Zdrowie
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
PGG zwiększyła limity na zakup opału. Jednak czy to aby na pewno dobra informacja?
Jastrzębie-Zdrój
Pszów
Racibórz
Radlin
Rybnik
Rydułtowy
Wodzisław Śląski
Żory
Informacje
Konsument
Jastrzębie Online
PGG zwiększyła limity na zakup opału. Jednak czy to aby na pewno dobra informacja? 
W lesie odpadów więcej niż grzybów
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Opinie
Jastrzębie Online
W lesie odpadów więcej niż grzybów 
Niewielkie zainteresowanie miałami węglowymi PGG. Sprzedano 25 proc. dostępnego opału
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Informacje
Konsument
Jastrzębie Online
Niewielkie zainteresowanie miałami węglowymi PGG. Sprzedano 25 proc. dostępnego opału 
SENIORZY – wyniki, tabele, zapowiedzi
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Sport
Piłka nożna
SENIORZY – wyniki, tabele, zapowiedzi 
Zapomniane porcelanowe piękno. Czy ktoś jeszcze pamięta o tych lalkach? [ZDJĘCIA]
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Lifestyle
Zapomniane porcelanowe piękno. Czy ktoś jeszcze pamięta o tych lalkach? [ZDJĘCIA]  
PGG zwiększyła limity na zakup opału. Jednak czy to aby na pewno dobra informacja?
Jastrzębie-Zdrój
Pszów
Racibórz
Radlin
Rybnik
Rydułtowy
Wodzisław Śląski
Żory
Informacje
Konsument
Jastrzębie Online
PGG zwiększyła limity na zakup opału. Jednak czy to aby na pewno dobra informacja? 
Najnowsze komentarze
Opuszczeni niedostrzeżeni – czyli o pozostawieniu nastolatków 

U trudnym okresie dorastania i budowania psychiki, radzenia sobie z przeciwstawnymi emocjami oraz wielkiej roli rodziców pisze dla nas Karol Ostrowski, psychologi  psychoterapeuta.

Owsica, wszawica, świerzb - NFZ przypomina, jak im zapobiegać 

- Pasożyty to nie relikt przeszłości - przekazuje Narodowy Fundusz Zdrowia, jak się okazuje, zakażona nimi jest co czwarta osoba.

COVID. Wiara w naukę czy zabobony? 

Ruszyła IV dawka szczepień przeciwko COVID. W jednym z punktów szczepień na terenie Jastrzębia, pusto, zaledwie kilka osób wypełnia kwestionariusz medyczny. Wielkiego zainteresowania - jak na razie - nie widać. Duża część osób uważa, że epidemia się skończyła albo w ogóle jej nie było. A może była tylko międzynarodowym spiskiem?

Będą szczepienia drugą dawką przypominającą przeciwko COVID-19 

- Od 16 września wprowadzamy szczepienie drugą dawką przypominającą dla osób powyżej 12 roku życia - przekazał na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szczepionki przeciwko grypie tylko na receptę. Dawkę może podać m.in. farmaceuta czy higienistka szkolna 

Z początkiem września ruszyła możliwość zaszczepienia się przeciwko grypie. Osoby dorosłe do takiego szczepienia może zakwalifikować m.in. farmaceuta. NFZ aktualizuje liczbę punktów, które przeprowadzają szczepienia.

Do szkoły z cukrzycą. Warto rozmawiać z dziećmi, aby uczyć je empatii 

1 września rozpoczął się nowy etap zdobywania wiedzy w polskich szkołach. Uczniowie spakowali swoje tornistry, plecaki i raźnym krokiem poszli do szkolnych klas. Szkoła to nie tylko nauka języka polskiego, matematyki czy geografii, szkoła to coś więcej. W szkole uczymy się również tolerancji, zrozumienia, szacunku do siebie i otoczenia....

Jakie badania można wykonać w ramach bezpłatnego programu Profilaktyka 40+? 

Każdy Polak powyżej 40 roku życia może skorzystać z jednorazowego bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych, które wykonują określone placówki w ramach programu "Profilaktyka 40 PLUS", który został przedłużony do końca 2022 roku.

Pomoc medyczna w nocy, w weekendy i święta? Otrzymasz ją w Teleplatformie Pierwszego Kontaktu 

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił Teleplatformę Pierwszego Kontaktu (TPK) w maju ubiegłego roku. Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 137 200, aktywnym poza godzinami pracy lekarzy rodzinnych, w weekendy i święta, można uzyskać poradę pielęgniarską, położniczą bądź lekarską, otrzymać zwolnienie, skierowanie lub receptę.

112 milionów złotych na kursy dla ponad 31 tysięcy pielęgniarek. Z czego będą się szkolić? 

Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Zofia Małas, w czwartek (18.08.), w Ministerstwie Zdrowia, odebrała symboliczny czek opiewający na kwotę 112 milionów złotych.

Uwaga! Dziś nawet do 35 stopni Celsjusza i ryzyko burz z silnymi porywami wiatru 

IMGW zapowiada, że kolejne dni przyniosą bardzo dynamiczną pogodę, która zacznie się stabilizować od poniedziałku. Najpierw jednak czeka nas niezywkle upalny piątek, wg prognoz temperatury mają wynieść na Śląsku nawet 35 stopni. IMGW przygotował specjalne zalecenia.

NOP-y po szczepieniu na Covid-19. Ile odszkodowań wypłacono, za co i po jakich szczepionkach? [ANKIETA]  

Po pół roku od utworzenia Funduszu Kompensacyjnego Szczepień Ochronnych, Rzecznik Praw Pacjenta podsumowuje zgłoszone dotychczas przypadki i wydane w tym czasie decyzje. Przyznano łącznie ponad 2,2 mln złotych odszkodowań z tytułu działań niepożądanych szczepionek przeciwko COVID-19. "Fundusz Kompensacyjny zdaje egzamin i sprawnie realizuje...

Czym są elektrolity i jaka jest ich rola w organizmie? 

Sporo mówi się o tym, jak ważne są elektrolity oraz utrzymanie równowagi elektrolitowej w naszym organizmie. Dlaczego tak jest? Elektrolity są niezbędne naszemu organizmowi do przekazywania impulsów nerwowych, odbudowy tkanek, mają bardzo duży wpływ na pracę serca, mózgu i innych organów.

Dla kogo darmowe szczepienie przeciw grypie? [ANKIETA]  

Szczepienia na grypę w sezonie jesienno-zimowym będą prowadzone w aptekach i podstawowej opiece zdrowotne. Żadna z osób, które zgłosi się na szczepienie, za samą usługę nie zapłaci. Koszt usługi bierze na siebie państwo. - Widzimy bardzo duże zainteresowanie. Zabezpieczyliśmy ok. 2 mln szczepionek, ale na pewno ich nie zabraknie -...

Jak rozpoznać odwodnienie organizmu? I dlaczego picie wody jest tak ważne?  

Jednym z pierwszych objawów odwodnienia jest pragnienie - im większe, tym objawy będą bardziej odczuwalne. O tym, żeby pić wodę dużo się mówi, jednak rzeczywistość pokazuje, że niewielu z nas nawadnia się w odpowiednich ilościach. Dlaczego to takie ważne, zwłaszcza w czasie upałów?

Krew schodzi w niesamowitym tempie. Krwiodawstwo bije na alarm 

- Dużo mówi się dziś o brakach kadrowych w szpitalach, ale pamiętajmy, że przy zabiegu może być zastęp specjalistów i pielęgniarek, ale bez krwi niczego nie zrobią - mówi Gizela Kowol, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu.

Akcje krwiodawstwa w regionie. Sprawdź miejsca i terminy 

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu apeluje do mieszkańców o udział w akcjach, jakie organizowane są w różnych miejscach regionu. Aktualnie komunikat dotyczy pilnego zapotrzebowania na krew 0 RhD-.

Nowy sprzęt medyczny trafi do dwóch szpitali w Wodzisławiu Śl. 

Dzięki dotacji szpitale będą mogły zmodernizować swoje placówki czy zakupić sprzęt medyczny, taki jak np. lampy bakteriobójcze, pompy infuzyjne, nowoczesne aparaty RTG oraz USG, kardiomonitory i tomografy.

Zobacz więcej