Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Pomimo drobnych różnic mamy wspólne cele". Konfederacja poparła kandydata PiS w wyborach na prezydenta Rybnika

Poseł Konfederacji Roman Fritz udzielił poparcia kandydatowi na stanowisko prezydenta Rybnika -  Andrzejowi Sączkowi z Prawa i Sprawiedliwości. - Mamy wspólne wartości: patriotyczne, narodowościowe, które są związane z poglądami prawicy. Pomimo drobnych różnic mamy wspólne cele - podkreślił Sączek.

"Pomimo drobnych różnic mamy wspólne cele". Konfederacja poparła kandydata PiS w wyborach na prezydenta RybnikaDominik Gajda
Roman Fritz i Andrzej Sączek podczas wspólnej konferencji na rybnickim rynku

O poparciu politycy poinformowali na wspólnym briefingu prasowym w środę, 27 marca na rybnickim rynku. - Z Romanem Fritzem prowadzimy rozmowy i wymieniamy się poglądami. Mogę powiedzieć za siebie, że mamy wspólne wartości: patriotyczne, narodościowe, które związane są z poglądami prawicy. Pomimo drobnych różnic mamy wspólne cele i chcemy, żeby Rybnik był miastem dobrym do życia z poszanowaniem wartości prawicowych, z uwzględnieniem wolności, którą będą powoli odbierały nam elementy "zielonego ładu" - powiedział podczas konferencji Andrzej Sączek.

Kandydat PiS podkreślił konieczność zadbania o klasę średnią, która jego zdaniem jest zagrożona przez konsekwencje wdrożenia "zielonego ładu". - Rybnicka gospodarka stoi na węglu. Górnictwo i okoliczne firmy dają miejsca pracy i wpływy do budżetu samorządu - powiedział Sączek. Dalej alarmował o konsekwencjach niedotrzymania umowy społecznej związanej z funkcjonowaniem w mieście górnictwa do 2049 roku.

Poseł Roman Fritz mówił o rewolucyjnej władzy w polskim Sejmie i rządzie oraz lokalnej, która charakteryzuje sie na zewnątrz biało-czerwnonymi serduszkami, a tak naprawdę pokazuje czarną twarz. Krytykował akcję Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która w związku ze śledztwem dotyczącym ewentualnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu Funduszu Sprawiedliwości dokonała przeszukań m.in. w domach polityków Suwerennej Polski. Wytykał rządowi, w jaki sposób traktuje rolników, co, jak podkreślił, widzieliśmy 7 marca w Warszawie.

- Nie mam większych złudzeń, że obecna lokalna władza będzie potulna w stosunku do dyrektyw, które płyną z góry. Obecny prezydent (Piotr Kuczera - red.) bedący w zażyłych relacjach z prezydentem Warszawy, będzie fundował nam najgorsze rozwiązania, które płyną z Unii Europejskiej, zarowno zielony ład, liczenie emisji CO2, miasta 15-minutowe, czy zamknięcie ulicy Kościuszki - to wszystko przed nami - skwitował poseł.

Ludzie

Andrzej Sączek

Rybnicki radny, zawodowo związany z PGG S.A.

Roman Fritz

Poseł na Sejm RP

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~DoANALfabety (95.164. * .98) 28.03.2024 16:42

~wyborcaryb (188.137. * .185)
Z jakiego ty Rybnika jesteś pozdżabkowcu

~wyborcaryb (188.137. * .185) 27.03.2024 22:32

To ci od przewracania stolika ?