Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dwaj kuzyni o wielkim sercu

Od pomysłu do realizacji minęły nieco ponad dwa tygodnie. Sebastian Marusiak i Adrian Kłosek własnoręcznie wykonali serce na nakrętki, które stanęło nieopodal kościoła w Sławikowie. Dochód ze sprzedaży nakrętek zostanie przekazany na leczenie chorego Szymona.

Dwaj kuzyni o wielkim sercu
Sebastian Marusiak i Adrian Kłosek mają po 35 lat. Obaj są absolwentami raciborskiej "Budowlanki". Na zdjęciu stoją przy sercu, którego wykonali samodzielnie.

"Robimy coś Seba?"

Na pomysł wykonania serca wpadła Ania Kłosek, żona pochodzącego ze Sławikowa Adriana Kłoska. Zauważyła, że najbliższe serce jest w Łubowicach, a to trochę daleko od Sławikowa. Pani Ania nie musiała namawiać męża do działania.Ten od razu chwycił za telefon i zadzwonił do swojego kuzyna Sebastiana Marusiaka z Raciborza. - Robimy coś Seba? - zaczął rozmowę. Na takie pytania mogła paść tylko jedna odpowiedź.

Zdążyć przed koncertem

Kuzyni sami zebrali materiał potrzebny do wykonania serca na nakrętki oraz fundamentu, na którym zostało ono posadowione. Następnie przystąpili do prac nad wykonaniem serducha.

- Wszystko zrobiliśmy sami, w wolnym czasie po pracy - mówi z dumą Sebastian Marusiak.

Kuzyni pracowali intensywnie, bo chcieli zdążyć z montażem serca przed koncertem charytatywnym w Sławikowie, który zaplanowano na 15 stycznia. Skończyli 14 stycznia o 21.20.

- Na drugi dzień ludzie szli do kościoła na mszę i byli w szoku, że takie coś się pojawiło - relacjonuje Sebastian.

- Bóg zapłać Panu Adrianowi Kłoskowi oraz Sebastianowi Marusiakowi za ufundowanie i wykonanie pojemnika - czytamy na Facebooku parafii św. Jerzego w Sławikowie.

Chłopiec przestał chodzić z dnia na dzień

Dochód ze sprzedaży plastikowych nakrętek, które będą zbierać mieszkańcy Sławikowa, zostanie przeznaczony na rehabilitację i specjalistyczne badania Szymona. Chłopiec urodził się w marcu 2012 roku. Był zdrowy, uwielbiał sport - uprawiał zapasy i grał w tenisa ziemnego. Zachorował nagle w wieku 10 lat. Po długotrwałych badaniach na oddziale neurologii i intensywnej terapii stwierdzono u niego zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego. Chłopiec przestał chodzić z dnia na dzień. Diagnozowanie Szymona wciąż trwa. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą":

https://dzieciom.pl/podopieczni/41461

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].