Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Anna Gruszka

Radna Miasta Rybnik.

„Zgubione” 100 tys. zł w budżecie miasta 

Radni Samorządowego Ruchu Demokratycznego zaniepokojeni zmianami w budżecie. 

Radni opozycyjni chcą zmian stawek opłat za parkowanie. Zwołali dodatkową sesję  

W czwartek, 30 marca, w Urzędzie Miasta odbędą się dwie sesje Rady Miasta Rybnika. Pierwsza rozpocznie się o godz. 16.00, druga o godz. 18.00.

Miasto chce promować budowę drogi za 100 tys. zł. Radni pytają: po co? 

Na marcowej sesji Rady Miasta Rybnika postanowiono przeznaczyć 100 tys. zł na promocję budowy drogi Racibórz – Pszczyna.

Anna Gruszka wątpi, żeby rybniczanie z aut przesiedli się na rowery 

Plan zrównoważonej mobilność dla miasta Rybnika w niezrównoważonej cenie – twierdzi rybnicka radna. 

Smog jednak dzieli – twierdzi rybnicka radna Anna Gruszka 

– Po wczorajszej sesji można żartobliwie powiedzieć, że nasz herbowy szczupak jeszcze długo będzie się truł rybnickim smogiem – pisze Anna Gruszka.

Rybniccy radni SRD Anna Gruszka i Henryk Cebula o 2016 roku: wszystko było źle? 

– Początek roku jest dobrą okazją na podsumowanie tego, co pozostawiliśmy za sobą w nocy Sylwestrowej roku 2016, a także pomyśleć o przyszłości jaką nakreśla przed nami rządzący Rybnikiem z uwzględnieniem konsekwencji jakie niosą ze sobą te plany. To co dla jednych jest powodem do przechwalania się, przez innych, uwzględniających...

Samorządowy Ruch Demokratyczny o rybnickim budżecie. Pełne oświadczenie 

Wiele uwag do budżetu przygotowanego na rok 2017 mieli radni: Anna Gruszka i Henryk Cebula.

Muzeum to nie cyrk objazdowy. Anna Gruszka krytykuje decyzję prezydenta Kuczery 

Nie zgadzam się z decyzją prezydenta Kuczery, który kosztem Muzeum poszerza bazę lokalową Urzędu Stanu Cywilnego – pisze Anna Gruszka, rybnicka radna.

Anna Gruszka twierdzi, że prezydent Kuczera podzielił radnych  

Anna Gruszka, radna reprezentująca Samorządowy Ruchy Demokratyczny ma pretensje do prezydenta Rybnika, że ustawił radnych po dwóch przeciwległych biegunach.

Rybniccy radni SRD: Knebluje nam się usta 

Radni Samorządowego Ruchu Demokratycznego, i nie tylko oni, chcę odwołania przewodniczącego rady miasta.

Samorządowy Ruch Demokratyczny: władze Rybnika nie mają wizji, załatwiają tylko bieżące sprawy 

Najbardziej bulwersuje mnie to, że sposób sprawowania władzy, który kiedyś radni PO krytykowali, teraz powielają - mówi radna A. Gruszka.

Prezydent nie wiedział że chce sprzedać ICH BOISKO 

Radni na ostatniej sesji mieli zdecydować o zbyciu miejskich nieruchomości. Wśród nich znalazł się teren przy ul. Rajskiej w Boguszowicach, gdzie znajduje się boisko uczęszczane przez dzieci. Zdaniem urzędników, jest to teren zbędny miastu. Zdaniem mieszkańców osiedla, boisko to jedno z niewielu miejsc, gdzie dzieci mogą bezpiecznie...

Radny Drabiniok najaktywniejszy na sesjach. A kto ciągle milczy? Sprawdziliśmy! 

"Tygodnik Rybnicki" sprawdził, który radny zgłaszał się na sesjach w 2012 roku najczęściej. W radzie mamy też kilku milczków. Rekordzista ma tylko jedną interpelację!