Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Seria alarmów bombowych w szkołach i przedszkolach powiatu raciborskiego

Wiadomości o podłożeniu ładunku wybuchowego wpłynęły na skrzynki mailowe dziesięciu placówek oświatowych w powiecie raciborskim (m.in.: Nędza, Racibórz, Zabełków).

Seria alarmów bombowych w szkołach i przedszkolach powiatu raciborskiego
Strażacy interweniowali m.in. w Nędzy (fot. Iskra/FB/Racibórz 112 info 2).

Rozpoczęcie roku szkolnego z alarmami bombowymi w tle

1 września od godziny 7.18 strażacy i policjanci interweniują w placówkach oświatowych, do których dotarały e-maile o podłożeniu bomby.

- Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z tzw. alarmami kaskadowymi - mówi kpt. Mateusz Wyrba, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Czym jest wiadomość kaskadowa?

Alarmami kaskadowymi określa się wiadomości o tej samej treści wysłane do wielu odbiorców. Zdaniem ekspertów z Centralnego Biura Śledczego Policji, wiarygodność takich informacji jest bardzo niska. Od kilkunastu miesięcy wiadomości tego typu wpływają do setek instytucji na terenie całej Polski. Dotyczy to również naszego regionu.

Policja nie precyzuje, o które szkoły chodzi

Policja nie wskazuje, które placówki otrzymały te wiadomości. - Taka jest procedura - mówi nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Ostatnio fałszywe wiadomości o podłożonych ładunkach wybuchowych wpłynęły do szkół na zakończenie roku szkolnego. Wcześniej wiadomości wysłano w trakcie egzaminów maturalnych.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].