Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Inspektor Łukasz Krebs pożegnał się ze sztandarem raciborskiej komendy policji

Łukasz Krebs odszedł na emeryturę 7 stycznia 2022 r. Pożegnali go policjanci, pracownicy cywilni oraz zaproszeni goście.

Inspektor Łukasz Krebs pożegnał się ze sztandarem raciborskiej komendy policji
Insp. Łukasz Krebs pożegnał się ze sztandarem raciborskiego garnizonu policji. Odchodzący na emeryturę policjant stwierdził, że lata przepracowane w Raciborzu były najlepszymi w jego karierze.

Najlepsze lata w karierze

- Słowa podziękowania komendantowi Krebsowi za lata służby w garnizonie raciborskim złożył Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu nadkomisarz Jarosław Gorzawski. Również ciepłe słowa dla szefa raciborskiej komendy za lata wspaniałej współpracy skierował Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda, Prokurator Rejonowy w Raciborzu Mariusz Klekotka oraz w imieniu włodarzy gmin, Wójt Gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki - relacjonuje uroczystość nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Komendant raciborskiej policji pożegnał się ze sztandarem jednostki. Na odchodne otrzymał również Brązowy Medal za zasługi dla Pożarnictwa. Odznaczenie wręczył mu bryg. Jarosław Ceglarek - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Na koniec głos zabrał sam insp. Łukasz Krebs. Podziękował za współpracę i powiedział, że lata spędzone w raciborskiej komendzie "należały do najlepszych w jego karierze".

Od dyżurnego do komendanta

Inspektor Łukasz Krebs kierował Komendą Powiatową Policji w Raciborzu od listopada 2015 roku. Służbę w policji rozpoczął od stanowiska dyżurnego 1 czerwca 1992 roku, następnie przeszedł wydziały prewencji oraz kryminalny, by w 2011 roku zostać zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim. W 2015 roku awansował na Komendanta Miejskiego Policji w Żorach, a następnie został przeniesiony do Raciborza, gdzie zastąpił insp. Pawła Zająca.

Następca

Przypomnijmy, nowym Komendantem Powiatowym Policji w Raciborzu został nadkom. Marek Ryszka. M. Ryszka służbę w Policji rozpoczął w 2006 r. Zaczynał w wodzisławskiej komendzie, pracował m.in. w wydziale przestępstw kryminalnych. W 2018 stanął na czele Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej. W 2019 r. komisariat w Kuźni mógł poszczycić się największą wykrywalnością przestępstw spośród wszystkich komisariatów w województwie śląskim. W kwietniu 2020 roku M. Ryszka został zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim.

Ludzie

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gośćzracka (46.134. * .55) 11.01.2022 10:11

Szkoda że szanowny p.zlikwidowal patrole piesze bo ja już dobrych parę lat nie widziałem na mieście...tylko panowie siadają do samochodów i wożą pupcie....i grzeją się na stacji benzynowej przy placu mostowym zawsze tak po 18godz....ha ha....no ale dobrze że choć ta policja jaką taka ale jest....