Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Kiedy autobusy będą woziły w Raciborzu za darmo?

05.02.2020 10:46 | 3 komentarze | ma.w

Uchwalenie nowego budżetu Raciborza było dla radnego Pawła Rycki z Płoni okazją do zapytania prezydenta Polowego o obiecywaną w jego kampanii wyborczej darmową komunikację autobusową.

Kiedy autobusy będą woziły w Raciborzu za darmo?
Paweł Rycka radny Razem dla Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy komunikacja miejska w Raciborzu powinna być darmowa

Paweł Rycka spytał wprost: panie prezydencie co z darmową komunikacją? Radny wyjaśnił, że przy budżecie na 2019 rok o to nie pytał, bo Dariusz Polowy podkreślał, że poprzedni plan wydatków „odziedziczył w spadku” po swoim poprzedniku, a Mirosław Lenk nie przewidywał powszechnie darmowych przejazdów „zielonymi” autobusami. - Czy w tej kadencji doprowadzi pan do wdrożenia darmowej komunikacji w mieście? - ciekawiło Ryckę. Dopytał jeszcze o „taksówki zamiast autobusów zapowiadane w kampanii wyborczej”, bo z ust Polowego dało się słyszeć o pomyśle z zastępowaniem kursów autobusowych z dzielnic wynajmowaniem taksówek, opłacanych z budżetu miejskiego.

- Przez cały czas wspólnie z panem prezesem PK Bogdanem Gawliczkiem pochylamy się nad rzeczywistą kalkulacją ile nas, raciborzan kosztuje komunikacja miejska. Jak zobaczymy prawdziwe liczby, jak nie będzie tak, że dokładamy do komunikacji okrężną drogą, że liczymy nie tylko rekompensatę, ale i inne wydatki na rzecz PK to będzie można podejmować decyzje - stwierdził D. Polowy na sesji budżetowej.

Prezydent podkreślił, że nie wycofuje się z zapowiedzi złożonej w kampanii wyborczej.

- To nie jest jednak rzecz do wprowadzenia jako najważniejszy priorytet. Trzeba wpierw urealnić, co prowadzimy w zakresie komunikacji miejskiej - zaznaczył włodarz Raciborza.

Temat skomentował jeszcze wiceprezydent Dominik Konieczny odpowiedzialny za gospodarkę komunalną (m.in. nadzór nad Przedsiębiorstwem Komunalnym) twierdzą, że komunikacja w Raciborzu już jest dla wielu mieszkańców darmowa (seniorzy). - Pan jest beneficjentem tych ulg - zaznaczył Konieczny. Paweł Rycka odparł z uśmiechem, że "wiceprezydent potrafi być tak fajnie uszczypliwy".


Czytaj także:

Co raciborzanie sądzą o komunikacji miejskiej?

Ludzie:

Bogdan Gawliczek

Bogdan Gawliczek

Prezes PK Racibórz

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Paweł  Rycka

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.