Czwartek, 26 listopada 2020

imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Reporter TVN wystawił laurkę ministrowi w rządzie PiS. Przypadek?!

19.09.2019 12:00 | 33 komentarze | żet

Kampania wyborcza w pełni. Pracownicy TVPiS prześcigają się w straszeniu tęczą i przypominaniu o grabieży vatowskich pieniędzy za czasów rządów PO - PSL. Z drugiej strony TVN wskazuje jak to przez rządy PiS straciliśmy poważanie na świecie, raptownie pogorszył się klimat w efekcie czego korzeń pietruszki jest drogi jak nigdy wcześniej. Wszystko w normie, chciałoby się powiedzieć: w przywiślańskim kraju panuje jak najlepszy porządek. Aż tu nagle reporter TVN Dariusz Kubik burzy tę zabójczą harmonię i... wystawia laurkę ministrowi Michałowi Wosiowi.

Reporter TVN wystawił laurkę ministrowi w rządzie PiS. Przypadek?!
W krzywym zwierciadle
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nie wierzycie? Sami zobaczcie. TUTAJ dostępny jest reportaż wyemitowany w ramach cyklu "Czarno na białym", w którym Dariusz Kubik zawzięcie udowadnia wyborcom z Raciborza, dlaczego warto głosować na ministra Michała Wosia. Z materiału dowiadujemy się, ile milionów złotych trafiło do naszego regionu dzięki zabiegom Wosia - pieniądze dla strażaków, remont drogi do Rybnika, budowa drogi Racibórz - Pszczyna, remont sali gimnastycznej PWSZ w Raciborzu. Co prawda reporter dopuszcza do głosu Gabrielę Lenartowicz i Henryka Mainusza, którzy mówią, że to nie zasługa Wosia, ale ich głos gubi się w całości przekazu.

Dalej jest o tym, ile Michał Woś zarabiał jako pełnomocnik ministra sprawiedliwości, że został tam zatrudniony pomimo młodego wieku i pracował tam za czterech innych ludzi. Koniec końców widz z Raciborza i okolic dowiaduje się, że Woś choć młody, jest po prostu skuteczny. Dla wyborców z tego zapomnianego przez lata regionu to czytelny sygnał jak mają zachować się przy urnach 13 października.

Nie jest jasne, dlaczego taki materiał został opublikowany w dotąd nieprzychylnej rządowi stacji TVN24. Być może to zwykły wypadek przy pracy. Nie można jednak wykluczyć, że to mrugnięcie okiem do rządu Zjednoczonej Prawicy, sugerujące możliwość porozumienia. Wszak właścicielami TVN-u są Amerykanie, a nie od dziś wiadomo jak głęboko w... kieszeni lokatorów Białego Domu siedzą politycy polskiej prawicy.


Powyższy artykuł ukazał się w ramach cyklu satyrycznego "W krzywym zwierciadle". Opisane w nim wydarzenia i wyciągnięte z nich wnioski mogą, ale nie muszą mieć żadnych związków z rzeczywistością. Podobieństwo przywołanych w artykule imion i nazwisk do znanych osób jest całkowicie zamierzone.  

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Henryk Mainusz

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości