Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Na Ostrogu miał być nowy plac zabaw, a jest tylko skromna strefa

Stanowczy protest przeciw obwinianiu radnych za brak placu zabaw w Przedszkolu nr 24 złożyli na ręce prezydenta Raciborza radni opozycji - Michał Kuliga i Marcin Fica.

Na Ostrogu miał być nowy plac zabaw, a jest tylko skromna strefa
Michał Kuliga radny z Ostroga należy do klubu Razem dla Raciborza

Rajcy - jak piszą w swojej interpelacji do głowy miasta - czują się obrażeni i urażeni cyniczną i perfidną grą polityczną Dariusza Polowego.
- Niestety odbywa się ona z wykorzystaniem i odwoływaniem się do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami - podkreślają w swojej interpelacji. Pytają w niej prezydenta, by podał publicznie, kto głosował za budową żłobka przy Bielskiej (w miejscu, gdzie był plac zabaw przedszkola), a także przedstawił kwotę, jaką wprowadził w budżecie na 2022 rok na budowę nowego placu zabaw.
Żądają też upublicznienia harmonogramu prac związanych z budową tego placu i podania dotychczasowych kosztów.

- Dlaczego pan prezydenta nie buduje placu z prawdziwego zdarzenia, tak jak obiecał? Powstała tylko strefa zabaw z przenośnymi elementami  - zaznaczają rajcy.

Na koniec chcą wiedzieć, czy chodnik prowadzący do żłobka jest na terenie należącym do Miasta. - Jeśli nie, to jakie mamy podstawy prawne do inwestowania na nie swoim terenie? - kończą Kuliga z Ficą.

Powyższe kwestie postawili Polowemu 26 października. Magistrat nie udzielił jeszcze odpowiedzi.

Ludzie

Marcin Fica

Radny Miasta Racibórz

Michał Kuliga

Radny Gminy Racibórz

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~DNA (83.4. * .198) 07.12.2022 22:32

Kuliga pyta o to do kogo należy chodnik do przedszkola. A ja się pytam do kogo Kuliga jest podobny?

~Michasia1234 (95.41. * .177) 07.12.2022 12:08

Panie Michale a co z Zielonymi Płucami Ostroga?

~Sciemniacz (193.176. * .125) 07.12.2022 10:21

Pamiętam jak dziś Kuligę mówiącego że budowa żłobka nie ma sensu. Ten radny to ściemniacz bez kręgosłupa moralnego.