Ogromne ilości narkotyków w mieszkaniu w centrum Raciborza [ZDJĘCIA]

Sukces kryminalnych z raciborskiej komendy. Zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z posiadaniem dużych ilości narkotyków. 53-latek trafił do tymczasowego aresztu.

Ogromne ilości narkotyków w mieszkaniu w centrum Raciborza [ZDJĘCIA]
Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi do 10 lat więzienia. / fot. KPP Racibórz

Kryminalni z raciborskiej komendy zdobyli informację o miejscu, w którym miały być przechowywane narkotyki. Po przeszukaniu jednego z mieszkań w centrum Raciborza, śledczy ujawnili marihuanę, z której można było przygotować ponad 7500 działek dilerskich oraz ponad 3300 porcji kokainy. W sprawie zatrzymano dwie osoby.

- Stróże prawa ustalili, że 48-latek udostępnił mieszkanie 53-letniemu mężczyźnie, który przechowywał w nim substancje odurzające. Prokurator, na wniosek raciborskich śledczych, objął 48-latka policyjnym dozorem. Natomiast z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, prokurator skierował do raciborskiego sądu wniosek o zastosowanie wobec 53-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania - przekazuje oficer prasowy raciborskiej komendy, nadkom. Mirosław Szymański.

Sąd podzielił argumentację prokuratora i umieścił zatrzymanego w 3-miesięcznym areszcie. Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Policja przestrzega i przypomina, iż osobom, które posiadają narkotyki grozi kara do 3 lat więzienia, natomiast wobec tych, którzy podejmują się ich sprzedaży, może zostać orzeczona kara do 10 lat pozbawienia wolności.

/źr. KPP Racibórz, oprac. sqx/

Pod tym materiałem komentować mogą wyłącznie zarejestrowani użytkownicy.
Aby wziąć udział w dyskusji zaloguj się. Jeżeli nie masz konta, możesz się zarejestrować.