Poniedziałek, 27 września 2021

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

RSS

Patrol

Wiceminister Woś odznaczył bohaterską postawę funkcjonariuszki z raciborskiego więzienia: państwo może być dumne [ZDJĘCIA, RELACJA LIVE]

16.07.2021 16:04 | 4 komentarze | mad, (q)

- To właściwa postawa obywatelska jako człowieka. Jest dumą dla państwa polskiego, że właśnie funkcjonariusze taką postawą się wykazują - mówił wiceminister Michał Woś.

Wiceminister Woś odznaczył bohaterską postawę funkcjonariuszki z raciborskiego więzienia: państwo może być dumne [ZDJĘCIA, RELACJA LIVE]
Wiceminister Woś honorujący st. szer. Semeniuk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O bohaterskiej postawie st. szer. Marty Semeniuk pisaliśmy już w artykule "Psycholog z raciborskiego więzienia uratowała 32-latka przed samobójstwem. Chciał wyskoczyć z 4 piętra". Przypomnijmy, kobieta, w czasie wolnym od służby natknęła się na akcję ratunkową mającą na celu udaremnienie próby samobójczej młodego mężczyzny, który próbował wyskoczyć z budynku mieszkalnego w Głubczycach. Widząc to, zaoferowała swoją pomoc i dzięki swoim umiejętnością zapobiegła tragedii.

- Staram się służyć pomocą nie tylko w pracy, ale przede wszystkim pomagać każdemu, kto potrzebuje jakiejkolwiek pomocy - komentuje st. szer. Marta Semeniuk.

Za bohaterską postawę funkcjonariuszce nadano odznaczenie "Semper paratus" (łac. zawsze gotowy). Uhonorowanie przekazywał wiceminister Michał Woś, pełniący z ramienia Ministerstwa Sprawiedliwości nadzór nad więziennictwem. - To bardzo ważny dzień dla Służby Więziennej, dla całej społeczności funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Raciborzu - mówił Woś. Podkreślał, że często może wydawać się, że Służba Więzienna jest niewidoczna w społeczeństwie, co - jak stwierdził - jest mylnym postrzeganiem; później określał ją "filarem bezpieczeństwa państwa".

- Służba jest silna i dumna siłą swoich funkcjonariuszy. Państwo polskie jest dumne z tych funkcjonariuszy, którzy wybrali tę służbę, którzy w jej ramach pełnią swoją misję i służbę. Jest dumna z tej postawy - stwierdził Woś. Wiceminister dodał, że więziennictwo dzięki postawie st. szer. Semeniuk zyskuje "dobrą twarz".

Uroczystość zorganizowano w piątkowe popołudnie 16 lipca w świetlicy (dawne DORO) przy ZK Racibórz. Prócz M. Wosia w uroczystości brali udział m.in. mjr Maciej Konior - dyrektor raciborskiego Zakładu Karnego, nadkom. Piotr Smoleń - Komendant Powiatowy Policji w Głubczycach oraz funkcjonariusze Służby Więziennej.

"Na żywo" za pośrednictwem Facebooka transmitowaliśmy uroczystość nadania odznaczenia:

Ludzie:

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości