Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Wiceprezydent Raciborza

Sesja w Raciborzu znów o lodowisku. Lenk z Klimą chcą zadaszyć Piastora 

Stać nas na takie dyskusje? O tym co kto chce budować? Będziemy mieli za co budować - stawiał pytania radny Mirosław Lenk odnosząc się do konferencji prasowej Dariusza Polowego. Powiedział, że dla samorządu idzie trudny, kryzysowy czas.

To nie rowy, to roweczki. W Studziennej boją się, że podzielą mokry los Ocic 

- Jak były wokół pola uprawne, to gleba wchłaniała deszczówkę. Teraz są nowe domy, dachy, podwórka i ta woda nie ma, którędy pójść. Robi się u nas podobnie jak w Ocicach - narzekał na spotkaniu dzielnicowym radny Eugeniusz Wyglenda. - A kto zlikwidował spółki wodne? - w oskarżycielskim tonie zwrócił się doń wiceprezydent Dominik Konieczny.

Kubeł, chwasty i podpis prezydenta. Płonia żyje bezproblemowo [Polowy u raciborzan 2022] 

4 osoby na spotkaniu z prezydentem miasta to frekwencja z 5 października. Więcej było samorządowców, bo sześcioro - radnych i urzędników. Mimo zmasowanej kampanii informacyjnej mieszkańcy nie kwapią się, by posłuchać, co chce im przekazać włodarz i zgłosić mu dzielnicowe problemy.

Dobre wieści z placu boju o drogę Racibórz - Pszczyna. PKP PLK idą na kompromis 

Skończył się koszmar, który spędzał sen z oczu samorządowców. PKP PLK zgodziły się na zmniejszenie prześwitu między torami a wiaduktem, po którym przebiegać będzie droga Racibórz - Pszczyna w rejonie skrzyżowania ulic Rybnickiej i Brzeskiej w Raciborzu. Oznacza to nie tylko obniżenie kosztów inwestycji, ale też mniej formalności.

Duch puszczy już w Raciborzu 

Wiceprezydent Raciborza Dominik Konieczny otrzymał od gości z podlaskiej firmy Unibep SA regionalny specjał: „Ducha Puszczy”.

Unibep otwiera swoje biuro w Raciborzu. Czy to konkurencja dla Rafako?  

- Racibórz to jest centrum energetyki - mówi Przemysław Janiszewski, dyrektor Budownictwa Energetyczno-Przemysłowego w Unibep S.A. Jak firma pozycjonuje się względem Rafako S.A.?

“Klniemy i jedziemy”. Radni szukają sposobu jak rozładować korek przy Auchan 

Temat podnieśli na posiedzeniu komisji budżetowej radni Irena Białuska i Piotr Klima. Ten drugi wprost zasugerował telefon do MON-u z zapytaniem o most pontonowy. Nie wierzy, że remont drogi wojewódzkiej skończy się zgodnie z planem, czyli w czerwcu. Klima ocenia, że przez 2-3 miesiące będą tam wciąż drogowcy.

Radny Lenk krytykuje wzrost zatrudnienia w urzędzie. “Milion złotych na nowe etaty” 

Na majowej sesji mają być głosowane podwyżki płac w raciborskim urzędzie. Były włodarz Raciborza wytyka swemu następcy, że nie zabezpieczył tych środków w budżecie, tylko stawia radnych pod ścianą i teraz chce pieniędzy na wypłaty swych nowych podwładnych. - Takiej skali wzrostu zatrudnienia tu jeszcze nie było. To 14 nowych etatów...

Sprawa honoru. Lenk z Czernerem nie dostali tego co chcieli od prezydenta 

Zapytania szefa komisji budżetowej i przewodniczącego rady miasta dotyczące gospodarowania odpadami pozostały bez odpowiedzi na sesji. Wiceprezydent Raciborza Dominik Konieczny wyjaśnił, że wskazał radnym drogę pisemną, ale nie doczekał się korespondencji w tej sprawie.

Dwie nowe drogi w zarządzie samorządów z Raciborza . Oddaje je marszałek 

Oddanie do użytku nowej obwodnicy między Piaskową a Strzybnikiem sprawiło, że samorząd województwa przekaże władzom Powiatu i Raciborza dwie drogi, których utrzymaniem zajmował się dotąd Zarząd Dróg Wojewódzkich. 

Opozycja nie chce zabudowy skweru naprzeciw Kauflandu 

Prezydent Polowy przedłożył radzie miasta zmianę w planie zagospodarowania przestrzennego. W myśl tej propozycji teren zielony na rogu ulic Mickiewicza i Drzymały miałby zmienić przeznaczenie na zabudowę mieszkaniową wielorodzinną.

Jak może wyglądać nowa kładka nad Odrą? Kosztować będzie więcej niż 8,6 mln zł 

Arkadiusz Szczerek architekt z Kielc (AST architekci) zaproponował dla Miasta Racibórz wstępną koncepcję kładki pieszo-rowerowej nad Odrą. Mówiono o niej - w dwóch wersjach - na jednej z ostatnich sesji rady miasta. Choć w urzędzie jest już koncepcja wykonania kładki, to chcą tam w tym roku rozpisać konkurs na jej nowy projekt.

BOŻYDAR NOSACZ: Atak dronów w Brzeziu 

W Rybniku terror Kuczery (wiadomo, że jest od Tuska), a w Raciborzu... tak po ludzku - zapowiedziana kontrola, w wietrzny dzień, rano.

Jeśli nie osiedle nadodrzańskie to może bloki na placu Długosza? [SPRAWA ZDRZAŁKA]  

Grudniowy powrót do dyskusji o zagospodarowaniu działki po Polmosie nie przyniósł rozstrzygnięcia tej kwestii. Prezydenci nadal widzą tam osiedle mieszkaniowe, choć właściciel chciałby ten teren sprzedać pod centrum handlowo-usługowe. Opozycja, która ma większość w radzie uważa, że są lepsze lokalizacje pod mieszkania w centrum...

Osiedle nadodrzańskie zamiast starego Polmosu. Czy prezydent chce kupić teren od Artura Zdrzałka? 

Przedsiębiorca, do którego należy teren nad Odrą - działka po dawnym Polmosie - znów był w urzędzie, by sprzeciwić się zakusom na jego własność. 16 grudnia przyszedł z prawnikiem, który wskazał potencjalne straty Miasta, jeśli nie porozumie się z właścicielem.

Oficjalna wersja zdarzeń z kolanami radnego: chodziło o urzędnika, a nie urzędniczkę 

W protokole z posiedzenia komisji Piotra Klimy, które zrodziło już wiele kontrowersji, zapisano, że przewodniczący spytał, czy to on ma komuś siadać na kolana, a inny radny rzucił propozycję, by Piotr Klima skorzystał z kolan… kierownika biura rady.

BOŻYDAR NOSACZ: Kabaret starszych panów 

Bożydar Nosacz nie ma litości dla radnych z Raciborza - Piotra Klimy i Henryka Mainusza. I dobrze, bo takiej żenady w raciborskim samorządzie nie było już dawno.

Zobacz więcej