Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pożar w Kuźni Raciborskiej, gaz na Płoni [RAPORT STRAŻAKÓW]

Usuwanie skutków silnego wiatru, zadymienie, ulatnianie się gazu w budynku jednorodzinnym, pożar sadzy w kominie, ratunek osoby starszej oraz wsparcie ratowników medycznych - tym zajmowali się strażacy zawodowi oraz ochotnicy z powiatu raciborskiego w dniach 25-26 lutego, interweniując w miejscowościach Krowiarki, Kuźnia Raciborska, Nędza oraz Racibórz.

Pożar w Kuźni Raciborskiej, gaz na Płoni [RAPORT STRAŻAKÓW]
Akcja strażaków przy ul. Kasztanowej w Kuźni Raciborskiej (fot. OSP Kuźnia Raciborska/Facebook)

Zadymienie w Krowiarkach

25 lutego o godz. 11.57 strażacy interweniowali w budynku wielorodzinnym przy ul. Kasztanowej w Krowiarkach, gdzie doszło do zadymienia jednego z mieszkań. Dym wydobywał się z pieca, w którym nie było rozpalone. Strażacy udzielili pomocy 80-letniej lokatorce mieszkania, sprawdzili lokale w budynku pod kątem obecności tlenku węgla, a następnie polecili administracji budynku sprawdzenie przewodów kominowych oraz pieców.

Groziło wybuchem

Następnie strażacy udali się do domu jednorodzinnego przy ul. Kanałowej w Raciborzu (godz. 15.00), gdzie wyczuwalny był zapach gazu. Istniało niewielkie zagrożenie wybuchem. Strażacy zakręcili zawory gazu i przewietrzyli dom. Działania kontynuowali pracownicy pogotowia gazowego, którzy po odkręceniu zaworów ustalili, z którego miejsca ulatniał się gaz i usunęli awarię.

Pożar sadzy i ratunek raciborzanki

O godz. 17.04 strażacy przystąpili do gaszenia pożaru sadzy w kominie budynku przy ul. Kasztanowej w Kuźni Raciborskiej.

Niespełna pół godziny później odebrano zgłoszenie o starszej raciborzance, która potrzebuje pomocy. Okazało się, że lokatorka mieszkania przy ul. Wileńskiej w Raciborzu przewróciła się razem z balkonikiem, który ułatwiał jej poruszanie się po domu. Zaklinowana w balkoniku kobieta zdołała dostać się do przedpokoju i uchylić drzwi. Strażacy otworzyli je, a następnie przekazali raciborzankę pod opiekę ratowników medycznych.

Ambulans ugrzązł w błocie

Ostatnia interwencja strażaków odnotowana 25 lutego polegała na udzieleniu pomocy ratownikom medycznym, których ambulans ugrzązł w rozmiękłym gruncie przy ul. Jana III Sobieskiego w Nędzy (godz. 23.44). W karetce przebywała osoba, która miała trafić do szpitala. Strażacy wyciągnęli ambulans z błota, umożliwiając ratownikom przewiezienie chorej osoby do lecznicy.

Skutki silnego wiatru - po raz kolejny

26 lutego strażacy interweniowali tylko dwa razy. Najpierw o godz. 12.38 zabezpieczyli naderwaną przez wiatr blachę pokrycia dachu pustostanu przy ul. Sienkiewicza w Nędzy, a następnie usunęli nadłamany przez wiatr konar przy ul. Brzozowej w Kuźni Raciborskiej (godz. 14.55).

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].