Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Tak zmienia się most w Rudach [ZDJĘCIA]

10.09.2019 07:00 | 1 komentarz | mad

Rozpoczęta pod koniec ubiegłego roku budowa nowego mostu w Rudach nad rzeką Rudą powoli zmierza ku końcowi. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, czyli inwestor zadania zapewnia, że prace wykonywane są zgodnie z planem.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inwestycja ta została podzielona na cztery etapy. Najpierw wybudowano most tymczasowy, później wyburzono ten obecny i wreszcie rozpoczęła się budowa tego właściwego. Ostatnim krokiem będzie wyburzenie mostu tymczasowego. Wykonywanie zadania wiąże się jednak ze sporymi utrudnieniami. Ruchem steruje tam sygnalizacja świetlna, która de facto w tym miejscu była i przed rozpoczęciem prac, bo wówczas również ruch na moście odbywał się wahadłowo. Inwestycją zajmuje się firma Nowak-Mosty z Dąbrowy Górniczej.

Zadanie łącznie z budową i demontażem mostu tymczasowego oszacowano na kwotę 8,9 mln złotych. – Budowa mostu przebiega zgodnie z planem. Trwają końcowe roboty przy samym moście. W dalszej kolejności wykonywane będą prace drogowe. Układanie nawierzchni na dojazdach do mostu i na nim samym – mówi o obecnym etapie prac Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Prace mają zakończyć się w listopadzie 2019 roku.

(mad)

Kliknij aktywny link i zobacz, jak zmienia się most w Rudach.


Remont drogi

Zmian doczekała się również droga od mostu w Rudach do skrzyżowania z DW 921 – droga na Stanicę. Zadanie to ma być gotowe do października. – To remont bez ingerencji w głębsze warstwy konstrukcji drogi. Nawierzchnia została sfrezowana, po czym ułożono dwie warstwy betonu asfaltowego. Ośmiocentymetrową warstwę wiążącą i pięciocentymetrową warstwę ścieralną. Do wykonania pozostały jeszcze pobocza z destruktu asfaltowego i odtworzenie oznakowania poziomego. Podobny remont wykonujemy na długości 2,47 km w Trachach, także na DW 919. Jego koszt to ponad 2,1 mln zł – przyznaje Ryszard Pacer.