Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Smog jednak dzieli – twierdzi rybnicka radna Anna Gruszka

– Po wczorajszej sesji można żartobliwie powiedzieć, że nasz herbowy szczupak jeszcze długo będzie się truł rybnickim smogiem – pisze Anna Gruszka.

Smog jednak dzieli – twierdzi rybnicka radna Anna Gruszka

Radna Anna Gruszka, reprezentująca Samorządowy Ruch Demokratyczny odniosła się do sprawy smogu i dyskusji na ostatniej sesji rady miasta.

„Wczoraj radni BSR, PiS i Samorządowego Ruchu Demokratycznego złożyli projekt apelu do marszałka Województwa Śląskiego w sprawie wzmożenia prac nad regulacjami prawnymi pozwalającymi samorządom na walkę z niską emisją. Koalicja rządząca tj. PO i WdR uchwałę tą w ogóle nie dopuściła pod dyskusję. Cała Polska mówiła o rybnickim smogu, a my, tu na miejscu, cicho sza. Przy tak ważnej sprawie to niegodziwa walka polityczna z opozycją.
Druga uchwała, która dotyczyła smogu, to petycja stowarzyszenia Rybnicki Alarm Smogowy o tym, by szczupak w herbie Rybnika miał maskę gazową. Uważam, że celem petycji nie tyle była zmiana herbu, ale jak sądzę, zwrócenie uwagi na poważny problem jakim jest smog w Rybniku. Zamiar został osiągnięty – szczupak z maską gazową głęboko zapada w pamięci. Natomiast radni, odpowiedzialni za wizerunek miasta, odrzucili nieco happeningową propozycję stowarzyszenia.

Oby rybnickiej młodzieży szkolnej nie spodobało się odwoływanie lekcji przez pana prezydenta z powodu smogu i nie dopingowali rodziców, by jeszcze bardziej „zahajcowali” – Anna Gruszka

Na chwilę obecną, dzięki zachodnim wiatrom nasz rybnicki smog spotka się w Krakowie ze smokiem wawelskim, ale wkrótce do nas wróci, bo nie ma to jak być u siebie . W Rybniku czuje się bardzo dobrze, a to za sprawą nie tylko ok. 20 000 palenisk opalanych węglem czy mułem w domach jednorodzinnych, ale także 26 budynków miejskich oraz 1743 mieszkań budynków będących w gestii Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej”.

Ludzie

Anna Gruszka

Radna Miasta Rybnik.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].