Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bożydar Nosacz: Nieobecnym nie dajemy

Na kwietniowej sesji radnych miejskich poróżniła (jaka nowość, co nie?) kwota na świętowanie jubileuszu Tetraedru – formacji założonej w RCK przez Grażynę Tabor 30 lat temu - pisze Bożydar Nosacz w Złośliwym Komentarzu Tygodnia.

Bożydar Nosacz: Nieobecnym nie dajemy
Od lewej: radna Zuzanna Tomaszewska, radny Paweł Rycka, radny Michał Kuliga.

Ten amatorski teatr ma na koncie wiele znaczących sukcesów, swoją przygodę z teatrem zaczynało w nim wiele osób, które dziś tworzą lub występują na scenach całej Polski. Ciekawostka – swój epizod miał w nim także nasz kulturalnik i były wiceprezydent Michał Fita.

Wiceprezydent Dawid Wacławczyk chciałby przeznaczyć na to świętowanie – w formie festiwalu teatralnego z artystami ściągniętymi z całego kraju – 70 tys. zł. Opozycja, ustami radnego Pawła Rycki, uznała taki wydatek za zbyt wysoki, a przynajmniej na tyle wysoki, że chciała poznać szczegóły. Wacławczyka nie było na sali (delegacja) i nikt nie był w stanie opowiedzieć co będzie się działo na tym festiwalu. Swoją drogą, podejście bardzo ciekawe, zaproponować coś, a potem wyjechać, nie wtajemniczyć nikogo w sprawę, licząc że „jakoś to będzie”. Sprawy wprawdzie broniła jak lwica radna Zuzanna Tomaszewska, prosząc by radni zaufali organizatorom imprezy, czyli RCK, ale zaufanie zaufaniem, a konkretów zabrakło. Ostatecznie wydatek wstrzymano, a temat ma wrócić za miesiąc.

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com

Ludzie

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.

Zuzanna Tomaszewska

Radna Miasta Racibórz, szefowa komisji oświaty

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Hehee (89.151. * .41) 06.05.2022 20:54

I bardzo słusznie wstrzymano sie od decyzji. Nie kupuje się kota w worku. Chyba że ktoś liczył na naiwnych.....

~Ufnazuza (91.231. * .99) 06.05.2022 09:32

Tomaszewska co ty gadasz zaufanie ??? Do kogo??? Kobieto ty się lepiej nieodzywaj!

~Borzydar (5.184. * .232) 06.05.2022 08:35

Tym radnym wszystko przeszkadza. Basen nie, lodowisko nie, nawet śmietnik ich w oczy kole. Nosz qrła...