Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kuźnia Raciborska stała się stolicą tańca. Burmistrz Macha nie zdawał sobie sprawy z rozmachu imprezy [ZDJĘCIA, WIDEO, RELACJA LIVE]

Dziesiątki mażoretek ze Śląska i Opola przyjechało do Kuźni Raciborskiej, gdzie zorganizowano Mistrzostwa Okręgu Południowo-Zachodniego. To pierwsza tego typu impreza odbywająca się w hali miejscowej podstawówki. Wydarzeniu patronuje m.in. portal Nowiny.pl.

Kuźnia Raciborska stała się stolicą tańca. Burmistrz Macha nie zdawał sobie sprawy z rozmachu imprezy [ZDJĘCIA, WIDEO, RELACJA LIVE]
Wśród występujących zespołów nie zabrakło również tych z Kuźni Raciborskiej. Na zdjęciu mażoretki (od lewej: Zuzia, Hania, Lena, Martyna i Emilia) ze swoją instruktorką Iloną Świerczek

To trzecie z czterech mistrzostw okręgu południowo-zachodniego, związku istniejącego od września 2021 roku. To dwudniowe spotkanie – rozpoczęło się w sobotę 7 maja, potrwa do niedzieli.

Do Kuźni Raciborskiej zjechało 35 zespołów ze Śląska i Opola, których przygotowywało 49 trenerek i tancerzy

- Kuźnia Raciborska jest niezmiernie dumna z tego, że u nas, w niewielkim mieście udało się zorganizować tak cudowne wydarzenie. Dziękujemy za waszą obecność, to naprawdę wielkie wyróżnienie - mówiła do mażoretek Anna Kijek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, tuż po oficjalnym zaprezentowaniu się wszystkich zespołów w hali kuźniańskiej podstawówki. Dziękowała tym, dzięki którym spotkanie udało się zorganizować. O wydarzeniu powiedziała, że dzięki niemu Kuźnia Raciborska stała się stolicą tańca.

"Na żywo" transmitowaliśmy oficjalne otwarcie wydarzenia:

Burmistrz Paweł Macha na oficjalne otwarcie zabrał swojego odpowiednika z czeskiego miasta Odry - Libora Helisa, który gościł w Kuźni Raciborskiej w ramach realizowanego projektu "Odry i Kuźnia Raciborska oczami fotografów".

- Jestem ogromnie dumny, że to w Kuźni się dzieje. Nie zdawałem sobie sprawy, że będzie miało to aż tak wielki rozmach. Jak dziewczynki zaczęły wchodzić, a parkiet zaczął drżeć, myślałem: "o boże, co się dzieje? Już idą stamtąd", dobrze, że stąd - uśmiechał się.

Mażoretkom życzył powodzenia oraz żeby im kijki nie spadały.

Za pośrednictwem Facebooka pokazaliśmy też kilka występów:

O wydarzeniu rozmawialiśmy z Anną Kijek - dyrektorką Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej, Jarosławem Szczęsnym - radnym wojewódzkim, Kingą Apollo - dyrektorką Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej oraz Martą Jabłońską - prezeską Związku Sportowego Mażoretek:

Ludzie

Anna Kijek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].