozyskiwać kolejnych pracowników. Kornice są zbyt oddalone od ziemi rybnicko-wodzisławskiej. Nie wspominając o aglomeracji górnośląskiej. Nowa lokalizacja ma być atutem w procesie rekrutacji nowych pracowników. Z drugiej strony spółka nie chciała za mocno oddalać się od macierzystych Kornic. - Mając bazę pracowników z tego terenu możemy szybciej wystartować. Gdybyśmy oddalili inwestycję np. o 100 km, musielibyśmy zacząć od zera - wyjaśnia prezes Eko-Okien.

Tu ma powstać nowy zakład pracy Eko-Okien

Na początek w nowej fabryce pracę ma znaleźć tysiąc osób. - Firmę tworzą pracownicy i liczymy, że na tym terenie będziemy mogli pozyskać oddaną grupę ludzi, którzy będą chcieli związać z nami swoją przyszłość. Dla nich stworzymy konkurencyjną ofertę, jeśli chodzi o wynagrodzenia - zapewnia prezes Eko-Okien.

Plany inwestycyjne Eko-Okien ujrzały światło dzienne podczas konferencji prasowej, która odbyła się 2 czerwca w Wodzisławiu Śl. Wzięli w niej udział m.in. prezydent Wodzisławia Śl. Mieczysław Kieca, starostwa wodzisławski Leszek Bizoń, senator Ewa Gawęda i poseł Adam Gawęda.

Nowe przedszkole, nowe mieszkania

- Nowy inwestor to duma. To szansa na szeroki rozwój miasta, powiatu, całego subregionu - prezydent Wodzisławia Śl. Mieczysław Kieca nie krył zadowolenia z planów Eko-Okien. Zapowiedział, że miasto wesprze nowego inwestora. W jaki sposób? Po pierwsze - modernizacją sieci komunikacyjnej. - Planujemy objazd istniejącego układu drogowego, by docelowo dokonać modernizacji kluczowych skrzyżowań i węzłów drogowych - przekazał M. Kieca.

Ułatwieniem dla przyszłych pracowników Eko-Okien ma być rozwinięta baza przedszkolna na terenie Wodzisławia. - Chcemy rozwinąć sieć usług opiekuńczych - zapewnił prezydent. W pierwszej kolejności zwiększy się liczba oddziałów przedszkolnych w istniejących placówkach. - W drugim etapie planujemy budowę nowego przedszkola w Kokoszycach, dedykowanego całej strefie ekonomicznej - dodał.

Miasto obiecuje też budowę mieszkań, a dokładnie dwóch kompleksów mieszkaniowych. Miasto dopiero będzie szukać źródeł finansowania.

Wsparcie z różnych stron

O swojej pomocy mówili parlamentarzyści. - Deklaruję pełne wsparcie - podkreśliła senator Ewa Gawęda. Dodała, że ma na myśli pomoc m.in. w pozyskiwaniu potrzebnych środków.

- Cieszę się z dzisiejszego dnia, bo otwiera się okno dla Eko-Okien, dla Wodzisławia Śląskiego i dla całego regionu. Ta inwestycja sprawi, że firma będzie się jeszcze bardziej rozwijała. A jej rozwój wpisuje się w Krajowy Plan Odbudowy - dopowiedział poseł Adam Gawęda.


*Eko-Okna to producent stolarki okienno-drzwiowej

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Ewa Gawęda

Ewa Gawęda

Senator RP

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.