Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bartosz Sala

Radny gminy Nędza, sołtys wsi Szymocice

Świąteczny szpil Nowin z Bartoszem Salą - sołtysem Szymocic i radnym gminy Nędza 

Bartosz Sala jest kolejnym bohaterem naszego świąteczno-noworocznego quizzu.

Dyskusja w Nędzy o kopciuchach. Mieszkańcy powinni spodziewać się kar? 

Choć jeszcze niedawno termin wymiany kopciuchów zapisany w uchwale antysmogowej wydawał się odległy, to mija wraz z końcem bieżącego roku.

Bartosz Sala nowym radnym Nędzy   

Bartosz Sala zastąpił zmarłego radnego Karola Kalembę. Tym samym Rada Gminy Nędza na powrót pracuje w 15-osobowym składzie.

Zdzisław Walkiewicz nowym radnym Nędzy. Złożył ślubowanie na sesji 

Rada Gminy Nędza pracuje już w 14-osobowym składzie. Do rady dołączył Zdzisław Walkiewicz z Górek Śląskich.

Szymocice mają nowego radnego, chociaż głosowania nie było 

Znany jest już następca śp. Karola Kalemby. Nowym radnym Szymocic w Radzie Gminy Nędza został Bartosz Sala, dotychczasowy sołtys tej wsi.

Górki Śląskie: Radny zdobył mandat bez głosowania 

Przy drugim podejściu wyłoniono radnego gminy Nędza. Nowym rajcą z okręgu numer 4*, obejmującym część sołectwa Górki Śląskie, został Zdzisław Walkiewicz.

Tak w Szymocicach rozpoczęli wakacje [ZDJĘCIA]  

Festyn rodzinny zorganizowany w sobotę 29 czerwca na terenie wokół Ochotniczej Straży Pożarnej symbolicznie rozpoczął wakacje w Szymocicach. Imprezę organizował sołtys Bartosz Sala wraz z radą sołecką oraz strażakami z OSP Szymocice.

Szymocice i Łęg z nowymi sołtysami 

W poniedziałek 7 stycznia w Nędzy rozpoczął się cykl wyborczy sołtysów. Poznaliśmy już nowych szefów dwóch sołectw.