Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Łukasz Kłosek

Radny Miasta Rybnika.

Łukasz Kłosek (ur. 1983 r.) jest rybnickim działaczem samorządowym i współpracownikiem posła Marka Krząkały.

Tomasz Grodzki przyjechał do Rybnika. Zobaczcie, kto spotkał się z marszałkiem Senatu [ZDJĘCIA]  

Tomasz Grodzki rozpoczął spotkanie od anegdoty. W drodze do Rybnika rozmawiał z pracownicą stacji benzynowej. Kobieta, zauważywszy szczecińską rejestrację samochodu, którym podróżował, stwierdziła, że "Szczecin to czyste miasto". A Rybnik? Staje się czystszy, bo "prezydent nas przymusza, żebyśmy wymieniali te kopciuchy".

Coraz mniej autobusów na ropę w Rybniku. "Przechodzimy rewolucję" 

W przyszłym roku autobusy na olej napędowy będą w mniejszości na ulicach Rybnika. Ich miejsce zajmują hybrydy, a także pojazdy zasilane gazem CNG, energią elektryczną i (wkrótce) wodorem.

W Rybniku powstanie kolejny parking wielopoziomowy. Trwają prace nad koncepcją  

Parking wielopoziomowy przy ul. Hallera okazał się trafioną inwestycją, która generuje zysk i porządkuje przestrzeń oraz ruch w mieście - przekonują radni z rybnickiej Platformy Obywatelskiej i zarzucają opozycji, że krytyka tej inwestycji była zupełnie nietrafiona. Przy okazji uchylają rąbka tajemnicy odnośnie kolejnego parkingu...

Ta dzielnica Rybnika cieszy się złą sławą, ale czy słusznie? Piotr Kuczera i jego ekipa chcą ją odczarować  

- Infrastruktura jest idealna - mówi radny Łukasz Kłosek o nowym osiedlu, którego budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku.

"Dziedzictwo Niedobczyc można zburzyć, zniszczyć i sprzedać". Ostra reakcja na plan sprzedaży budynku po dawnej szkole  

Budynek po dawnej szkole w Niedobczycach przy ul. Górnośląskiej 108 zostanie wystawiony na sprzedaż. To obiekt wpisany do gminnej ewidencji zabytków. Ile jest warta ta nieruchomość?

Nowe lampy rozświetliły Skwer św. Wawrzyńca w Boguszowicach 

Nowe światła stanęły przy Skwerze św. Wawrzyńca. Mieszkańcy są zachwyceni.

W Rybniku rozpoczęli kampanię Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na prezydenta 

Na rozpoczęcie kampanii prezydenckiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej działacze związani z Platformą Obywatelską z Rybnika, na czele z posłem Markiem Krząkałą, zaprezentowali poprawki do budżetu państwa na 2020 rok. 

Maluchy z Boguszowic Starych otrzymały oczyszczacz powietrza 

ZSP nr 6 został wyposażony w specjalistyczny sprzęt, który poprawia jakość powietrza. 

Inicjatywa lokalna zastąpi budżet obywatelski w Rybniku? 

Rybnicy radni PO złożyli interpelacje do prezydenta Piotra Kuczery w sprawie realizacji w Rybniku projektów w ramach inicjatyw lokalnych.

Samorządy zagrożone. Rybnickich radnych PO przeraża nowa ordynacja wyborcza  

Łukasz Kłosek, Wojciech Kiljańczyk i Benedykt Kołodziejczyk twierdzą, że PiS chce zdobyć samorządy. 

Mieszkańcy Rybnika kontra spółka Bapro. Z niepotrzebną sesją rady miasta w tle [ZDJĘCIA]  

Niewiele wyniknęło z sesji, na której dyskutowano o budowie kompleksu energetyczno-wydobywczego. Bo wyniknąć nie mogło.

Radni PO z Rybnika sprzeciwiają się zmianom w edukacji narzuconym przez PiS 

Radni Platformy Obywatelskiej w Rybniku wspólnie z rodzicami, nauczycielami i ekspertami edukacyjnymi dokonali wstępnej analizy skutków likwidacji gimnazjów planowanych przez rząd PiS. 

Adam Fudali w kiepskiej formie. Smutny spektakl na sesji w Rybniku 

Radni mówią o smutku i zażenowaniu. Co się działo na sesji rady miasta?

Debata o przyszłości edukacji w Rybniku: to dla mnie chore i niezrozumiałe 

Tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego 31 sierpnia w rybnickiej Bibliotece Publicznej odbyła się debata o planowanych zmianach w systemie edukacji. Prelegentami byli Wojciech Świerkosz, zastępca prezydenta Miasta Rybnika, Krystyna Szumilas – poseł na Sejm RP, wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Sławomir...

Minister otworzył komendę. Prezydent Rybnika tego nie widział 

Z poważnym zgrzytem politycznym otwarto zmodernizowaną Komendę Miejską Policji w Rybniku. Remont obiektu kosztował kilkanaście milionów złotych. Na uroczystości obecny był Komendant Główny Policji oraz szef MSWiA, nie było jednak nikogo z władz miasta ani powiatu.

Łukasz Kłosek opowiada jak Piotr Kuczera został prezydentem  

Z Łukaszem Kłoskiem, szefem kampanii wyborczej nowego prezydenta Rybnika, rozmawiamy o wierze w sukces, rozwalonym bucie prezydenta i obietnicach wyborczych.

Wykosili lasek w Boguszowicach. Po naszej interwencji 

Do naszej redakcji zwróciła się mieszkanka Boguszowic-Osiedla, której na sercu leżał stan zagajnika przy ul. Braci Nalazków, gdzie w 2008 roku doszło do brutalnego zabójstwa studentki. Lasek był zarośnięty, a prośby do miejskich służb o wykoszenie, nie przynosiły rezultatu.

Zobacz więcej