środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Poseł Lenartowicz pytała o pieniądze dla szpitala w Wodzisławiu. Marszałek odpowiedział

06.05.2020 15:49 | 15 komentarzy | art

Poseł Gabriela Lenartowicz wysłała do marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego pytania, dotyczące braku dofinansowania z unijnych pieniędzy dla szpitala w Rydułtowach i Wodzisławiu. Pytania i odpowiedź przesłała do naszej redakcji. - Z uwagi na to, że pełna informacja i przejrzystość w funkcjonowaniu instytucji publicznych są istotną wartością społeczeństwa obywatelskiego, proszę o przekazanie opinii publicznej zarówno listu jak i odpowiedzi Marszałka - pisze Gabriela Lenartowicz. 

Poseł Lenartowicz pytała o pieniądze dla szpitala w Wodzisławiu. Marszałek odpowiedział
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Lenartowicz pytała o kryteria, według których zostały przez marszałka rozdysponowane 123 mln zł między placówki medyczne, jakie jest źródło tych pieniędzy, pomiędzy jakie placówki zostały rozdysponowane i dlaczego wśród nich nie ma szpitala w Rydułtowach i Wodzisławiu. 

W odpowiedzi marszałek Jakub Chełstowski napisał, że wsparcie zostało ukierunkowane na działania związane z ratownictwem medycznym oraz przystosowaniem placówek najbardziej narażonych na zwiększony przypływ pacjentów z podejrzeniem zachorowania i chorych na COVID-19. 123 mln zł pochodzą z funduszy europejskich, budżetu państwa, budżetu województwa i środków własnych beneficjentów. Wskazał, że Subregion Zachodni, w skład którego wchodzi Wodzisław i Rydułtowy otrzymał 25% tych środków, a PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu otrzyma środki jako podwykonawca usług świadczonych przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe. Przekazał jej też listę podmiotów, które otrzymają wsparcie. 

Marszałek napisał też, że 5 marca szpital w Rydułtowach i Wodzisławiu wycofał wniosek o dofinansowanie unijnego projektu, w którym miał szansę otrzymać 3-4 mln zł. Należy jednak zaznaczyć, że wniosek ten nie miał nic wspólnego z owymi 123 mln zł, które zarząd województwa podzielił między placówki medyczne województwa śląskiego w dniu 8 kwietnia. Wniosek wycofany przez rydułtowsko-wodzisławski szpital dotyczył dofinansowania prac budowlanych w obrębie kilku oddziałów. 

Z całością zapytania poseł Lenartowicz można zapoznać się poniżej:

Pobierz Zapytanie do Marszałka.pdf (format pdf, rozmiar ~389.66 k)

Poniżej odpowiedź marszałka oraz lista podmiotów:

Pobierz Odpowiedź Marszałka.pdf (format pdf, rozmiar ~240.42 k)

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm