Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Arkadiusz Ziental

Radny gminy Kornowac

Startował z KWW Twoja gmina twój dom

Katarzyna Siedlaczek wystartuje na wójta Kornowaca 

Arkadiusz Ziental, radny z Rzuchowa, ujawnił w mediach społecznościowych, że Katarzyna Siedlaczek wystartuje w wyborach na wójta gminy Kornowac z komitetu, którego sam jest kandydatem na radnego następnej kadencji. Siedlaczek będzie konkurować z obecnym wójtem Grzegorzem Niestrojem oraz Marianem Zimermannem, przewodniczącym Rady Gminy Kornowac.

O remoncie dróg, ocenie powiatowej służby zdrowia i smrodzie z Raciborza. Starosta Swoboda na sesji w Kornowacu 

Przewodniczący Marian Zimermann wyraził swoje rozczarowanie jakością drogi powiatowej przecinającej centrum Pogrzebienia. Radna Katarzyna Siedlaczek zadała pytanie dotyczące oceny starosty odnośnie jakości lokalnej służby zdrowia. Ponadto podniesiono sprawę uciążliwego problemu zapachowego dochodzącego z Raciborza-Brzezia, który dotyka...

Kiedy boisko w Kornowacu otworzy się dla piłkarzy?  

Inwestycja w nowe boisko w Kornowacu, zlokalizowane u zbiegu ul Zacisze i Rekreacyjnej, jest na finiszu, o czym mówi Nowinom wójt Grzegorz Niestrój. - Obecnie trwa proces odbioru. Istnieją niewielkie poprawki, które wykonawca ma zrealizować do 15 marca. Otwarcie obiektu planujemy na 21 marca - wyjaśnia. W tle panuje jednak atmosfera niezadowolenia....

Tak w Rzuchowie świętowano dożynki [ZDJĘCIA]  

Bez korowodu, ale z mszą świętą i festynem – tak w Rzuchowie (gm. Kornowac) świętowano w minioną niedzielę 28 sierpnia zakończenie żniw.

Sala balowa, kinowa i przestrzeń biurowa. Studenci pokazali wizje na pałac w Rzuchowie [ZDJĘCIA]  

Studenci architektury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu opracowali projekty adaptacji pałacu w Rzuchowie (gm. Kornowac). Efekty zaprezentowano w czwartkowe popołudnie 30 czerwca. Właściciel pałacu chciał, aby koncepcje były efektem nieskrępowanej i uwolnionej wyobraźni.

Śmieci były, ale zniknęły. Pomógł wpis na Facebooku [ZDJĘCIA]  

Naśmiecić łatwo, ale posprzątać już trudniej. Choć w przypadku Rzuchowa (gm. Kornowac) pomógł wpis na Facebooku i po śmieciach pozostały niechlubne wspomnienia.

Smutne wiadomości z Rzuchowa. Nie żyje dwóch znanych społeczników 

Po niedawnej śmierci sołtysa i radnego z Rzuchowa (gm. Kornowac) Bronisława Panica, nadeszły kolejne smutne wiadomości. W ostatnim czasie zmarli: Eugeniusz Hajduczek i Franciszek Szkatuła.

Radni z Kornowaca uczcili pamięć zmarłego Bronisława Panica  

– Zawsze będziemy go wspominać uśmiechniętego i kochającego życie – powiedział wójt Kornowaca Grzegorz Niestrój.

Nie żyje Bronisław Panic, radny gminy Kornowac. "Był człowiekiem czynu" 

– W nocy po ciężkiej chorobie zmarł Bronisław Panic. Sołtys Rzuchowa, radny gminy Kornowac. 16 kwietnia skończyłby 62 lata – poinformował Arkadiusz Ziental, również radny z sołectwa Rzuchów.

Arkadiusz Ziental o 2021 roku: łatwo nie będzie 

Arkadiusz Ziental (na zdj.), Radny Gminy Kornowac (sołectwa Rzuchów) ocenia 2020 rok oraz mówi o oczekiwaniach względem kolejnego.

Kiedy linię numer 14 zastąpi autobus PKS-u? 

Wraz z rozpoczęciem remontu drogi wojewódzkiej numer 935 (droga Racibórz – Rybnik) skrócono kursowanie autobusu linii numer 14 Przedsiębiorstwa Komunalnego do granic administracyjnych Raciborza. Mieszkańcy gminy Kornowac, którzy korzystali z usług przewoźnika, pytają co dalej?

Strażnicy do zadań specjalnych  

O tym, że strażnicy miejscy są od „zadań specjalnych” mogli przekonać się słuchacze Uniwersytetu III Wieku. Ze specyfiką swojej służby seniorów zapoznawał Arkadiusz Ziental.

Straż miejska wie, kto nie sprząta psich kup 

Mamy bardziej pomagać mieszkańcom niż być wobec nich restrykcyjni – zapewniał członków koła emerytów i rencistów Racibórz Centrum st. insp. Arkadiusz Ziental (na zdj.) ze Straży Miejskiej w Raciborzu, który przyjął zaproszenie przewodniczącego organizacji senioralnej Janusza Locha.