Piątek, 5 marca 2021

imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii

RSS

Zmarł Karol Kalemba, radny Szymocic i były sołtys wsi

05.10.2020 08:32 | 3 komentarze | mad

Smutne wiadomości płyną z gminy Nędza. W piątek, 2 października, zmarł radny Karol Kalemba. Pogrzeb zaplanowano na najbliższy wtorek.

Zmarł Karol Kalemba, radny Szymocic i były sołtys wsi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Śp. Karol Kalemba w Radzie Gminy Nędza zasiadał od 2010 roku, gdzie reprezentował mieszkańców sołectwa Szymocice. Był również wieloletnim sołtysem tej wsi. Podczas ostatnich wyborów sołeckich podziękował mieszkańcom sołectwa za współpracę. Rezygnację z kandydowania uzasadniał pracą w radzie gminy, gdzie został przewodniczącym komisji rewizyjnej. Nowym szefem Szymocic został wówczas Bartosz Sala. K. Kalemba działał także w miejscowej OSP. Zmarły miał 60 lat. Pogrzeb zaplanowano na najbliższy wtorek, 6 października, na godzinę 11.00, na cmentarzu w Szymocicach.

Podczas sesji Rady Gminy Nędza, zwołanej na poniedziałek 5 października, uczczono zmarłego minutą ciszy.

Wspomnienia o zmarłym:

Wójt Anna Iskała: Karol zawsze będzie mi się kojarzył z kimś, kto wszystko zrobi. W sołectwie Szymocice za jego sprawą wiele się działo, to była jego mała Ojczyzna. Poza tym był oddany Radzie Gminy Nędza, gdzie pełnił funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej, czyli najważniejszej komisji w radzie. Zawsze wprowadzał ducha optymizmu i wesołości. Karol Kalemba będzie mi się kojarzył z otwartością i życzliwością.

Przewodniczący Rady Gminy Nędza Gerard Przybyła: Wspaniały człowiek, wielkiego serca, który żył dla innych. Miałem ten zaszczyt i przyjemność przez wiele lat z nim współpracować, ale być też jego przyjacielem. To człowiek, którego mieszkańcy Szymocic, ale i całej gminy nie zapomną szybko. Pewne jest to, że tam na górze nie będą mieć nudno z Karolem.

Ludzie:

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.

Gerard Przybyła

Gerard Przybyła

Przewodniczący rady gminy Nędza.

Karol Kalemba

Karol Kalemba

Były radny gminy Nędza.