Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piotr Gazda chce zostać burmistrzem Krzanowic. Wiemy, jakie ma plany

Piotr Gazda, 46-letni mieszkaniec Krzanowic, ogłasza swoją kandydaturę na burmistrza w rozmowie z Nowinami. Tym samym dołącza do grona kandydatów na to stanowisko, obok urzędującego burmistrza Andrzeja Strzedulli oraz jego niedawnego zastępcy, Jarosława Gałkowskiego. Gazda obiecuje być blisko ludzi.

Piotr Gazda chce zostać burmistrzem Krzanowic. Wiemy, jakie ma planymad
Piotr Gazda po ogłoszeniu swojej decyzji staje się trzecim kandydatem na najważniejszy urząd w Krzanowicach

Gazda o starcie myślał już wcześniej

Kandydat na burmistrza Krzanowic wyjaśnia, że decyduje się na start w wyborach, aby móc wpłynąć na poprawę sytuacji w tej przygranicznej miejscowości. Jego głównym celem jest zmniejszenie kosztów dla mieszkańców, zwłaszcza w kwestii opłat za śmieci, wodę i ścieki. Chce wprowadzić transparentność w wydatkach publicznych, aby obywatele wiedzieli, na co są przeznaczane ich pieniądze. Krytykuje brak działań aktualnego burmistrza w zakresie przetargów na wywóz śmieci, twierdząc, że większa konkurencja w tych przetargach mogłaby obniżyć ceny dla mieszkańców.

Przyznaje, że rozważał kandydowanie już podczas poprzednich wyborów samorządowych, ale wtedy postanowił obserwować działania lokalnej władzy. Wyjaśnia, że, zauważając brak pozytywnych zmian, podjął decyzję o aktywnym zaangażowaniu się. W wyborach będzie reprezentować komitet – KWW Gminna Przyszłość Razem, którego pełnomocnikiem jest jego żona, Anna Gazda. Dodaje, że do rady miejskiej z jego komitetu wystartują ludzie, którzy zdecydowanie chcą działać na rzecz mieszkańców. - To ludzie, którzy wiedzą czego chcą dla gminy. Chcą dobrych zmian - mówi, choć konkretnych nazwisk jeszcze nie zdradza. Obiecuje, że ich prezentacja nastąpi wkrótce.

Chce gminy otwartej na młodych

Piotr Gazda dostrzega więcej problemów w Krzanowicach, w tym kwestię podstawowej opieki zdrowotnej, która jego zdaniem mogłaby funkcjonować lepiej. Zwraca uwagę na konieczność działań ze strony lokalnych władz, aby zapewnić mieszkańcom łatwiejszy dostęp do lekarza w sytuacjach, gdy jest to niezbędne. Jego zdaniem, lokalna administracja ma kluczowy wpływ na poprawę sytuacji w tej kwestii i, jak zaznacza, należy skoncentrować się na działaniach w tym kierunku.

Co więcej, Piotr Gazda uważa, że gmina zmierza w złym kierunku pod względem lokalnej infrastruktury, zwłaszcza jeśli chodzi o miejscowy rynek. Docenia, że po latach zaniedbań zaczęto podejmować działania, ale wyraża smutek z powodu jego aktualnego wyglądu, nazywając go "betonozą". Sugeruje, że konieczne jest wprowadzenie większej ilości roślinności, aby miejsce to było przyjemniejsze dla oka. Jego zdaniem to odpowiednie miejsce np. na tężnię.

46-letni kandydat pragnie, aby Krzanowice stały się bardziej otwarte dla młodzieży. Zauważa, że obecnie infrastruktura gminna nie jest właściwie wykorzystywana, szacując jej efektywne wykorzystanie na zaledwie około 20 procent. Wierzy, że nawet mała miejscowość jak Krzanowice mogą zyskać rozgłos na skalę światową organizując różnorodne wydarzenia, takie jak mistrzostwa świata w kulturystyce, z której sam jest znany. Twierdzi, że taka inicjatywa może przynieść kolosalne zyski dla całej gminy. Podkreśla, że przyszłość należy do młodzieży, dlatego należy zainwestować w ich rozwój. Jego zdaniem, promowanie aktywności fizycznej może odegrać kluczową rolę w odciągnięciu młodych ludzi od nadmiernego korzystania z wirtualnego świata. Dodatkowo zauważa rosnącą potrzebę wsparcia psychologicznego wśród młodzieży w obliczu szybko zmieniającego się świata. Dlatego też zobowiązuje się do utworzenia punktu konsultacyjnego, który służyłby jako źródło wsparcia dla osób potrzebujących.

Jakim chce być burmistrzem?

Piotr Gazda, pytany o ocenę obecnego burmistrza Andrzeja Strzedulli, powstrzymuje się od opinii. Zaznacza, że wybory będą kluczowym momentem w weryfikacji jego działań, a ostateczny werdykt wydadzą mieszkańcy. Stwierdza, że jeśli wyborcy będą pragnęli zmian, dokonają mądrego wyboru.

Jeśli wygra, jakim będzie burmistrzem? - Przede wszystkim nie zamierzam ograniczać się do gabinetu – chcę być dostępny dla mieszkańców, słuchać ich i pomagać. Chcę, aby ludzie wiedzieli, że burmistrz jest ich przedstawicielem, na kim mogą polegać i zawsze mogą liczyć na wsparcie - odpowiada.

Piotr Gazda jest żonaty i ma dwie córki – 11-letnią i 20-letnią. Ukończył studium policealne z prawa i administracji, prowadzi własną firmę w branży dekarskiej. Po godzinach pasjonuje się kulturystyką.

Jeszcze dwa komitety

Oprócz komitetów Gazdy, Strzedulli i Gałkowskiego, istnieją jeszcze dwa inne. Nieoficjalne doniesienia sugerują, że jeden z tych komitetów planuje wystawić swojego kandydata na burmistrza oraz na radnych, podczas gdy drugi ma zamiar wystawić kandydatów na radnych. Pozostałe dwa komitety to: KWW Razem dla Gminy Krzanowice, którego pełnomocnikiem jest Adolf Piechula, oraz KWW Alternatywa dla Gminy Krzanowice, którego pełnomocnikiem jest Tomasz Rusnarczyk.

Ludzie

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Jarosław Gałkowski

Były wiceburmistrz Krzanowic

18 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~arkadiusz78 (78.31. * .31) 07.03.2024 17:30

Pan Piotr Gazda już wiele sukcesów w życiu osiągnął co jest przykładem do naśladowania. wybory na burmistrza przyniosą z pewnością mile i pozytywne zmiany dla Gminy. Życzymy Powodzenia

~kasia@o2 (31.0. * .67) 06.03.2024 13:00

KAŻDY Z NAS MA PRAWO STARRTOWAĆ .
ODWAGA Pana Piotra powinna być wzorem dla tych którzy nie wierzą w siebie .
myślę , zmiany są potrzebne a zmian się Pan Piotr Gazda nie boi .
dziś potrzeba ludzi odważnych i z charakterem , brawo -trzymam kciuki

~Marta9876 (91.188. * .162) 02.03.2024 07:42
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Chcemy takiego burmistrza Rybnik

~Mieszkaniec10000 (91.188. * .162) 02.03.2024 07:41
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Kulturysta mistrz polski europy burmistrzem pisze się nowa historia w krzanowicach brawo w końcu będziemy liczyć się w Polsce

~Raciborzanin885 (91.188. * .162) 02.03.2024 07:36
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Pan powinien startować na prezydenta Raciborza zaszczyt dla miasta.Jedynie stanowcza osoba jak pan wyciągnie Racibórz na prostą

~Krzanowice0000 (91.188. * .162) 02.03.2024 07:32
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Cała młodzież za panem panie Piotrze gmina brawo

~Tom47 (83.27. * .66) 01.03.2024 22:22
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Tylko Strzedulla

~Tadek@krzanowice90 (91.188. * .162) 01.03.2024 22:17
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

W końcu będzie Burmistrz stanowczy ,który wyciągnie gminę z problemów finansowych

~Parafiankrzan876 (37.248. * .1) 01.03.2024 11:49
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Brawo panie Burmistrzu

~Marzena890@gmina (78.31. * .157) 29.02.2024 15:55
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Takiego burmistrza potrzebuję cała gmina po 40 latach w końcu wrócę do Krzanowic

~Mieszkaniecgminy113 (31.0. * .101) 29.02.2024 11:20
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

W końcu nowy Burmistrza będzie wyciągnie Gminę z szarości stanowcza osoba na odpowiednim stanowisku brawo panie Piotrze cała gmina za panem brawo

~Grazyna@13 (46.204. * .121) 28.02.2024 21:04
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Profesjonalizm . Osoba godna stanowiska . Szacunek za odwagę gość ma klasę przynajmniej nie chowa głowę w piaskownicy . Glowa do góry Panie Piotrze . Szacunek za odwagę

~Obiektywny@ (178.36. * .29) 28.02.2024 09:23
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Andrzej Strzedulla to kompetentny i sprawdzony burmistrz,a przede wszystkim Krzanowiczanin

~Tomek009 (78.31. * .157) 27.02.2024 06:50
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Taki burmistrz to skarb jak Arnold reprezatycyjny z pozycją

~JaS (46.134. * .202) 26.02.2024 22:39
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Obiecać to i ja potrafię.

~Parafianin (78.31. * .160) 26.02.2024 20:10

Wypadało by jeszcze napisać że Anna Gazda to córka byłego burmistrza.

~Krzanowice (78.31. * .182) 26.02.2024 19:18
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Obietnice o niczym.....

~Wyborcaaa (46.204. * .112) 26.02.2024 14:38
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Wow, kandydat jak się patrzy !!