Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Lekko nie jest, kurka wodna [KOMENTARZ]

Koło kogo najlepiej stanąć? Kto z kim sympatyzuje? I czy z polityki trzeba się spowiadać? Między innymi na te pytania próbuje odpowiedzieć Bożydar Nosacz (czytając z ruchu warg naszych polityków).

Podczas święcenia kwiatów i ziół na polanie w Oborze* spotkał się też kwiat naszej polityki. Z oficjalnych przemów dowiedzieliśmy się, m.in., że „świat się zmienia”, „wojny dziś są inne niż kiedyś”, a od bolszewickiej zagłady nasz kraj uratowało „męstwo i bohaterstwo Polaków”. Nie czując się na siłach, by dodać coś istotnego do tak fundamentalnej diagnozy stanu rzeczy, podejmujemy próbę odtworzenia tzw. „rzeczywistości alternatywnej”. Za ewentualne pomyłki w odczytywaniu słów z ruchu warg, tudzież zbyt daleko idącą antycypację, z góry przepraszamy wszystkich zainteresowanych.

Od lewej: prezydent Dariusz Polowy (Porozumienie Jarosława Gowina), ks. Adam Rogalski, Posłanka Gabriela Lenartowicz (PO), wiceprezydent Dawid Wacławczyk, senator Ewa Gawęda (PiS)

*Uroczysta msza święta na terenie Arboretum Bramy Morawskiej została wpisana w raciborskie obchody święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Święta Wojska Polskiego.

**W 2018 r. w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej”, Jarosław Gowin tłumacząc dlaczego czasem popierał w głosowaniach ustawy, które jednocześnie krytykował, stwierdził: „Sam parę razy głosowałem za projektami, chociaż się z tego nie cieszyłem”. Wypowiedź ta do dziś wspiera twórczość memową i kabaretową.

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com

Ludzie

Dariusz Polowy

Radny, były prezydent Raciborza

Dawid Wacławczyk

Radny, były wiceprezydent Raciborza

Ewa Gawęda

Była senator.

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm RP

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~fujka (178.255. * .106) 19.08.2021 11:43

słuszne spostrzeżenie, krokodyl tylko plagiatować potrafi..taka gadzina ...

~gretaP (46.246. * .22) 19.08.2021 07:49
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu