Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kierowca bmw na niemieckich numerach zatrzymany przez kryminalnych z Rydułtów

Dwa zarzuty usłyszał 36-latek zatrzymany przez śledczych z komisariatu w Rydułtowach. Kilka dni wcześniej mężczyzna uciekał przed policją bmw na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Ścigany ulicami Rogowa, Zawady i Syryni, wjechał do lasu, skąd razem z pasażerem zbiegli. Jak się okazało, kierowca ma sporo na sumieniu.

Kierowca bmw na niemieckich numerach zatrzymany przez kryminalnych z Rydułtów
Mężczyzna został zatrzymany po kilku dniach / fot. policja

Zbiegli po pościgu

Plotki o gangsterach i handlarzach ludźmi rozeszły się lotem błyskawicy wśród okolicznych mieszkańców, po tym jak w poniedziałkowe popołudnie 30 stycznia, policjanci ścigali bmw na niemieckich numerach. - Kierowca zaczął uciekać po tym, jak na jednej z ulic w Rogowie, na widok radiowozu wjechał w znak - relacjonował wówczas podkom. Patryk Błasik z komendy w Wodzisławiu. Sprawca kolizji przyspieszył, patrol ruszył za nim.

Po pościgu ulicami Rogowa, Zawady i Syryni, kierowca wjechał do lasu, gdzie porzucił auto i uciekł. Śledczy kilka godzin pracowali na miejscu zbierając materiały. Tymczasem mieszkańcy martwili się o swoje bezpieczeństwo, po tym, jak pojawiła się informacja, którą rozsyłano sobie za pomocą komunikatorów, jakoby zbiegli niebezpieczni bandyci.

Od razu za kraty

Ustalono, że za kierownicą pojazdu znajdował się 36-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego.

- Dzięki intensywnie prowadzonym policyjnym czynnościom, mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych z komisariatu w Rydułtowach, 3 lutego na osiedlu Orłowiec - przekazała nam asp. szt. Małgorzata Koniarska, oficer prasowa KPP w Wodzisławiu.

Zatrzymany usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej i ucieczki pojazdem BMW. Drugi zarzut związany jest z prowadzeniem pojazdu mechanicznego pomimo obowiązującego mężczyznę sądowego zakazu, czynu dopuścił się w warunkach recydywy.

36-latek przyznał się do winy. Grozi mu kara więzienia nawet 7 i pół roku. O jego dalszym losie zdecyduje sąd, na rozprawę "poczeka" jednak za kratami. Okazało się, iż był poszukiwany również do odbycia kary pozbawienia wolności 1,5 roku oraz 120 dni. Trafił już do zakładu karnego.

O pościgu pisaliśmy tutaj.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
puchacz 16.02.2023 23:31
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu