Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowy przewodniczący Rady Gminy Kornowac już znany. Pierwszy krok: ustalono wynagrodzenie wójta

Wiceprzewodniczący poprzedniej kadencji awansował na przewodniczącego. Jednocześnie, do rady powrócił doświadczony rajca, wracając do swojej wcześniejszej roli wiceprzewodniczącego. Zaraz po ustaleniu składów komisji, radni postanowili podwyższyć wynagrodzenie dla wójta.

Nowy przewodniczący Rady Gminy Kornowac już znany. Pierwszy krok: ustalono wynagrodzenie wójtamad
Grzegorz Bauerek objął stanowisko przewodniczącego Rady Gminy Kornowac. W poprzedniej kadencji przewodniczącym był Marian Zimermann, który tym razem nie ubiegał się o miejsce w radzie, ale kandydował na stanowisko wójta, podobnie jak radna Katarzyna Siedlaczek. W głosowaniu na wójta zwyciężył jednak Grzegorz Niestrój. Zimermann i Siedlaczek w ten sposób znaleźli się poza kornowackim samorządem

Na czele Bauerek i Zaczyk

Rada Gminy Kornowac rozpoczęła swoją pracę kadencji 2024-2029, zwołując pierwszą sesję 6 maja. Wybór przewodniczącego odbył się bez większych niespodzianek. Jedynym kandydatem był Grzegorz Bauerek, który w poprzedniej kadencji pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady. Zyskał on poparcie 14 głosujących, przy jednym przeciwnym. Jego zastępcą został Jan Zaczyk, doświadczony członek kornowackiej rady i sołtys Kobyli. Zaczyk piastował stanowisko wiceprzewodniczącego w latach 2006-2010 oraz 2014-2018. W głosowaniu pokonał on Roberta Demela, zdobywając 9 głosów w porównaniu do 6 dla Demela.

Włodarz chce współpracy

Aby móc pełnić swoje obowiązki, radni złożyli ślubowanie na pierwszej sesji. W tym gronie złożył także przysięgę wójt Grzegorz Niestrój, rozpoczynając w ten sposób swoją czwartą kadencję, jednocześnie będącą ostatnią, zgodnie z zasadą dwukadencyjności wprowadzoną po wyborach w 2018 roku.

W trakcie sesji wójt Grzegorz Niestrój wyraził radość z nadchodzącej pięcioletniej współpracy. Podkreślił, że chce, aby praca w tej kadencji była równie owocna, jak pierwsza sesja, i że wszyscy razem będą dążyć do poprawy pięknej gminy Kornowac, aby zadowolić mieszkańców i sprawić, że życie w niej będzie coraz lepsze dla każdego.

Podwyżka dla wójta

Po ustaleniu składów osobowych komisji pierwszą podjętą decyzją była uchwała dotycząca uposażenia wójta. Zgodnie z jednogłośnym głosowaniem radnych, ustalono je na poziomie 17 420 zł, składające się z 10 250 zł (wynagrodzenie zasadnicze), 3 150 zł (dodatek funkcyjny) oraz 4 020 zł (dodatek specjalny). Ponadto wójtowi przysługuje również dodatek za wieloletnią pracę. Przed tą zmianą wójt zarabiał 16 549 zł (w tym 9 737,50 zł wynagrodzenie zasadnicze, 2 992,50 zł dodatek funkcyjny i 3 819,00 zł dodatek specjalny), co oznacza, że jego uposażenie wzrosło o 871 zł.

Kto w komisji?

Komisja Rewizyjnej Rady Gminy Kornowac:

 • Marcin Thomas (przewodniczący)
 • Jacek Kuźmiński
 • Eugeniusz Franiczek (wiceprzewodniczący)

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Gminy Kornowac:

 • Wojciech Krasek (przewodniczący)
 • Iwona Kornas
 • Bożena Krasek

Komisja Rozwoju i Budżetu Rady Gminy Kornowac:

 • Jacek Kuźmiński (przewodniczący)
 • Marcin Thomas
 • Mariusz Panic
 • Piotr Tomala
 • Jolanta Błaszczok

Komisja Oświaty, Kultury i Zdrowia Rady Gminy Kornowac:

 • Katarzyna Cieślik (przewodnicząca)
 • Maria Szafarczyk
 • Magdalena Franica
 • Iwona Kornas
 • Jolanta Błaszczok

Komisja Rolnictwa, Samorządów, Prawa i Ochrony Środowiska Rady Gminy Kornowac:

 • Piotr Tomala (przewodniczący)
 • Eugeniusz Franiczek
 • Wojciech Krasek
 • Robert Demel
 • Jan Zaczyk

Ludzie

Grzegorz Bauerek

Przewodniczący Rady Gminy Kornowac kadencji 2024-2029

Grzegorz Niestrój

Wójt gminy Kornowac.

Jan Zaczyk

Wiceprzewodniczący Rady Gminy Kornowac kadencji 2024-2029, sołtys Kobyli

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~AnyMouse (46.134. * .148) 06.05.2024 20:58

Zapomniano napisać, że Pan Radny Tomala zdradził swój Komitet i przeszedł na stronę Wójta, tak robią .... (kupił go za przewodniczenie w jednej z komisji). Do tego Pan Tomala jest kościelnym w Pogrzebieniu. Zachował sie jak typowy PiSior. Moga go teraz ocenić wszyscy, którzy na niego głosowali.