Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Michał Kuliga

Radny Gminy Racibórz

Radny Gminy Racibórz

Plotki o kandydatach na prezydenta 

Nie od dziś plotkuje się, że Tomasz Cofała (obecny radny powiatowy) będzie kandydował na prezydenta Raciborza. Ponoć radny wolałby zostać starostą, ale na razie „na Swobodę nie ma mocnych”. Plotki nasiliły się po wojence, jaką niedawno stoczyli ze sobą, choć niebezpośrednio, obecny prezydent Dariusz Polowy i prezes SM Nowoczesna Tadeusz Wojnar.

Kto zaorał ścieżkę rowerową na wałach Ostroga w Raciborzu? 

Radny Michał Kuliga pytał o to przedstawicieli Wód Polskich obecnych na posiedzeniu komisji gospodarki miejskiej. - Słyszę o tym po raz pierwszy - przyznał Mirosław Marzec kierownik Nadzoru Wodnego w Raciborzu. Jak przekazał radny, zniszczenia dotyczą odcinka o długości pół kilometra. 

Radni Kuliga i Fica musieli się tłumaczyć w sprawie lodowiska. Ostróg chce ślizgawki 

W trakcie dyskusji o sprawach dzielnicy na spotkaniu z prezydentem, padło pytanie dlaczego nie toczy się budowa zapowiadanego lodowiska. Prezydent Dariusz Polowy wskazał, by zapytać o to radnych, którzy zablokowali proponowaną przezeń inwestycję. Obecni na spotkaniu Michał Kuliga i Marcin Fica podjęli próbę wytłumaczenia tej kwestii.

Wycinka o północy. Opozycja odwołała Ronin i Tomaszewską z funkcji przewodniczących komisji rady miasta 

Pod nieobecność pań radnych w końcowej części sesji sierpniowej Rady Miasta Racibórz, przy minimalnym kworum, bo przy 11 nieobecnych, kluby opozycyjne dwunastoma głosami odwołały z funkcji szefów komisji, pełniące te funkcje od początku kadencji Annę Ronin i Zuzannę Tomaszewską.

Ale jazz w radzie. ZuSanah i Kuliga Bambino* 

Bożydar Nosacz pisze o powakacyjnych rozluźnieniu w Radzie Miasta Racibórz.

Co się dzieje z Zielonymi Płucami Ostroga? Minęło ponad pół roku, a tężni nie ma 

Michał Kuliga - radny i ojciec sukcesu w Budżecie Obywatelskiem na 2022 rok z tężnią i małym parkiem dla Ostroga - zawnioskował u prezydenta Raciborza o raport z urzędniczych działań w sprawie realizacji projektu.

Kuliga: w schronisku dla zwierząt dzieje się coś dziwnego 

Radny z Ostroga przekazał prezydentowi Polowemu niepokoje mieszkańców dzielnicy na temat działalności schroniska przy Komunalnej. - Od lat nie było tak mało zwierząt - napisał do włodarza o placówce, która do niedawna pękała w szwach.

Tadeusz Wojnar przyszedł na sesję absolutoryjną w Raciborzu. Towarzyszy mu Myśliwy 

Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Nowoczesna Tadeusz Wojnar, który w minionym tygodniu wygrał wybory w konkurencji ze wspieranym przez prezydenta Polowego naczelnikiem Krzysztofem Żychskim pojawił się na czerwcowej sesji Rady Miasta Racibórz.

Rowerowy pojedynek z ofiarami w tle [KOMENTARZ] 

To był rowerowy weekend w Raciborzu, głównie za sprawą otwarcia pumptracku, o którą to atrakcję wcześniej toczyły się spory. Otwarciu towarzyszył rowerowy pojedynek radnego Michała Kuligi i wiceprezydenta Dawida Wacławczyka, który wygrał miejski radny. Ale trzeba przypomnieć, że to nie był pierwszy pojedynek dwóch ambitnych panów w tej kwestii.

Pumptrack przy Żorskiej oficjalnie otwarty. Runda honorowa prezydenta Wacławczyka [ZDJĘCIA, FILM]  

Pumptrack już od pewnego czasu cieszy i rowerzystów i miłośników hulajnóg, ale to dzisiaj, 3 czerwca nastąpiło jego oficjalne. Były warsztaty nauki technik jazdy na rowerze po torze, praktyczne porady, trening oraz pokaz.

Studenci PWSZ w Raciborzu projektują Zielone Płuca Ostroga. Która wizja najbardziej wam się podoba? 

Studenci Instytutu Architektury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu opracowali analizy studialne i koncepcje zagospodarowania zielonego terenu u zbiegu ulic Książęcej i Królewskiej. Chodzi o „Zielone Płuca Ostroga z tężnią solankową” - projekt zgłoszony i wybrany przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Pomnik Żołnierzy Wyklętych stanie przy więzieniu w Raciborzu. Prace już trwają  

Godzinę temu oficjalnie tego tematu jeszcze nie było. Milczał Zakład Karny w Raciborzu. Milczało biuro poselskie Michała Wosia, któremu jako wiceministrowi sprawiedliwości podlega więziennictwo. W ślad za pytaniami Nowin, do mediów trafił oficjalny komunikat w tej sprawie.

Działka przy Ogrodowej. Delikatne rozmowy przy zakusach prywatnych inwestorów 

Po miesiącu od wyznaczenia przez radę miasta zakupu nieruchomości gruntowej naprzeciw szkoły muzycznej w Raciborzu, prezydent Polowy uważa, że będzie to „utopienie w niej” pieniędzy podatników.

Polska 2050 Szymona Hołowni chce do rady miasta i powiatu raciborskiego 

Dominik Konieczny, Dawid Wacławczyk i Dariusz Polowy to "kluczowi hamulcowi" zmian w raciborskiej polityce. Ich wymiana jest po prostu niezbędna - uważa raciborzanin Alan Wolny ze stowarzyszenia Polska 2050.

Budżet obywatelski 2022 z dyskryminacją głosowania na papierze [PROJEKT] 

W nowej edycji głosowanie ma się odbywać głównie w internecie. Tylko w jednym punkcie w Raciborzu (hol w magistracie) - będzie można oddać głos także w formie papierowej, na karcie do głosowania Być może urząd podzieli pulę 1,5 mln zł na projekty duże i małe. Te drugie nie będą mogły być droższe niż 100 tys. zł Głosowanie...

Osiedle nadodrzańskie zamiast starego Polmosu. Czy prezydent chce kupić teren od Artura Zdrzałka? 

Przedsiębiorca, do którego należy teren nad Odrą - działka po dawnym Polmosie - znów był w urzędzie, by sprzeciwić się zakusom na jego własność. 16 grudnia przyszedł z prawnikiem, który wskazał potencjalne straty Miasta, jeśli nie porozumie się z właścicielem.

Zielona płuca Ostroga to główny zwycięzca tegorocznego budżetu obywatelskiego w Raciborzu  

Cztery projekty z największą liczbą głosów oraz mieszczące się w puli 1,5 mln zł zostaną zrealizowane w ramach szóstej edycji budżetu obywatelskiego.

Zobacz więcej