Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pościg za BMW na niemieckich tablicach. Kryminalni z Wodzisławia szukają dwóch osób

Trwają poszukiwania kierowcy i pasażera bmw, którzy uciekli po policyjnym pościgu. Funkcjonariusze prowadzą działania, tymczasem, po informacjach, jakie pojawiły się w sieci jeszcze wczoraj wieczorem, mieszkańcy Rogowa, Zawady i Syryni martwią się o swoje bezpieczeństwo.

Pościg za BMW na niemieckich tablicach. Kryminalni z Wodzisławia szukają dwóch osób
Działania śledczych na miejscu trwały kilka godzin, trwają czynności operacyjne, których celem jest ustalenie i zatrzymanie sprawców. / fot. Policja

Pościg za bmw rozpoczął się w poniedziałek (30.01.) około 15:00 po tym, jak w w Rogowie na ul. Wyzwolenia, kierowca na widok radiowozu uszkodził znak strefy zamieszkania na skrzyżowaniu ze Zwycięzców, przekazuje podkom. Patryk Błasik z komendy w Wodzisławiu. Po tej kolizji sprawca nie zatrzymał się, przyspieszył i uciekał ulicami Rogowa, Zawady i Syryni.

Policjanci, którzy byli świadkami zdarzenia, natychmiast ruszyli w pościg za bmw na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Tymczasem kierowca, już w rejonie ulicy Dąbrowy w Syryni, skręcił w teren leśny, tam porzucił samochód i razem z pasażerem zbiegli zanim patrol dojechał na miejsce.

- Trwają czynności, ustalamy, kto kierował pojazdem, kto się w nim znajdował - mówi podkom. Błasik.

Tymczasem mieszkańcy niepokoją się o swoje bezpieczeństwo, zwłaszcza po informacji, jaka pojawiła się w sieci wczoraj wieczorem:

Informacja szybko rozprzestrzeniła się wśród okolicznych mieszkańców.

Policja uspokaja, zapewniając, iż "gdyby działo się coś niebezpiecznego, pojawiłby się taki komunikat".

Do sprawy będziemy wracać.

13 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Beheheh (51.210. * .90) 01.02.2023 11:25

"Właśnie zatrzymali jakiś samochód i pół godziny z mini rozmawiają"
No to rzeczywiście, wyobrażam sobie ten dialog Ty samochód z mini, znasz tych co prowadzili twojego ziomala BMW? Ciekawe czy mieli tłumacza?

~1212 (109.42. * .127) 01.02.2023 11:02
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Ha ha to w koncu jakie mial tablice rejestracyje wloskie czy niemieckie

~Mateoo22 (46.134. * .52) 01.02.2023 06:54
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Policja woli dawać mandaty za picie piwa w miejscu publicznym .. bo to najłatwiej, zamiast dbać o bezpieczeństwo ludzi i zająć się rzetelnie swoimi obowiązkami i praca

~Kadra49 (46.134. * .124) 31.01.2023 22:32

Listonosz czytaj ze zrozumieniem ul.Wyzwolenia

wnikliwy 31.01.2023 18:59
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

O 15 to jeszcze jest jasno ,teraz będą pół roku prowadzić śledztwo,tomy papieru i umorzenie,a zajęcie pół roku ha ha ha

wnikliwy 31.01.2023 18:55
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Oni są najlepsi w łapaniu rowerzystów ha ha ha,to niestety ich przerosło,takich mamy "szeryfów",pieszo nie pobiegną,bo za dużo zjedli. MD ha ha

~Nibyanonimowy (188.137. * .87) 31.01.2023 18:17

Spokojnie już dotarli do sobie. Niestety ale wrócą.

~aićpanwuj (89.64. * .5) 31.01.2023 18:16
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Śmigłowiec?! Tylko?! Oczywiste jest, że mieli zadysponować użycie satelity szpiegowskiego:) W końcu dwóch SUPER bandytów nie zatrzymało się psom do kontroli:))) I jeszcze jakiegoś plusa dostałeś Gratuluję pomysłów. Aaa, życzę więcej pomyślunku.

aus 31.01.2023 17:23
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Gruba sprawa, jeśli ktoś porzuca BMW żeby uciec. Do tego te niemieckie blachy, podejrzane... Inna sprawa dlaczego Policja nie ściągnęła (chyba, że się mylę) śmigłowca z kamerą termowizyjną, mieli by gości w ciągu 2 godzin znalezionych w tym lesie.

~Dąbrowy (46.204. * .29) 31.01.2023 16:40
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Ludzie oni robią co mogą żeby tu było bezpiecznie a wy tylko narzeka ie oni tu z 3 psami przyjechali a jak by nasza policja była do niczego to by nawet nie szukali ich więc serio pomyslcie co piszeciw

~Listonosz (5.173. * .41) 31.01.2023 15:37
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

W Rogowie niema ulicy Zwycięzców

~Obywatel1 (46.204. * .211) 31.01.2023 14:53
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Wspaniały ten ktory wpadł na pomysł gaszenia wszystkich latarnii w syryni nieboczowach na noc do rana

~StaryMilicjant (207.244. * .203) 31.01.2023 12:55
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

No tak samochodem to jeszcze jakoś gonili, ale pieszo to już przesada. Nie mogą odkleić d od siedzenia w samochodzie. Taką to mamy policję! A lasy są w tej omolucy tak duże, że bali się, jeszcze mogą się zgubić., albo zjedzą ich dziki.