Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wierni z Nędzy zanieśli światło betlejemskie do swoich domów [ZDJĘCIA]

Nastąpiło już wiele zmian w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Nędzy. Tegoroczne święta Bożego Narodzenia też wyglądały inaczej.

Wierni z Nędzy zanieśli światło betlejemskie do swoich domów [ZDJĘCIA]
Pasterka o 15.00 z udziałem dzieci i osób starszych.

Trzy pasterki

Skończył się okres adwentu i nadszedł czas świąt Bożego Narodzenia. Przez ostatnie dwa lata kościół nie był tak licznie odwiedzany, co było spowodowane między innymi covidem. Teraz było odwrotnie. Kościół pękał w szwach od liczby wiernych.

W tym roku odbyły się aż trzy pasterki. Pierwsza dla dzieci i osób starszych o 15.00, druga o 22.00, a trzecia standardowo o północy.

Pasterka o 15.00 przyciągnęła sporą liczbę wiernych preferujących kolację wigilijną po mszy. Dzieci mogły wziąć w niej czynny udział. Młodzi parafiaie przyszli na mszę przebrani za pasterzy i aniołki. Jeden z "aniołków" złożył figurkę Dzieciątka Jezus do żłobu. Wszystkie dzieci uczestniczyły w mszy przy samym ołtarzu.

Podczas pasterki śpiewała dla wiernych młodzież, również ta, która przygotowuje się do bierzmowania. Na sam koniec wierni podzielili się światłem, zapalając świece, a następnie niosąc je do domów na wigilijny stół.

W święta prezenty nie są najważniejsze. Najważniejsza jest miłość. Powiedzcie przy wigilijnym stole do najbliższych: "Tylko mnie kochaj"

- powiedział ks. proboszcz Mariusz Babula do dzieci.

Nowa stajenka

Tego roku kolejną zmianą była stajenka. We wcześniejszych latach była to niewielka stajenka z małymi figurkami ludzi i zwierząt. W tym roku stworzono nową stajenkę z dużymi figurkami.

Nowa stajenka w kościele w Nędzy

Nowe figurki są drewniane. Ich twarze są starannie wyrzeźbione z drewna, a ubrania wykonane z utwardzonych tkanin.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~SherlockHolmes (46.204. * .54) 26.12.2022 18:37

Plasterki były dwie...

~MoniaO (83.4. * .134) 26.12.2022 13:11

Bardzo pięknie wystrojony Kościół, bardzo piękne w tym roku Święta z nowym Proboszczem -takie rodzinne i prawdziwe. Kościół pełen wiernych. Takiego właśnie proboszcza potrzebował ten Kościół, takiego prawdziwego, ludzkiego, życzliwego, który się uśmiech, przyciąga do siebie dzieci i dorosłych i robi wiele dobrego dla wszystkich.

~Kasiazz (5.172. * .175) 26.12.2022 00:00

Było pięknie - w końcu rodzinnie, z przekazem o sednie tych Świąt - które odnajdujemy w tej pięknej stajence. Przemawia zarówno do dorosłych, jak i licznie zgromadzonych dzieciaków.